V hernom novembri budeme sekať svetelným mečom, navštívime western a budeme sa veľa pretekať

V hernom novembri budeme sekať svetelným mečom, navštívime western a budeme sa veľa pretekať

 

Herná sezóna vrcholí. A aj keď sme už zažili aj celkom nečakaný odklad (cries in Doom Eternal), tak herný november vyzerá veľmi sľubne. Hlavne ak ste fanúšikom Star Wars a ak ste čakali na jednu nemenovanú veľmi očakávanú hru, ktorá vyšla v minulom roku iba na konzolách. Tak poďme na to.

Red Dead Redemption 2

Dátum vydania: 5. november 2019

Platformy: PC

Je potrebné niečo dodávať. Posledná hra od slávneho štúdia Rockstar, ktorá nás zavedie na divoký západ. V tradičnom Rockstar štýle si však PC hráči museli na vydanie tejto hry na svojej platforme trochu počkať. No deň D prišiel. A vďaka tomu sa hráči dočkajú konečne prvej Red Dead Redemption hry na PC vôbec. A ak ste fanúšikom multiplayeru tak Red Dead Online je plne funkčný a pripravený zabaviť vás. Myslím si, že hra s priemerom 97 na Metacritic veľa ľudí nesklame.


Death Stranding

Dátum vydania: 8. november 2019

Platformy: Playstation 4

A zatiaľ čo PC hráči sa dočkali jednej oceňovanej hry, tak hráči na Playstation 4 sa dočkajú jednej očakávanej hry. Nová hra od štúdia Kojima Productions, ktorý sa chtiac-nechtiac musel presunúť od série Metal Gear Solid a jeho novým dielom je Death Stranding. Ten sprevádza klasický zmätok a tajuplnosť, takže si budeme musieť počkať na to, čo sa z hry vykľuje. Každopádne, ak ste na PC, tak nezúfajte. Hra príde v budúcom roku aj na túto platformu


Need for Speed Heat

Dátum vydania: 8. november 2019

Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4

Po kritizovanom a nie veľmi úspešnom Need for Speed: Payback je tu ďalšia príležitosť pre štúdio Ghost Games, aby zlepšilo svoju reputáciu. Vykúpiť ju má Need for Speed Heat, ktorý zavedie hráčov do Palm City, pričom prepínanie medzi denným a nočným obdobím bude plne vo vašej réžii. Vývojári sa totiž chvália dvoma unikátnymi systémami hrateľnosti v závislosti na obdobie dňa. Uvidíme teda, či Heat prinesie návrat slávy legendárnej série, alebo bude stále prešľapovať na mieste.


Age of Empires II: Definitive Edition

Dátum vydania: 14. november 2019

Platformy: PC

Vylepšená edícia jednej z najoceňovanejších strategických hier v histórii príde opäť, aby nám pripomenula o akú skvelú hru išlo. Vylepšenú verziu má na svedomí štúdio Forgotten Empires, pričom tí nám sľubujú zlepšený vizuál, 4K rozlíšenie, zlepšenia v hrateľnosti a taktiež aj prítomnosť všetkých expanzií, ktoré k hre vyšli (The Conquerors, The Forgotten, The African Kingdoms, Rise of the Rajas) a k tomu dokonca aj úplne novú expanziu nazvanú The Last Khans so štyrmi novými civilizáciami.


Star Wars Jedi: Fallen Order

Dátum vydania: 15. november 2019

Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4

Príbehová Star Wars hra pre jedného hráča? Už sme si mysleli, že sa nedočkáme. Tvorcovia série Titanfall, štúdio Respawn si však prizvali do štúdia bývalého dizajnéra série God of War, Stiga Asmussena, aby im pomohol vytvoriť príbeh padawana, ktorý sa snaží prežiť v zložitom svete po vykonaní Order 66. Vyzerá to tak, že fanúšikovia akčných adventúr so svetelným mečom si určite prídu na svoje.


Pokémon Sword a Pokémon Shield

Dátum vydania: 15. november 2019

Platformy: Nintendo Switch

Treba niečo dodávať? Sú to proste Pokémoni. Ak tomuto fenoménu rozumiete, tak máte hru pravdepodobne predobjednanú a ak nie, tak vás ani ich kvalita nepresvedčí. Fanúšikovia série sa však dočkajú veľkých noviniek, ako napríklad kooperatívnych raidov, otvorený svet, Poké Jobs a ďalšie vylepšenia, ktoré spôsobia, že budete po stý krát chytať pokémonov a budete sa pri tom cítiť, ako keby ste to robili po prvý krát.


Shenmue III

Dátum vydania: 19. november 2019

Platformy: PC, Playstation 4

Pokračovanie kultovej, no komerčne nie veľmi úspešnej série Shenmue prichádza po neuveriteľných 18 rokoch od vydania Shenmue II. Vývojárskemu štúdio Ys Net k naplneniu sna o príprave tretieho dielu pomohli aj hráči cez Kickstarter a odmenou za to má byť pokračovanie príbehu učiteľa bojových umení Rya Hazukiho. Otázkou však zostáva, či hra dostojí svojim sľubom a hypu, ktorý sa okolo nej vytvoril.


 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk