15 hier, ktoré by mala obsahovať konzola konzola PlayStation Classic

15 hier, ktoré by mala obsahovať konzola konzola PlayStation Classic

Obsah článku

Toto sú hry, ktoré mini verzia originálneho PlayStationu musí mať!

Legendárna sivá krabička s názvom PlayStation, na ktorej vyrástla jedna celá generácia hráčov, sa navždy do histórie zapísala ako jedna z najúspešnejších a najobľúbenejších konzol všetkých čias. Na trh prišla v roku 1994 (u nás o rok neskôr), aby všetkým predovšetkým ukázala, čo znamená svižná moderná 3D grafika a priehrštie fantastických hier.

Po 24 rokoch od svojho vzniku sa tento malý zázrak opäť dostane do predaja a to vo forme mini konzoly PlayStation Classic, ktorá sa svojim štýlom celkom jasne nechala inšpirovať mini konzolami od Nintenda. Bude obsahovať celkovo 20 predinštalovaných titulov, z ktorých už poznáme 5 hier, t.j. Final Fantasy VII, Jumping Flash, Ridge Racer Type 4, Tekken 3 a Wild Arms, no zvyšných 15 ostáva stále zahalených rúškom tajomstva. Z toho dôvodu som sa rozhodol spísať moje tipy, aké z ďalších PS hier by sa do tohto zoznamu mohli, respektíve mali dostať. A vedzte, že to nebola ani náhodou jednoduchá úloha.

Pri zostavovaní tohto rebríčka som si uvedomil, že posledné, čo by som chcel, je, aby pôsobil príliš očividne. Čo hráčom pri predstave prvého PlayStation príde prvé na um? No predsa Crash, Spyro, Final Fantasy, Resident Evil alebo Syphon Filter. A takto som tento celý článok určite pojať nechcel. Táto konzola obsahovala tony úchvatných hier, ktoré boli z rôznych príčin zabudnuté alebo opomínané a práve teraz je tá najvhodnejšia príležitosť, aby sa o nich znova začalo hovoriť.

Netvrdím, že som sa úplne vyhol tým najznámejším hrám, to ani náhodou, len som sa jednoducho mnohokrát snažil pridať hry, ktoré nie sú až také známe, aj napriek tomu, že sú minimálne rovnako dobré, ako ich známejší príbuzní. Pokúšal som sa nájsť vhodný kompromis a vyvážiť zoznam hier tak, aby pôsobil sviežo, nečakane, a na druhej strane zase taktiež familiárne a s kvapôčkou príjemnej nostalgie.

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk