Toto je 15 najlepších postáv z Game of Thrones. Nájdete tam tú vašu?

Toto je 15 najlepších postáv z Game of Thrones. Nájdete tam tú vašu?

 

Finále seriálu Game of Thrones už pomaly klope na dvere. Pozrime sa teda na desať najlepších postáv z Game of Thrones. Avšak, nikdy nehovorte nikdy, možno po vzhliadnutí finálnej epizódy sa celé poradie úplne otočí a pomieša!

Pozor výskyt spoilerov! Keďže vieme, že seriál ešte oficiálne neskončil a mnoho z vás posledné epizódy nevidelo, varujeme vás - článok čítate na vlastné "nebezpečie"!

15. Varys

Chudák Varys. Vždy tajne bojoval za to, aby sa svet mal lepšie. Nezaujímalo ho, kto bol kráľ a kto nie, vždy sa snažil robiť pre svet to najlepšie. I keď to tak zo začiatku príliš nevyzeralo. Svojim spôsobom bojoval do posledného možného dňa, aby svet ochránil pred zlými panovníkmi. Dokonca zlo uvidel aj v mladej Daenerys a to sa mu stalo osudným...


14. Ramsay Bolton

Ramsay nepatrí medzi obľúbené postavy divákov. Teda nie väčšiny, no určite patrí medzí najväčších zloduchov, čo sme v Game of Thrones mohli stretnúť. Robil zle kde sa len dalo, vraždil, zabíjal a to všetko bez štipky ľútosti, či svedomia. Niet divu, že skončil tak, ako skončil.


13. Arya Stark

Mladá bojovníčka, ktorá už od útleho veku vedela, že ona žiadnou "paničkou" na hrade byť nechce. Počas svojho života sa naučila slušne oháňať mečom, stretla kopec priateľov, zažila nenávisť aj strach, ale najmä bola to práve ona, ktorá zabila Night Kinga.


12. Bran Stark

Hoci Bran Stark už dávno nie je tým chlapcom ktorým bol, jeho dôležitosť v seriále časom rástla. Síce sa stal úplne inou osobou akou bol, no vďaka tomuto prerodu nemala armáda Nočného kráľa absolútne žiadnu šancu. Veď Bran videl do minulosti a mal všetky vedomosti sveta. Otázkou však ostáva, čo ešte Bran vie a či povedal svoje posledné slovo!


11. Hodor

Aj Hodor bol v Game of Thrones veľmi dôležitou postavou. Hoci vedel povedať len svoje meno, zachránil Brana a zvyšok družiny pred istou smrťou. A za to si istotne zaslúži obrovské uznanie! Ruku na srdce, kto z vás pri jeho smrti nemal slzy na krajíčku?


10. Brienne of Tarth

Žena a rytier? Kto by to bol kedy videl! Avšak Brienne má všetky charakterové vlastnosti, aké by mal pravý rytier mať. Nečudo, že sa v poslednej sérii dočkala aj oficiálneho titulu rytier! A navyše, vie sa neskutočne dobre oháňať svojim mečom. Nejeden silný bojovník by ju mal obrovský problém poraziť.


9. Tormund

Tormund si v poslednej sérii niečo odniesol. A to smútok a zlomené srdce od Brienne, do ktorej bol tak okato zamilovaný až to bolo všetkým smiešne. Žiaľ, Brienne si vybrala niekoho iného a ako všetci vieme, najlepšia voľba to istotne nebola. A teraz už môžeme len polemizovať, ako by to dopadlo, keby si jej pozornosť získal tvrdý severan zo zlatým srdcom.


8. Samwell Tarly

Aj keď sa Samwell Tarly javí ako zbabelec, vôbec to tak nie je. S mečom mu to príliš nejde, no to čo mu chýba vo svaloch, nahrádza jeho bystrá myseľ! Pomohol mnoho ľuďom a koniec koncov, podarilo sa mu zabiť aj Night Walkera. A to sa niekedy nepodarí ani tomu najlepšiemu rytierovi!


7. Margaery Tyrell

Pamätáte si ešte na túto šarmantnú princeznú, ktorá sa "takmer" stala kráľovnou? Žiaľ aj napriek veľmi dobrým charakterovým vlastnostiam to ďaleko nedotiahla a smrť si ju našla nepripravenú. Teda, pri jej skonaní sme sa museli rozlúčiť s veľkým množstvom postáv, ktoré s ňou vtedy boli.


6. Maester Aemon

Obľúbená postava nejedného fanúšika Nočnej hliadky - to je Maester Aemon. Starý, no za to udatný, múdry a najmä spravodlivý. Každý z nás si ho istotne obľúbil. Jeho smrť bola v podstate pokojná a umrel na starobu, no množstvo divákov ronilo obrovské krokodílie slzy. 


5. Beric Dondarrion

Ani sme už nepočítali, koľko krát táto postava umrela a koľko krát ju Pán svetla priviedol späť medzi živých! Nám sa v redakcii páčil najmä jeho ohnivý meč, ktorý vyzeral naozaj hrôzostrašne a mocne. Súhlasíte?


4. Podrick Payne

Z obyčajné a nešikovného panoša sa časom vykľul schopný bojovník s dobrým srdcom. Niet divu, keď pomáha práve udatnej Brienne! Hoci nejde o hlavnú postavu, svojich fanúšikov si ihneď získal. Dokonca sme herca, ktorý Podricka hrá mali možnosť stretnúť aj v Bratislave! Otázkou však aj naďalej ostáva, čo vlastne robil Podrick s tými ženami?


3. Daenerys Targeryen

Krásna, udatná a rozhodnutá dostať Železný trón! To je Daenerys. I keď sa jej charakter v poslednej sérii prudko zmenil (narozdiel od kníh, kde sme zmenu mohli bádať postupnejšie), patrí Matka drakov medzi najobľúbenejšie postavy v celom šírom svete! Veď, kto by odolal svetlým vlasom rodu Targaryenov! A samozrejme, nikto vo svete neodolá trom obrovským drakom, ktorí chrlia oheň!


2. Tyrion Lanister

Tyrion patrí medzi najobľúbenejšie postavy seriálu bez žiadnych pochybností. Nie je to žiadny hlúpy hrdlorez, vďaka svojmu hendikepu si uvedomuje možno viac vecí ako bežné postavy a najmä, má v podstate veľmi dobré srdce. I keď niekedy by sme o tom mohli polemizovať... No čo, aspoň je s ním obrovská sranda.


1. Jon Snow

Jon Snow je tu s nami už od prvého dielu a získal si srdcia všetkých fanúšikov seriálu. Vždy mu šlo len o dobro, nikdy nechcel moc a peniaze a vážil si priateľov. Kamarátov našiel takmer všade. Či už na Čiernom hrade, za Múrom, alebo aj vo svojom domove. Okrem toho, Jon už raz zomrel, no Pán svetla sa rozhodol, že je pre svet neustále dôležitý. A verte či nie, je! Veď aj vďaka nemu sa podarilo všetkým poraziť Night Kinga.

Našli ste si tu svoju obľúbenú postavu? Alebo by ste najradšej na prvé miesto umiestnili niekoho úplne iného? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk