Najočakávanejšie hry 2019 redaktorov Gamesite.sk

Najočakávanejšie hry 2019 redaktorov Gamesite.sk

 

Obsah článku

Vždy keď sa končí rok, tak hľadíme s vierou do budúcnosti. Že ďalší rok sa dočkáme skvelých hier, že nebudeme musieť riešiť kraviny, ktoré sa každoročne dejú v hernom biznise a taktiež aj to, že nebudeme musieť prežívať sklamania. Lenže toto nie je rozprávka, ale biznis. Takže nebojte sa. Sklamania budú a budú bolieť rovnako ako v roku 2018. Pri týchto hrách však veríme, že im sa to nestane a práve preto patria u nás v redakcii medzi tie najočakávanejšie. Ktoré to sú? Prečítajte si.

Robert Gabčík

Metro Exodus

Nakoľko som hral metro predchádzajúce metro hry, tento titul by som si si kúpil, aj keby som ho predtým nevidel. Tak sa mi páčili. Lenže ja som videl, ako bude Exodus vyzerať a chcem ho o to viac.

Days Gone

Táto exkluzivita sa mi páči od prvého videa. Tiež ma veľmi zaujalo, že nejde o zombie hru. Nákaza je nejaký druh besnoty a ľudia padajú na zem aj keď ich človek netrafí do hlavy. A okrem toho, konečne môžem likvidovať poriadne hordy nepriateľov.

Gears 5

Nemám síce Xbox ale poznám ľudí, čo ho majú a už teraz viem, že si ho požičiam už len kvôli tejto hre. Kto vie, ak Microsoft bude pokračovať v tejto sérii a budú to ozaj kvalitné hry, tak presedlám ďalšiu generáciu znova na Xbox. Koniec koncov, nakúpili dosť štúdií, aby to malo zmysel.

Anthem

Nad touto hrou je malý otáznik. Dôvodom je vydavateľ, všetci vieme o čom je reč. Preto si počkám na recenzie. BioWare bol svojho času najlepším dodávateľom príbehov na svete. Po fiasku s Andromedou mi neostáva nič iné, len dúfať, že sa poučia a spravia si svoje na poriadok. Pokojne nech to aj odložia o pol roka – len nech to stojí za to.

Resident evil 2

Remake, ktorý príde v Januári. Už sa neviem dočkať, minulosť volá a čaká, že napravím resty. Originál som kvôli absencii pamäťovej karty nikdy nedohral. Viem, že to už bude iné ale ja si to budem počítať.


Maroš Goč

Resident Evil 2

Tento famózne vyzerajúci remake môjho najobľúbenejšieho survival hororu všetkých čias je pre mňa bez pochýb tou najočakávanejšou hrou budúceho roka. Keď si ešte spomeniem na prvý zážitok s pôvodnou hrou, len sa tak musím pousmiať. Vtedy som prisahal, že som nehral nič horšie. A vidíte, časom sa Resident Evil 2 stal jednou z mojich najobľúbenejších hier vôbec. Remake vyzerá úplne luxusne. Od grafiky, cez postavy, pridané novinky až končiac pri necenzurovanej brutalite. Vyzerá to vskutku fantasticky.

Star Wars: Jedi Fallen Order

O hre sa vlastne nevie nič. Osobne pochybujem, že vyjde budúci rok, no do rebríčka sa dostala preto, lebo milujem Star Wars hry a samozrejme aj z dôvodu, že hra má byť v roku 2019 plne predstavená. V kútiku duše trocha dúfam, že by mohlo ísť o hru na spôsob The Knights of the Old Republic, no musím ostať realista. Navyše, aj keby šlo o koridorovú strieľačku, ani tak by som nebol proti. Škoda toho zrušeného Star Wars 1313...

Sekiro: Shadows Die Twice

Hra od From Software tu jednoducho nemôže chýbať. Má ísť síce o odklon od štýlu Dark Souls, no z videí je jasne vidieť, že až o taký obrovský odklon nepôjde. Iste, Sekiro nebude akčným RPG vychádzajúce zo Souls série, omnoho viac totiž pripomína Castlevania: Lords of Shadow, no tie súboje... tie sa nedajú pomýliť s ničím iným...

Kingdom Hearts III

Slávna séria spájajúca Final Fantasy a svet Disneyho animákov vyzerá z videí prezentujúcich tretiu časť lepšie než kedykoľvek predtým. Pôjde o to najväčšie, najnadupanejšie a najrozmanitejšie dobrodružstvo, aké kedy Sora s jeho partou mali možnosť zažiť. Že sa na to veľmi teším, ani nemusím viac prizvukovať.

Wasteland 3

Izometrické RPG, to je kráľovský herný žáner, ktorý vďaka svojej nadčasovosti nikdy nezostarne. Wasteland 2 bola vynikajúca hra, hlavne čo sa vylepšenej edície týka, a preto mám do trojky vložené veľké nádeje. Navyše sa v hre pozrieme aj do snehom zasnežených a ľadom pokrytých území a tie ja v hrách doslova milujem. Teraz už len trpezlivo čakať na nové správy, obrázky a videá.

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk