TOP 5: Fallout 2 oslavuje 20 rokov a tu je zoznam tých najlepších hier z tohto postapokalyptického univerza

TOP 5: Fallout 2 oslavuje 20 rokov a tu je zoznam tých najlepších hier z tohto postapokalyptického univerza

 

Fallout 2 oslavuje svoje 20. narodeniny a v redakcii sme si pre všetkých fanúšikov tohto univerza prichystali článok, v ktorom sa pozrieme na zúbok tomu najlepšiemu zo sveta Fallout.

Akoby to bolo len včera, čo som si kúpil časopis Level s číslom 64 a našiel v ňom plnú verziu hry Fallout 2. Písal sa vtedy rok 2000 a ani som nevedel do akého skvelého sveta sa púšťam. Keby som bol vtedy vedel, že 18 rokov po tom, budem netrpezlivo očakávať Fallout 76, hru v ktorej sa konečne vyberiem do online sveta. Hoc nepoznám každé zákutie všetkých hier, môžem o sebe povedať, že som pravým fanúšikom Fallout sveta. A preto som sa rozhodol, že pri príležitosti 20. výročia hry Fallout 2 vyberiem päť najlepších hier. A ktoré to sú?


5. Fallout: New Vegas (2010)

Fallout: New Vegas ma z počiatku o svojej dokonalosti nepresvedčil. Začiatok príbehu bol na môj vkus príliš fádny a obyčajný. Neskôr však začal naberať na obrátkach a ja som pochopil, že táto hra bude stáť za to. Možno to bolo poznačené tým, že na hre pracovali vývojári Fallout 1 a Fallout 2, ktovie? Po niekoľkých hodinách hrania som sa do hry zažral až tak veľmi, že som si ju musel zahrať znova. A potom pre istotu ešte raz. Postapokalyptická verzia Las Vegas bola presne to, čo som si v roku 2010 mohol priať. 


4. Fallout Tactics: Brotherhood of Steel (2001)

Ešte teraz si pamätám, ako som sa k hre Fallout Tactics dostal. Prvý kontakt s touto hrou bol naozaj skvelý. Hoci som vedel, že ide o českú verziu hry nečakal som, že bude obsahovať aj český dabing! Mnoho hráčov si túto hru nevie ešte dodnes vynachváliť. Hlboký príbeh ste však vo Fallout Tactics nemohli čakať a ako názov tejto hry napovedá, išlo skôr o takticko-strategickú hru. Ak ste milovali súboje z predchádzajúcich hier (Fallout 1 a Fallout 2), pri tejto hre ste museli krochkať blahom. 


3. Fallout Shelter (2015)

Táto oddychová mobilná verzia tu rozhodne nesmie chýbať. Fallout Shelter dokáže hráčovi poriadne prevetrať mozgové závity, ich schopnosť udržať chladnú hlavu a niekomu aj peňaženku. Aj keď hra obsahuje mikrotransakcie, zaobídete sa aj bez nich. Do kúpy vás príliš netlačí, no ak chcete vývojárov podporiť isto neurobíte chybu, ak si niečo v hre zakúpite. Ruku na srdce, kto by nechcel mať vo vrecku celý Vault, všakže? A navyše, hru si môžete okrem mobilu zahrať aj na PC, či konzole!


2. Fallout 3 (2008)

Veľa fanúšikov univerza Fallout vraví, že tretí diel nebol príliš dobrým a ako úvod do moderných Fallout hier išlo o prepadák. Ja však musím nesúhlasiť, keďže mi zo všetkých novodobých Fallout hier príde táto hra správne temná s tou najlepšou atmosférou. Najmä metro v hre malo naozaj neopísateľnú atmosféru a niekedy vám behal aj mráz po chrbte. Taký Kentaur bol môj najobľúbenejší nepriateľ vôbec! A vývojárom sa nedá ani uprieť hudobný vkus, keďže do tejto hry zvolili naozaj skvelý výber piesní. 


1. Fallout 2 (1998)

Nie nie, toto nie je protekcia. Hoci môžete namietať, že nadržiavam hre Fallout 2 z dôvodu jej sviatku, nie je tomu tak. Fallout 2 pre mňa a mnoho hráčov a fanúšikov ostane do konca života videohernou modlou. Dôvtipné rozhovory a scény, nečakané situácie, množstvo dobrodružstiev a súbojov. To všetko v sebe druhý diel ukrýval. Pri hre som strávil dlhé hodiny a hodiny hrania a aj teraz sa k nej sem-tam vraciam a prejdem si opäť. Či je to len spomienkový optimizmus? Neviem, dosť možné, ale aj tak má táto hra v mojom srdci navždy číslo 1.


Pýtate sa, kde je Fallout 4, alebo čo tu robí ten prekliaty Fallout 3, či mobilná hra Fallout Shelter? Každý máme svoj vlastný názor a preto nám neváhajte do komentárov napísať, ktoré hry by tu mali podľa vás byť - tešíme sa na to!

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk