Ženské hrdinky do videohier patria! A toto je 7 najznámejších ženských postáv, ktoré istotne musíte poznať!

Ženské hrdinky do videohier patria! A toto je 7 najznámejších ženských postáv, ktoré istotne musíte poznať!

 

Ženské hrdinky sú niečo, bez čoho si už vôbec nevieme niektoré hry predstaviť. Ktoré sú však tie, na ktoré by sa nemalo zabudnúť?

Lara Croft - Tomb Raider

Kto by nepoznal Laru Croft, ktorá ešte v roku 1996 prekvapila celý svet svojou šikovnosťou, múdrosťou a najmä bujarou polygónovou postavou? Hoc daná doba nedokázala postavu stvárniť tak, ako by sme si priali, Lara Croft sa ihneď stala symbolom svojej doby. O tom svedčí aj množstvo obrázkov, filmov a "fan-artov", ktoré aj dnes neustále vznikajú. Drsná archeologička s pištoľami v rukách si našla svoje publikum (teda najmä to mužské) a priniesla niekoľko neuveriteľných príbehov. Celá videoherná séria vychádza až do dnešných dní a Lara si prešla viacerými úpravami (či už charakterovými, alebo fyzickými). A tá posledná a predposledná túto postavu stvárňuje už naozaj dokonalo! A to nehovoríme ani o tom, koľko filmových spracovaní sa svet Tomb Raidera dočkal!


Senua - Hellblade: Senua's Sacrifice

Spoločnosť Ninja Theory nám v roku 2017 predstavili hrdinku pod menom Senua. Senua bola obyčajná severská žena, ktorá sa vybrala do Helheimu, aby zachránila dušu svojho priateľa. A aby tomu nebolo málo, Senua má aj psychické problémy, takže miestami neviete, či sa vám to všetko zdá, alebo je to pravda. Najviac zaujímavým prvkom boli spomínané psychické problémy, ktorými chceli tvorcovia hry poukázať práve na túto zraniteľnú časť našej populácie. Senua na svojej ceste musí okrem bojov riešiť rôzne hlavolamy, nad ktorými si hráč svoje mozgové bunky istotne potrápi. Navyše grafické spracovanie v tejto hre bolo naozaj fenomenálne a aj napriek jednoduchším herným mechanikám bola hra Hellblade: Senua's Sacrifice vynikajúca.


Commander Shepard - Mass Effect

Že bola hlavná postava v Mass Effect muž? Ale kdeže! Vybrať ste si mohli, či budete hrať za muža, alebo ženu. A že sa to tvorcom náramne podarilo! Vynikajúco spravené dialógy, ktoré sedeli na vybrané pohlavie. Editor postáv tiež ponúkal množstvo úprav a tak ste sa so svojim vzhľadom mohli vyhrať. A celú túto epickú ságu ste mohli zakončiť ako hrdinka našej obrovskej galaxie!


Tracer - Overwatch

Z univerza Overwatch som do tohto článku vybral Tracer. Neviem ako vy, ale ak sa povie Overwatch, predstavím si ihneď túto krátko-vlasú hrdinku s nie moc podareným anglickým prízvukom. Tracer navyše ovláda perfektné čas a tak sa vďaka experimentom (ktoré na nej robili) vie vracať v čase. Hoc pre ňu neboli pokusy práve najpríjemnejšie, táto schopnosť sa jej v súbojoch isto hodí a nepriateľom nakope zadok ani nevedia ako!


Jaina Proudmoore - World of Warcraft

Jaina si už na svojej púti vo svete Warcraftu zažila veľa nedobrého. Odvrhli ju jej vlastní ľudia, pocítila stratu milovaných, no stále je neuveriteľne silná a schopná sa postaviť zlu. Svojím charakterom neustále dokáže prekvapiť a hoc nie vždy je práve tá najsprávnejšia, miesto v tomto rebríčku si istotne zaslúži. Veď ruku na srdce, koľkokrát už zachránila alianciu a v konečnom dôsledku aj Hordu?


Aloy - Horizon Zero Dawn

Ďaleká budúcnosť, krvilačné stroje a neohrozená hrdinka Aloy, ktorá sa vďaka svojej šikovnosti stane bájnym bojovníkom. Aj keď je svet už ďaleko iný, aký poznáme, ľudia sú neustále rovnakí. O tom svedčí aj príbeh spomínanej videohry, kde ako Aloy budete musieť okrem súbojov riešiť veci aj rozumom a srdcom. A Aloy je na to ako stvorená!


Clementine - The Walking Dead

Clementine začala vo svete videohier ešte ako malé dieťa. Prešla si naozaj krvavým zombie peklom, stratila najlepších priateľov, no aj tak jej v srdci ostalo miesto pre spravodlivosť a dobro. Neustále však musí bojovať s nástrahami krvavého sveta, v ktorom rovnakú hrozbu ako zombíci predstavujú zlí ľudia. Vývojári z Telltale Games zažili zlé časy a mnoho fanúšikov tejto hry tiež. Hrozilo totižto, že sa celá videoherná séria nedokončí a my sa nedozvieme čo bude na konci. Hrozba je však už zažehnaná a my sa môžeme tešiť na dokončenie štvrtej série.


Zdroj: Blizzard, Wiki

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk