Halloween to nie sú iba tekvice a strašidlá, ale aj kopec videohier, ktoré si jednoducho musíte zahrať

Halloween to nie sú iba tekvice a strašidlá, ale aj kopec videohier, ktoré si jednoducho musíte zahrať

 

Halloween sa nezadržateľne blíži. Október je mesiac nielen skvelých videoherných noviniek, ale aj strašidiel a duchov. Ľudia behajú po vonku prezlečení za rôzne monštrá, či hororové postavičky a chodia na rôzne tématické párty. Čo je však oveľa dôležitejšie pre nás hráčov je to, akú hru si v tento strašidelný mesiac zahráme. Že neviete? Tak my vám veľmi radi poradíme.

Call of Cthulhu: The Official Video Game (2018)

30. októbra vychádza hra Call of Cthulhu. Fanúšikovia Lovecrafta sa určite nevedia dočkať. V ich kalendári netrpezlivo odratúvajú dni k tomuto magickému dátumu a čakajú na predčasné Vianoce plné chápadiel z hlbín sveta. Fantastický svet, kopec krvilačných príšer a navyše aj Cthulhu! V hre sa dostanete do kože detektíva Edwarda Pierca, ktorý bude vyšetrovať mysteriózny prípad. A ako to dopadne? To sa dozvieme už 30. októbra na platormách PC, PlayStation 4 a Xbox One.


Until Dawn (2015)

V roku 2015 vyšla na PlayStation 4 hra Until Dawn. V nej ste sa dostali na samotu do lesa so svojimi priateľmi a prežili pravdepodobne jeden z najstrašidelnejších dní vo svojom živote. Každé jedno rozhodnutie môže ohroziť život všetkých vašich kamarátov a tak musíte byť počas hrania obozretní. Hra priniesla mysteriózny príbeh, plný strašidelných momentov a rozhodovaní o osude každého jedného člena partie.


Ghouls'n'Ghosts (1988)

Čo by to bolo za Halloween bez hry Ghouls'n'Ghosts! Stará klasika od Capcomu, ktorá vyšla na všemožné platformy. Ghouls'nGhosts je vo svojej podstate jednoduchá, no na druhej strane pekelne ťažká plošinovka, ktorá bola svojho času dôvodom množstva zničených nervov a niekedy aj gamepadov. Ak máte radi sériu Dark Souls, v tejto hre si prídete na svoje. A to doslova a do písmena.


Friday the 13th: The Game (2017)

Už od prvých videí sa stal tento krvavý počin kontroverznou témou k debate o násilí vo videohrách. V hre nájdeme toľko nechutností a krvi, že to miestami vadilo aj samotným hráčom a fanúšikom hry. Ak však máte radi hororové klasiky z 80. rokov a multiplayerové hry, potom je tento titul stvorený presne pre vás. V hre sa dostanete do kože zmyslov zbaveného vraha, alebo do role nevinných obetí. Potom je už len na vás, či ako krvilačné monštrum všetkých povraždíte a hru vyhráte, alebo ako bezbranná obeť svojmu osudu uniknete. Mimochodom, ak si hru chcete vyskúšať a máte PlayStation 4, určite si tento mesiac zaplaťte PlayStation Plus. Členovia tohto programu dostanú totižto v októbri Friday the 13th úplne „zdarma“. 


Alan Wake (2010)

Spoločnosti Remedy Entertainment sa v roku 2010 podarila pomerne dobrá a najmä strašidelná hra pod názvom Alan Wake. Ide o akčnú adventúru, ktorú tvorcovia radi označovali ako psychologický thriller. Všadeprítomná temnota a neuveriteľné momenty v spojení s filmovým nádychom - to bolo to, na čo vtedy čakalo kopec hráčov. Škoda len, že sa v dohľadnej dobe nedočkáme nejakého ekvivalentného pokračovania.


Guild Wars 2 a World of Warcraft (2012 a 2004)

Pýtate sa prečo práve tieto dve MMORPG hry? Odpoveď je jednoduchá! Každý rok sa v nich objaví udalosť (Shadow of the Mad King a Hallow's End), ktorá hráčom pripomenie aká časť roka práve je. A verte či nie, do hry príde práve kvôli tejto udalosti späť kopec hráčov. Za hranie dostanú veľkú hŕbu odmien a hodiny zábavy. Spoločné aktivity v guildách navyše hráčov opäť trochu zblížia. 


Fortnite (2017)

Tak isto ako predchádzajúce dve hry, tak aj vo Fortnite sa dočkáme akejsi halloweenskej udalosti. Kopec tekvíc, sladkostí, duchov a podobne hlúpych dekorácií - na to všetko sa môžeme v hre tešiť. A podľa informácií, ktoré môžeme nájsť na internete, sa dočkáme aj nových vzhľadov a „emócií“. To bude ale kopec srandy!


Little Nightmares (2017)

Spojenie plošinoviek a strachu funguje vždy veľmi dobre. Jednoduchý koncept, do ktorého sa dá bez problémov zakomponovať takmer všetko. A práve Little Nightmares je takýmto ukážkovým spojením. V hre sa budete stretávať s nočnými morami, veľkou hŕbou hádaniek a to všetko vo veľmi milom prevedení. Keď sa nám hra dostala do redakcie zhruba pred rokom a pol, absolútne sme sa od nej nevedeli odtrhnúť.


Halloween má každý rád! A strašidelné hry tiež. Je veľmi veľa takýchto hier, ktoré si môžeme zahrať práve v tomto období. Či už staré klasiky, alebo aj tie nové. Našli ste v tomto zozname tú vašu, alebo vám tam chýbala? Dajte nám prosím vedieť do komentárov, ktoré sú vaše najobľúbenejšie - sme veľmi zvedaví!

Zdroj: YouTube, Wiki, Blizzard

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk