Nintendo v roku 2019

Nintendo v roku 2019

 

Čo NintenDO a čo NintenDON'T?

Rok 2019 bude pre Nintendo bez pochyby veľkým, veď koniec koncov, ktorý doteraz aj nebol. Na hráčov čakajú pokračovania veľkých sérií, objavia sa nové značky od známych vývojárov a veľkou náložou do kolekcie hier na Switchi prispejú aj tretie strany. Zámerne spomínam predovšetkým len Switch, nakoľko podľa chabých dvoch hier očakávaných na tento rok pre 3DS je konečne jasné, kto je pre Nintendo prioritou číslo jedna. Môžeme očakávať od Nintenda aj niečo iné ako len hry? Narážam teraz na fámy ohľadom revízie Switchu. Odpoveď je s najväčšou pravdepodobnosťou nie. Nintendo podobné správy totiž dementovalo.

Nižšie nájdete tri zoznamy. V prvom nájdete exkluzivity, ktoré by mali vyjsť tento rok, druhý zase pripomenie, ktoré exkluzívne hry by mohli stihnúť vydanie v 2019, hoci nič nebolo potvrdené (bohužiaľ vývoj Metroid Prime 4 bol zresetovaný a tento rok sa hry určite nedočkáme). V treťom zase nájdete neexkluzívne hry pre Nintendo Switch, ktorých vydanie čakáme v tomto roku.

Exkluzivity pre rok 2019


Fire Emblem: Three Houses [Nintendo Switch, 2019]

Séria fantastických ťahových stratégií po rokoch opustí 3DS, aby sa víťazoslávne objavila na Switchi. Z videií a obrázkov sa najnovší diel pomenovaný The Three Houses zdá ako logickým pokračovaním predchádzajúcich hier Awakening, Fates a Shadows of Valentia, hoci na konkrétnejšie informácie si budeme musieť ešte počkať.

Ide o prvý diel série od roku 2007 (vtedy vyšiel Fire Emblem: Radiant Dawn na GameCube), ktorú bude vydaný na veľkú konzolu. S tým prichádza väčší výkon a teda výrazne vylepšená grafická stránka oproti handheldovým verziám. Najznámejšou novinkou tu bude pocit z veľkých vojen. Doteraz boli na bojisku len jednotlivé postavy, no v tejto hre bude pri každej postave aj niekoľko dodatočných vojakov, vďaka čomu budú súboje vyzerať omnoho epickejšie. Veď posúďte sami.

Fire Emblem: Three Houses by malo vyjsť niekedy v polovici tohto roka.

Yoshi’s Crafted World [Nintendo Switch, 29. marec 2019]

Táto nádherne vyzerajúca plošinovka, ktorá bola ohlásená ešte počas E3 2017, nás prenesie do krásneho sveta vystavaného z kartónu a rôznych papierových vystrihovačiek. Najvýraznejšou zmenou oproti podobným plošinovkám bude, že si budeme môcť prepínať pohľady a teda to, čo väčšinou býva u takýchto hrách len pozadím, tak tu sa kamera presunie polkružnicou za to pozadie a odhalí nám to isté prostredie ale z odvrátenej strany.

Graficky vyzerá hra síce jednoducho no zároveň na zjedenie a to hlavne vďaka Unreal Engine 4. Hru vyvíja štúdio Good Feel, ktoré sa postaralo napríklad o Yoshi’s Woolly World (vyšlo na Wii U, čo bola rozhodne podarená, aj keď z časti nedotiahnutá, plošinovka. Uvidíme, či si tvorcovia vzali slová kritiky k srdcu, aby tentokrát priniesli skutočne nezabudnuteľnú hru s Yoshim.

Yoshi’s Crafted World vyjde 29. marca 2019.

Daemon X Machina [Nintendo Switch, 2019]

Táto pre Nintendo veľmi netradičná hra s explozívnymi bojmi medzi Mechmi prichádza od tvorcov Harvest Moon, Rune Factory alebo aj God Eater 3. Daemon X Machina je exkluzivitou Switchu s úžasne štylizovanou grafikou a originálnymi nápadmi.

O hrateľnosti bohužiaľ stále nemáme konkretnejšie informácie. Vieme v podstate len to, že hra ponúkne súboje medzi robotmi zvanými Arsenal, ktoré dokážu aj lietať, a celá akcia by sa mala odohrávať na značne otvorenom bojovom poli. Mechov si budeme môcť kustomizovať a využívať zbrane padnutých nepriateľských mechov.

Ak sa nič vážne nestane, Daemon X Machina vyjde v priebehu tohto roka.

Animal Crossing [Nintendo Switch, 2019]

Dnes už stálica na poli Nintendo hier by mala prísť v tomto roku. Bohužiaľ, o hre nie sú známe prakticky žiadne informácie a doteraz nebolo zverejnené ani jedno video, ak nepočítame krátky teaser predstavený počas Nintendo Direct.

Táto simulácia života je ale stále uvádzaná ako hra pre rok 2019.

Luigi’s Mansion 3 [Nintendo Switch, 2019]

Svojich 15 minút slávy si zažije aj Luigi v jeho komediálno-hororovej sérii Luigi’s Mansion. Trojka pokračuje v typickom trende pokračovaní ako takých, a teda bude väčšia, akčnejšia, humornejšia a prepracovanejšia ako predchádzajúce diely Luigi’s Mansion a Luigi’s Mansion 2.

Tentokrát sa dostaneme do vysokej budovy, ktorou bude pravdepodobne hotel. Celkovo si ale podľa všetkého bude hra zachovávať svoje typické črty, len sa na to bude vzhľadom na výkon konzoly Switch lepšie pozerať.

Luigi’s Mansion 3 je plánovaný na tento rok.

Town [Nintendo Switch, 2019]

Asi najtajomnejšia hra z celého zoznamu je Town od tvorcov série Pokémon. A asi je to tak aj dobre, nakoľko Town sa ako tajomná hra prezentuje už od svojho odhalenia. Tak ako u niekoľkých uvedených hier vyššie, ani o Town nemáme celistvé informácie, čiže si zrekapitulujeme len to málo, čo presiaklo na povrch.

Dostaneme sa do malebnej dedinky usadenej ďaleko od civilizácie, v ktorej si to málo obyvateľov doteraz žilo v pokoji a harmónii. To spoločné šťastie ale bolo narušené votrelcami v podobe príšer, ktoré sa budú snažiť dedinu ovládnuť. Hráči budú bojovať v ťahových súbojoch a odkrývať tajomstvá tejto neblahej situácie.

Town vyjde v priebehu roka 2019.

Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order [Nintendo Switch, 2019]

Tretí diel kritikmi vysoko hodnotenej série akčných RPG Marvel Ultimate Alliance si Nintendo uchmatlo celé len pre seba. Štúdio Team Ninja vyvíja hru exkluzívne pre Nintendo Switch. Hrateľnosť by mala byť zachovaná a prítomní by tu mali byť rôzni hrdinovia z Avengerov, Ochrancov Galaxie alebo X-Menov. Ako záporáci sa v hre objavia borci ako Ultron, Green Goblin, Kingpin, Ronan the Accuser alebo Nebula.

The Black Order čakajte niekedy v tomto roku.

Etrian Odyssey Nexus [Nintendo 3DS, 2019]

Klasické dungeony boli vždy súčasťou handheldov od Nintenda a séria Etrian Odyssey patrí medzi tie najúspešnejšie. Najnovší a zároveň posledný diel pre 3DS s názvom Nexus by mal vychádzať z predchádzajúcich dielov, čiže ak ich máte radi, Nexus by vám mal sadnúť. Vrátia sa niektoré staré bojové povolania, objavia sa taktiež nejaké nové. Nebude chýbať možnosť automatického mapovania okolia a niekoľko nastavení náročnosti. Tvorcovia hru označujú ako ultimátnu hru série, nakoľko má priniesť najväčší počet povolaní, herných systémov a labyrintov v celej jej histórii.

Etrian Odyssey Nexus vyjde v USA 5. februára 2019, v EU ešte presný dátum stanovený nebol.

Kirby's Extra Epic Yarn [Nintendo 3DS, 8. marec 2019]

Vo svojej podstate nejde ani tak o novú hru, nakoľko ide o remake Wii exkluzivity Kirby's Epic Yarn. Vo svojej dobe hra zabodovala medzi kritikmi i hráčmi a dodnes platí za jednu z najlepších hier série Kirby. Zábavnosť a hrateľnosť remaku je teda zaručená. Samotný remake bude obsahovať totožný obsah ako originál, do ktorého budú pridané nové prvky v podobne nových power-upov, herných módov a minihier.

Kirby's Extra Epic Yarn vyjde 8. marca 2019.

Exkluzivity, ktoré sa môžu objaviť v roku 2019


Hoci ide skôr len o zbožné prianie autora článku, no nie je na škodu si pripomenúť, aké veľké pecky sa pre Nintendo Switch ešte chystajú. Bohužiaľ, nakoľko bol vývoj Metroid Prime 4 reštartovaný, túto hru môžeme čakať pri priaznivej konštalácii hviezd budúci rok, hoci pravdepodobnejšie je, že až v roku 2021.

2019
 Bayonetta 3  hack and slash
 Shin Megami Tensei V  RPG
 Pokémon  RPG
 Yo-Kai Watch 4  RPG

Third-party hry pre rok 2019


Narozdiel od Wii U sa na Switch očakáva celá plejáda multiplatformových hier od FPS až po RPG. Bethesda naďalej podporí konzolu svojim najnovším Doomom, Square zase prinesie mnoho klasických titulov Final Fantasy, a nebudú chýbať ani poriadne mlátičky.

2019
 Doom Eternal  FPS
 Final Fantasy: Crystal Chronicles - Remastered Edition  RPG
 Final Fantasy VII  RPG
 Final Fantasy IX  RPG
 Final Fantasy X/X-2 HD Remaster  RPG
 Final Fantasy XII: The Zodiac Age  RPG
 Pillars of Eternity 2  RPG
 Shadowgate  adventúra
 Trine 4  akčná plošinovka
 Streets of Rage 4  beat'em up
 Grandia I HD Remaster  RPG
 Grandia II HD Remaster  RPG
 Resident Evil 0 HD Remaster  survival horor
 Resident Evil HD Remaster  survival horor
 Resident Evil 4  survival horor
 Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age  RPG
 OlliOlli: Switch Stance  skateboarding
 Shakedown Hawaii  akčná hra

Na záver by som vás ešte chcel upozorniť na ohlásené indie hry pre konzoly od Nintenda. Nintendo uskutočnilo svoj vlastný program Indie Highlights, v ktorom súhrnne vymenúva všetky hlavné indie hry na rok 2019. Napísali sme o tom aj samostatnú novinku.

Zdroj: Gamesite

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk