Aká je najstaršia videohra, ktorú máte vo svojej hernej mašine nainštalovanú?

Aká je najstaršia videohra, ktorú máte vo svojej hernej mašine nainštalovanú?

 

Staré videohry. Všetci ich máme radi a milujeme! A prečo? No pretože nám prinášajú nostalgické spomienky na čarokrásnu minulosť! Na časy, keď sme nemali vôbec žiadne problémy, teda až na to, ako prejsť level v nejakej hre. A že to vtedy bol bez internetu aký poznáme dnes obrovský hlavolam!

Ruku na srdce, každý z nás má vo svojom počítači nainštalovanú videohru, na ktorú nedá ani po rokoch dopustiť. A vôbec nevadí, že ide ešte o hru, ktorá si pamätá ešte MS-DOS. Či už ide o nejakú akčnú strielačku ako Wolfenstein 3D, alebo point&click adventúru ako The Secret of the Monkey Island, všetci máme tu svoju srdcovku.

Ja osobne nikdy nedám dopustiť na hru Eishockey Manager (1993), ktorá v sebe skrýva kopec zábavy aj v dnešnej dobe a vôbec mi nevadí, že je iba o štyri roky mladšia ako ja. Náš šéfredaktor Dominik Farkaš zas vo svojej konzole opatruje Star Wars: Jedi Academy (2003) a hráva ju neustále dokola. Dominik je konzolový typ a tak so staršími hrami to má o niečo zložitejšie. Redaktor Ján Schneider už od roku 2003 neustále bojuje v hre Call of Duty a nie a nie prestať. A vôbec by som sa nedivil, keby tú hru vie prejsť aj so zatvorenými očami. Pre zmenu náš Web administrátor Marián Pauliny bez prestávky už 19 rokov strategický premýšľa v hre Age of Empire II (1999). Ako však dodáva, na PC už dlhšiu dobu nehral a momentálne sa venuje najmä svojej konzole. Čo najstaršie má však tam, to nechcel prezradiť! Pravým milovníkom retro hier je redaktor Maroš Goč. Ten okrem starého dobrého RPG Fallout 2 miluje aj Chrono Trigger z roku 1995 a okrem SNES túto videohru hráva aj na PC, kde vyšla len pred nedávnom.

Nás však zaujímate najmä vy! Dajte nám vedieť v komentároch, ktorá videohra je vo vašom počítači, či konzole najstaršia a aj tak sa k nej neustále vraciate späť? Sme zvedaví!

Zdroj: Redakcia

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk