TOP hry redaktorov Gamesite.sk v roku 2018

TOP hry redaktorov Gamesite.sk v roku 2018

 

Obsah článku

Ako to už na konci roka býva, rekapitulácia je viac ako potrebná. Hier je veľa, času málo, výber je preto extra dôležitý. V tomto roku sme zažili mnoho prekvapení ale aj mnoho sklamaní, no hier, ktoré si zaslúžia prívlastok TOP bolo aj teraz veľmi veľa. Na všetkých platformách a preto by sme sa aj my radi s vami podelili o naše redakčné rebríčky. Samozrejme, nie každý z nás má k dispozícii všetky konzoly a preto je efektívnejšie prezentovať rebríčky jednotlivých redaktorov aj s platformami, ktoré majú k dispozícii.

Róbert Gabčík

Platformy: PC/Playstation 4

Outlast 2

Jednotka bola výborná a aj keď pokračovanie bolo „iné“ stále vedelo vytvoriť skvelú atmosféru. Exteriér hre pristal tiež ale uznávam, že sa človek už necítil až tak nezradne, pretože možností schovať sa bolo viac. Každopádne, som rád za každú podobnú hru, takže Outlast 2 som uvítal s radosťou.

God of War

Nikdy som nebol extra fanúšik série. Štýl hry ma moc nebavil, nemožnosť riadiť kameru je pre mňa frustrujúce. Nový GoW je už ale úplne iná káva. Skvelý príbeh, nádherný vizuál a postava je plne pod mojou kontrolou. Dlho som váhal, či si hru kúpim, nakoniec som ale urobil dobre, pretože sa stala jednou z mojich obľúbených.

Shadow of the Tomb Raider

Som fanúšik série už od doby, kedy dekolt Lary boli 2 veľké trojuholníky. Doba sa ale posunula a nová trilógia sa mi veľmi páči. Určite boli tento rok aj lepšie hry, napríklad Spider-man, či Read Dead Redemtion, tie som však zatiaľ ešte nehral a podľa hodnotenia druhých tu nebudem písať. Tomb Raider je pre mňa tak či onak skvelá hra.

Mega man 11

Každý, kto hral pôvodne diely mi dá za pravdu, že toto je skvelá, zábavná a ozaj ťažká hra. V spomienkach som sa vrátil do minulosti a poriadne precvičil prsty, ako za starých čias.

Spyro Reignited Trilogy

Tu je to podobne, ako pri Mega man 11. Ale tentokrát to nebolo niečo nové, ale star známe v novom kabáte. V novom a parádnom. Tak ako Crash, tak aj Spyro je veľmi podarený. Má svoje chyby, no tie som ochotný odpustiť, pretože zábava prevláda nad negatívami. Neviem sa dočkať na remake Medievil!


Maroš Goč

Platformy: PC/Switch/3DS

Final Fantasy XV Windows Edition

Final Fantasy XV je rozhodne tou najrozporuplnejšou hrou série. Keď pred troma rokmi vyšla na konzolách, bol z toho len polovičný produkt, ktorý si žiadal ďalšie zásahy vývojárov. Nie že by Windows Edition vyšperkoval hru do dokonalosti, to ani náhodou, no je predsa len lepšou a krajšou hrou ako pôvodné vydanie. Windows Edition je definitívna verzia Final Fantasy XV, ktorá sa aj napriek prítomným chybám v dizajne stala zábavnou hrou.

Valkyria Chronicles 4

Zábavná akčná stratégia s prepracovanými charaktermi a zaujímavým príbehom. Oproti predošlým dielom sa síce toho veľa nezmenilo, no vzhľadom na to, že tretí a štvrtý diel delí dlhých sedem rokov, jej to radi odpustíte. Krásna hra s veľmi originálnym súbojovým systémom.

Super Smash Bros. Ultimate

Nintendo Switch zrodilo novú klasiku žánru. Ak hovoríme o hrách pre viac hráčov, Super Smash Bros. Ultimate je nepochybne tou najlepšou hrou pre toto herné zariadenie, ktorá vám vydrží vďaka tomu absurdne mohutnému obsahu až do konca vašich životov. Ale čo, Super Smash Bros. Ultimate sa bude hrať aj vtedy, keď už bude rozpínavosť Slnka dosahovať mesiace Jupitera a na ľudstvo si v tom čase nebude pamätať ani to najstaršie zrnko hviezdneho prachu. Hovorí sa, že vždy sa dá všetko vylepšovať, v prípade Super Smash Bros. Ultimate by som si ale nebol až taký istý.

Unavowed

Parádna klasická adventúra od majstrov žánru Wedjet Eyes. Unavowed je okrem toho, že skladá poklonu svojmu žánru viac než len dobre, taktiež inovatívnym dielom, ktoré vám umožní vyberať si z postáv a tak riešiť problémy rôznorodými spôsobmi na základe ich špecifických schopností. Nie, nečakajte zrazu prerod v RPG žáner, to sa len tvorcovia rozhodli vyšperkovať klikaciu hrateľnosť novými možnosťami. A že im to vyšlo!

The Bard’s Tale IV: Barrows Deep

Aj napriek bugom a určitým problémom v hrateľnosti je pre mňa hrou roka. Je to taký nevybrúsený klenot s veľmi inteligentnou hrateľnostou, neuveriteľne dobrou hudbou, pohlcujúcim ťahovým súbojovým systémom a parádnym level designom dungeonov. Množstvo hlavolamov, množstvo pascí, množstvo tajných zákutí, množstvo úžasných chvíľ. Pre hráča hľadajúceho v hrách viac než len plytkú zábavu na krátke chvíle doslova ideálnym titulom. 

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk