Marec prinesie návrat legendy ale aj nádejnú samurajskú akciu

Marec prinesie návrat legendy ale aj nádejnú samurajskú akciu

 

Na čo sa v práve začatom mesiaci najviac tešíme?

Marec býva mesiacom, kedy sa hráči dočkajú poslednej veľkej nádielky, no v posledných rokoch sa vydavatelia naučili vydávať hry počas celého roka, takže to znamená, že aj nasledujúce mesiace prinesú očakávané hry. Na čo sa však môžeme tešiť počas tretieho mesiaca 2019?

Dead or Alive 6

 • Dátum vydania: 1. marec 2019
 • Platformy: PC, Xbox One a Playstation 4

Šiesty diel legendárnej bojovej série sa začne tam, kde päťka skončila. Séria však prichádza do obdobia plného konkurencie a aj keď Jump Force nedopadol práve najlepšie. V apríli nás však čaká Mortal Kombat 11 a preto bude mať táto hra plné ruky práce a dúfame, že konkurenčné prostredie vybičuje vývojárov k tomu, aby nám dali lepšiu hru. Päťka totiž nedopadla najslávnejšie.


Left Alive

 • Dátum vydania: 5. marec 2019
 • Platformy: PC a Playstation 4

Strieľačka nie je žáner, ktorý by bol pre vydavateľa Square Enix bežným a o to viac sme zvedaví na to, ako sa ich japonské interné štúdio popasuje s touto výzvou. Hra bude klásť veľký dôraz na survival prvky, takže nemôžeme očakávať hru v štýle Gears of War. Vojnová zóna krajiny Novo Slava čaká iba na nás a uvidíme, či sa oplatí ju navštíviť.


Devil May Cry 5

 • Dátum vydania: 8. marec 2019
 • Platformy: PC, Xbox One a Playstation 4

Sériu Devil May Cry netreba predstavovať. Alebo vlastne, aj treba. Regulérny piaty diel totiž úplne ignoruje reštart série, ktorý nám pripravilo štúdio Ninja Theory v roku 2013 a päťka tak bude nadväzovať na koniec štvorky (duh?). Tentokrát sa vrátia staré-známe postavy ako Dante, Nero, Lady, Trish, no dočkáme sa aj novej hrateľnej postavy v podobe V. Podľa dema vyzerá byť séria vo forme, no uvidíme, aký bude konečný výsledok.


Tom Clancy’s The Division 2

 • Dátum vydania: 15. marec 2019
 • Platformy: PC, Xbox One a Playstation 4

Ubisoft vyrazí do boja prostredníctvom druhého dielu looter-shooter hry The Division. Tá sa presunie zo zasneženého New Yorku do Washingtonu, ale princíp hry bude rovnaký. Strieľajte, pokiaľ nepriateľ nepadne a modlite sa, aby z neho padol dobrý predmet. Autori však sľubujú, že nezopakujú problémy, ktoré postihli prvý diel a beta hry im do určitej miery dáva za pravdu. Rodí sa nám teda potencionálny konkurent hier ako Destiny či Warframe.


The Sinking City

 • Dátum vydania: 21. marec 2019
 • Platformy: PC, Xbox One a Playstation 4

Ďalšia hra v krátkom období, ktorá je pripravená na motívy kníh H.P. Lovecrafta. Tentokrát ide o detektívnu adventúru so survival prvkami, The Sinking City. Hra sľubuje otvorený systém vyšetrovania, kde jeho výsledok bude závisieť od toho, ako všímavý a šikovný je hráč. Hlavnou úlohou protagonistu, Charlesa W. Reeda bude zistiť, čo spôsobilo masovú hystériu v tomto meste.


Sekiro: Shadows Die Twice

 • Dátum vydania: 22. marec 2019
 • Platformy: PC, Xbox One a Playstation 4

Hra, ktorá je očakávaná najmä kvôli povesti štúdia From Software. Ide totiž o autorov hier ako Dark Souls a Bloodborne, teda tých, ktorý spopularizovali tzv. Souls hry. Je to teda štúdio, ktoré konštantne produkuje kvalitné hry, ktoré sú špecifické pre svoju extrému náročnosť a neľútostné herné mechaniky. A Sekiro nemá byť iné, akurát sa presunie do obdobia samurajov. Či však bude výsledok nasledovať predchádzajúce hry štúdia, je otázne. 


MLB The Show 19

 • Dátum vydania: 26. marec 2019
 • Platformy: Playstation 4

Vedeli ste o tom, že Sony má na marec pripravenú Playstation 4 exkluzivitu. Pravdepodobne ani nie, pretože u nás sa baseball neteší veľkej popularite. Každopádne, séria MLB The Show patrí medzi tie najlepšie športové série a 19. ročník pravdepodobne nebude iný. Takže, ak vás zaujímajú pojmy ako home run, strike a pod. tak majte zakrúžkovaný 26. marec. Ak samozrejme vlastníte konzolu Playstation 4.

 


The Walking Dead: The Final Season

 • Dátum vydania: 26. marec
 • Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4 a Nintendo Switch

Problematický vývoj poslednej sezóny The Walking Dead je dobre zdokumentovaný a pôvodní tvorcovia série, Telltale Games už neexistujú. Vývoj prebralo štúdio Skybound, ktoré fanúšikov potešilo solídnou treťou epizódou a fanúšikovia sa hádam budú môcť s postavou Clementine rozlúčiť dôstojne. Navyše, popri vydaní poslednej epizódy sa dočkáme aj fyzickej kópie celej poslednej série, takže ak ste čakali na jej dokončenie, tak je tu príležitosť prežiť tento príbeh.


Tropico 6

 • Dátum vydania: 29. marec
 • Platformy: PC

Dobrých budovateľských stratégií až tak veľa nie je a tých, ktoré sú kvalitné a zároveň sú dostupné na konzolách je ešte menej. Séria Tropico si však zachováva vysokú kvalitu a po skvelom piatom diely prichádza šestka. Opäť sa vžijete do role El Presidenteho a prinesie plnú simuláciu obyvateľov vášho mesta. Konzolisti si však budú musieť počkať až na leto, pretože zapracovanie gamepadu si vyžiada trochu viac času.


 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk