TOP 5: Najlepšie hry pre viacerých hráčov, ktoré si zahráte z jednej pohovky

TOP 5: Najlepšie hry pre viacerých hráčov, ktoré si zahráte z jednej pohovky

 

Zážitky z hrania hier cez internet sa nikdy nevyrovnajú tým, keď sedia vaši spoluhráči vedľa vás na pohovke a môžete sa vzájomne podpichovať a nadávať si za zneužívanie otravných taktík. Na to je však potrebné mať hry, ktoré boli na takéto hranie vytvorené, sú jednoduché na pochopenie a poskytujú mnoho vtipných mechaník a interakcií. Z desiatok večerov, ktoré sme strávili pri hraní takýchto hier sme vybrali päticu, ku ktorým sa najčastejšie vraciame.

Towerfall Ascension

Platformy: Playstation 4 a Vita, Xbox One, Nintendo Switch a PC

Počet hráčov: 1-4 lukostrelci prišpendlení o stenu vlastným odrazeným šípom

Towerfall Ascension je pixel-artová bojová aréna, v ktorej hráči ovládajú lukostrelcov bojujúcich na život a na smrť. Ponúka dva módy pre boj každého proti každému, tímový deathmatch aj rozsiahlu kooperatívnu kampaň. Jeden dobre mierený šíp znamená smrť, a tak sú kolá rýchle a napínavé. Na povrchu ide o jednoduchú zábavku, ktorú dokáže rýchlo pochopiť aj človek bez skúseností s videohrami, no aj po tisíckach odohraných kôl nás ešte neomrzela a máme sa v nej stále čo učiť.

Overcooked

Platformy: PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One a PC

Počet hráčov: 1-4 kuchári hasiaci horiacu vesmírnu stanicu

Overcooked dokázalo z obyčajnej aktivity akou je varenie urobiť jednu z najchytľavejších kooperatívnych hier, pri ktorej budete na seba počas hektického vybavovania objednávok ako blázni vykrikovať: "Nemáme cibulu!" Prejdenie každej úrovne si vyžaduje precízne plánovanie aj pohotovú improvizáciu, pretože nech si svoju prácu naplánujete akokoľvek dobre, vždy je šanca, že sa niečo pokazí a po pár minútach sa vaše snaženie skončí hasením spálenej pizze. Overcooked odporúčame najmä párom - ak váš vzťah prežije celú kampaň na tri hviezdičky, môžete chystať svadbu.

Nidhogg

Platformy: Playstation 4, Vita, PC

Počet hráčov: 1-2 šermiari zjedení lietajúcou dážďovkou

Bojové hry ako Tekken, Mortal Kombat či Street Fighter sú stálicami každej dobrej hráčskej párty, no ich najnovšie časti môžu byť pre nezasvätených príliš komplikované a tak končia často iba náhodným stláčaním tlačidiel až pokým zostane na nohách iba jedna postava. Tu prichádza na scénu Nidhogg, šermiarska bojová hra, ktorá vydestilovala všetko dobré z tohto žánru až na úplné jadro tak, aby si ju mohol vychutnať každý bez potreby učenia sa desiatok útokov každej postavy.

Helldivers

Platformy: PlayStation 3, 4, Vita a PC

Počet hráčov: 1-4 bojovníci za mier, prosperitu a DEMOKRACIU!!!

Helldivers je na spektre náročnosti na úplne opačnej strane ako ostatné hry tohto zoznamu a určite nie je pre každého. Ide o čisto kooperatívnu hru, v ktorej je každá vaša aktivita rovnako smrtiaca pre vás a vašich spoluhráčov ako pre útočiace hordy nepriateľov. Najmä zo začiatku vás častejšie zabije granát vášho spolubojovníka ako nejaký odporný hmyzák, a tak zažijete pri hraní mnoho vtipných "failov" a trpkých prehier. Na druhej strane sú však vďaka vysokej náročnosti súboje o to napínavejšie a víťazstvá o to sladšie. Svojou štruktúrou náhodne generovaných samostatných misií sa zároveň skvele hodí na hráčske večery s priateľmi, kde zväčša nechcete riešiť epické prepletené príbehové línie, ale vrhnúť sa priamo do akcie.

Tricky Towers

Platformy: PlayStation 4, Xbox One, PC

Počet hráčov: 1-4 čarodejníkov nadávajúcich na ľadové kocky

Aj staršie herné mechaniky vedia s trochou kreativity vývojárov vytvoriť niečo nové a zaujímavé. Tricky Towers je jednou z takýchto hier. Pridaním fyzikálnych zákonov do klasickej formuly Tetrisu vznikla zábavná puzzle hra pre viacerých hráčov, kde sa s priateľmi predbiehate v postavení čo najvyšších a najstabilnejších veží z tetrimín. Po primiešaní mágie, ktorou môžete pomôcť sebe alebo uškodiť spoluhráčom vznikol návykový odvar, ktorý nemôže chýbať v zbierke organizátora herných večerov.

Páči sa vám náš výber, prípadne máte lepšie tipy? Napíšte nám svoj názor do komentárov a možno pripravíme aj druhý diel.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk