Výber redakcie Gamesite: "For The Alliance" alebo "For The Horde" ?

Výber redakcie Gamesite: "For The Alliance" alebo "For The Horde" ?

 

Ktorú stranu konfliktu vo World of Warcraft sme si vybrali v redakcií Gamesite.sk?

Na svete je iba niekoľko dôležitých existenčných otázok: "Aký je zmysel života?", "Ako vznikol vesmír?" a tiež "Bojuješ za Alianciu alebo za Hordu?". No a práve túto poslednú otázku sme si, pri príležitosti vydania Battle for Azeroth, položili v redakcií a zistili sme, ku ktorej strane konfliktu vo World of Warcraft sa prikláňajú naši redaktori.

Marián Paulíny - Junior Web Administrator

Síce už nepatrím medzi aktívnych hráčov WOW-ka, ale rád si zaspomínam na „X“ hodín strávených questením a levelovaním postáv. Som fanúšikom Hordy, tak aj všetky moje postavy sa nachádzali v tejto frakcii. Vlastne si ani nespomínam, či som dlhodobejšie hrával za nejakú postavu z aliancie. A prečo práve horda? No to je otázka, na ktorú fakt neviem odpovedať.

Peter Bagoňa - redaktor

Komu fandím v Battle for Azeroth? Nikomu, ale keď si mám vybrať, budem hrať hlavne za Alianciu.
Dôvodom je, že celú Legion mám tiež odohratú za Alianciu. Časom vyskúšam určite aj questy za Hordu, ale primárne ma láka Aliancia. Zóny sa mi páčia oveľa viac. Hoci mám rád dinosaurov a trollov, tých sme už vo WoW mali dosť a Kul Tiras zóna s ich fantasy potvorami mi pripomína Zaklínača. A čo sa týka konfliktu, tiež sa radšej postavím za stranu Aliancie. Horda totiž už nemá takú podobu ako v Cataclysm, kedy som za ňu hral. A hoci je Aliancia pre niekoho nudná, je stále rovnaká a drží sa svojich cieľov. Plus, nerád pálim elfov zaživa, poprípade symbol života a niečo, čo majú za svoj symbol všetci druidi.

Martina Juhásová - redaktorka

For the Alliance! Už počas môjho hrania Warcraft III som fandila hlavne tomuto zoskupeniu národov v Azerothe a príbehy World of Warcraft ma presvedčili, aby som zostala Aliancií verná aj naďalej. Navyše moje prvé a hlavné dve postavy vo WoW-ku boli worgen a night elfka, ktoré vďačia za zničenie svojich domovov práve Sylvanas, takže sa po posledných udalostiach v Kalimdore a Lordaerone neviem nijakým spôsobom stotožniť s Hordou. Okrem toho si v hrách vždy vyberám tie "morálne zásadové" postavy, ktoré hrajú fér, čo sa o Horde nedá povedať.

Ľubomír Čelár - redaktor

Keď som prvýkrát videl otázku, či som fanúšik Hordy, alebo Aliancie, neváhal som ani minútu a ihneď som začal kričať - For Azeroth, for the Alliance!
Aliancia je mojou obľúbenou frakciou už od čias "starej aliancie" z vôbec prvých Warcraft hier. A akonáhle som prvý krát hral Warcraft III, Temní elfovia sa stali mojou najobľúbenejšou frakciou. No a tak ani nemusíte hádať, ktorá rasa bola mojou prvou v hre World of Warcraft. Temní elfovia sú proste skvelí, dokonalo sa hodia do každého prostredia a sedí im každá rola a povolanie. Teda, temný elf ako mág je pre mňa trochu zvrátenosť, ale čo už.
A či sa teším z nového datadisku? Samozrejme! Už teraz sa nachádzam niekde v útrobách expanzie Battle for Azeroth. To budú zas bezsenné noci a ťažké rána. A teraz ma prosím ospravedlňte, povinnosť ktorú mám voči Aliancii volá.

Lukáš Bátora - redaktor

Osobne preferujem Alianciu nad Hordou, pretože sa mi vždy zdali rasy v Horde ako príliš temné. Vždy keď som čítal nejaký fantasy príbeh, tak bola hlavná postava kladná. Keď už hrám WoWko, tak si vyberám vždy človeka a classu dopasujem podľa aktuálnej nálady.

Martin Švirik - redaktor

BfA je konečne tu a ja sa vôbec nemusím rozhodovať, na koho strane sa v tomto konflikte ocitnem, pretože moje srdce už roky patrí Aliancii. Možno to bude tým, že moji priatelia tam začínali ešte predo mnou, ale teraz by som už o zmene v žiadnom prípade neuvažoval. Aliancia sa mi zdá oveľa priateľskejšia a komunita oveľa príjemnejšia, než na druhej strane. Moja nenávisť sa začala a následne stupňovala, keď som bol počas expenia často napádaný hráčmi s vysokými levelmi. Možno len škatuľkujem zvyšok Hordy, ale takto sa mi vryli do pamäti, stále agresívni. Žiadny horďák ma ešte neprinútil zmeniť názor, a preto dúfam, že ich v nadchádzajúcej vojne premeníme v prach.

Výsledok nášho výskumu je teda jasný, Aliancia vyhráva v našej redakcií v pomere 5-1. Už čoskoro sa môžete tešiť na recenziu najnovšieho prírastku do rodiny World of Warcraft - Battle for Azeroth.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk