Keby ste si mohli zo svojej hernej knižnice nechať len jednu videohru, ktorá by to bola?

Keby ste si mohli zo svojej hernej knižnice nechať len jednu videohru, ktorá by to bola?

 

Predstavte si situáciu, že vám niekto jednoducho povie, že si zo svojej knižnice môžete ponechať len jeden video hru. Ktorá by to bola?

Vieme, takáto situácia je fantazmagorická a smiešna, no predstavte si že by sa naozaj niečo takéto udialo. V knižnici má mnoho z nás stovky videohier, ale určite sa nájde jedna taká, ktorú si spúšťate neustále donekonečna. Podelíte sa s nami o to, ktorá to je? My vám zas na oplátku prezradíme, ktoré sú naše.

Borderlands 2 - Daniel Paulini - Redaktor

Prečo práve táto hra? No, lebo mám rád humor v podaní horiaceho protivníka, ktorý sa proti mne rozbehne a kričí "I SMELL DELICIOUS". A stále ľúbim WUB-WUB. A gazillion zbraní. A ešte stále mi nelezie na nervy CL4P-TP. A tá hra je takmer donekonečna opakovateľná, nehovoriac o tom, že je úplne iná pri prechádzaní za rôzne postavy, či už sólo, alebo s partiou.


Horizon: Zero Dawn - Róbert Gabčík - Redaktor

A prečo? Pretože RPG moc nehrávam a keďže mám hrať už len jednu hru a žiadnu inú, nechcem "koridorovku". Okrem toho, že Horizon: Zero Dawn vyzerá skvelo, ešte lepšie sa hrá a čo je podstatné, má tak skvelý príbeh, žeby ma neomrzel. Nehovoriac o jednom z najlepších soundtrackom v súčasnosti.


Final Fantasy VII | Final Fantasy VIII - Maroš Goč - Redaktor

Viem, že som mal vybrať len jednu hru, no ja osobne považujem Final Fantasy VII a Final Fantasy VIII za nerozlučnú dvojicu, a to i keď spolu obsahovo ani príbehovo vôbec nesúvisia. K obom totiž prechovávam úplne rovnaké city, oba vo mne vyvolávajú rovnako zasnené melancholické nálady a obe mám zapísané v srdci na tom istom mieste. Tieto dve hry pre mňa znamenajú celý život, znamenajú pre mňa zlom v tom ako som sa dovtedy na videohry vôbec díval. Úchvatné príbehy s výborne napísanými postavami, dojemné scény vyvolávajúce slzy aj napriek úsmevu, že ste priamymi svedkami niečoho tak výnimočného, hudba napísaná ako keby priamo samým Bohom a originálna hrateľnosť nepodobná ničomu do vtedajších dní. Final Fantasy VII a Final Fantasy VIII sú pre mňa klenotmi a vrcholmi hier ako takých.


Eastside Hockey Manager - Ľubomír Čelár - Redaktor

Je mnoho hier, ktoré sa dajú hrať dokola a stále v nich nájdete kopec zaujímavých miest. No Eastside Hockey Manager ponúka každou novou hrou nový zážitok a nové výzvy. Každá jedna hra je jedinečná a tréneri, skauti, manažéri, či hráči sa správajú neustále inak. Nestane sa vám, že sa nejaká situácia zopakuje presne do bodky. Veď, je to hokejový manažér. V hre som strávil nespočetne veľa hodín. A to do toho nerátam ešte hodiny strávené v prvej verzii tejto hry. Navyše, Eastside Hockey Manager bol so mnou takmer všade. Hrával som ho doma, na cestách a dokonca som si s touto videohrou krátil dlhé večery na cestách po USA. Eastside Hockey Manager má proste svoje čaro.


Destiny - Dominik Farkaš - Šéfredaktor

Hra má obrovské množstvo chýb. No keď si uvedomím, že by som nič iné do konca života nemohol hrať, tak musím riešiť aj znovuhrateľnosť, čo prakticky vylučuje 90% hier, ktoré som hral (ináč by tam bol Bioshock). Nič ale nenahradí skvelý pocit, keď zdoláte Raid, keď vám konečne padne "God Roll" Matador 64, alebo konečne získate Exotic zbraň na ktorú ste čakali mesiace (ahoj Bad Juju). Kooperácia, kompetitívne hranie, sólo hranie, skvelé striky, to všetko zaručuje to, že by som sa pravdepodobne dlho nenudil. A svet spolu s príbehom, ktorému sa môže vyrovnať iba málo hier.


??? - vy - Fanúšík

A čo vy? Tu je miesto pre vás! Povedzte nám, ktorá hra by to bola pri vašom výbere? Sme nesmierne zvedaví!


 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk