PlayStation v roku 2020

PlayStation v roku 2020

 

Máme za sebou naozaj zaujímavý rok ale čo je lepšie, ešte zaujímavejší nás čaká. Prečo, zrejme všetci tušíte, no poďme si to rozpísať, aspoň z pohľadu modrého tímu. 


Poďme pekne od začiatku, nakoľko je toho dosť. Nájdu sa ľudia (patrím medzi nich aj ja), ktorí konzolu používajú na primárne hranie a nezaujímajú ich len exkluzivity, tak si to poďme zhrnúť. Ak by sme mali niečím začať tak to je môj predpoklad, že vo februári nám predstavia svoju novú konzolu. Microsoft tak urobil a Sony nebolo na E3 hlavne z dôvodu, že podľa nich je neskoro, aby sa niečo nové predstavovalo v júni. To samozrejme dáva zmysel, no vyplýva z toho hlavne to, že oznámenia sa dočkáme práve v druhom mesiaci, niekde na novinárskej konferencii, ktoré zvykne japonská spoločnosť robievať.

Druhá vec, ktorá bude nasledovať je The Last of Us Part II. Aj som rozmýšľal, čo by som k tomu mal povedať, no asi nie je ani veľmi čo. Takmer každý vie, o čom hovorím a kto hral jednotku, tak sa minimálne teší. Všetci ostatní dávno naskočili na hype train a čakajú na svoje predobjednávky. Podľa všetkého pôjde minimálne do niekoľkých nominácii na hru roka, však ako všetko od Naughty dog, odpusťte mi ten fanboyovský prístup ale všetci vieme, že tomu tak bude.Počas marca sa okrem daňových povinností dočkáme aj Nioh 2, čo poteší všetkých, ktorý hrali jednotku. Výborný titul, ktorý si zaslúžil pokračovanie a všetci sme radi, že sa ho dočkáme. Nedá mi nespomenúť Doom Eternal, ktorý vyzerá krutoprísne a po výbornej jednotke tu zas máme niečo, na čom sa dá neskutočne dobre odreagovať. Netreba zabúdať na fanúšikov Final Fantasy, ktorým vyjde remake FF VII.

V apríli príde kompetetívka s názvom Predator: Hounting grounds. To je titul, o ktorom veľa nevieme, počítam ale, že to bude niečo ako EVOLVE a teda tím bojujúci proti predátorovi na nejakej mape. Zábery vyzerali zaujímavo, dúfam teda, že sa podarí to pretaviť aj do zábavného gameplayu. Mimo toho tu máme Resident Evil 3, ktorý je jasná kúpa aj teraz. Však všetci, čo hrali RE2 2019 mi dajú za pravdu, že Capcom v tomto prípade odviedol úžasnú prácu. Pozor, tu končí sranda, pretože na scénu príde aj Keanu Reaves, aby presne 16.4.2020 prekonal všetky rekordy predajov v hre Cyberpunk 2077.Počas zamilovaného mája si prídu na svoje milovníci komiksov, pretože prídu Avendžeri. Teda, nie všetci, pretože ich vizuál je trošku diskutabilný, no mali by ponúknuť príbeh a multiplayer, takže prečo im nedať šancu? Mimochodom, tento mesiac, konkrétne 19. by mal vyjsť aj Wasteland 3.

Ešte na jar sa dočkáme aj Dying Light 2, na ktorý sa ja osobne neskutočne teším, problém je, že zatiaľ nevieme presný dátum vydania. Verím, že dajú vedieť čím skôr, pretože mapa bude o niečo väčšia, čo je však na hre najväčšie lákadlo sú obrovské dopady vašich rozhodnutí, ktoré spôsobia aj zablokovanie prístupu do určitých časti a láka tak na znovuhrateľnosť. Poliaci proste vedia ako robiť hry...

Čo bude nasledovať po silnom úvode roka budú zrejme pokračovania State of Play, kde nám Sony bude servírovať ďalšie a ďalšie informácie o nových hrách a možno aj niečo o novej konzole. S čím však nemôžeme s určitosťou rátať, je práve E3 2020. Sony zatiaľ účasť nepotvrdilo, zatiaľ čo ich najväčší rival Microsoft áno. Aby som bol úprimný, predpokladám, že ani tento rok ich tam neuvidíme. Minulý rok nemali žiadnu takú veľkú akciu a tento rok bude minimálne jedna a skôr, takže E3 zrejme znova vynechajú. Aj tak, majú práve State of Play, ktorý je zrejme aj menej finančne náročný a hráčskej základni (ktorá túto generáciu nabrala obrovských rozmerov) to evidentne stačí.V lete k nám zavíta ďalšia, dlho očakávaná exkluzivita – Ghost of Tsushima. Predstavili nám ju pred rokom a pol a odvtedy bolo ticho, teda až doteraz, kedy nám ukázali ďalšie zábery a vlastne nič navyše. Nevieme prakticky nič, takže počítam, že do leta ešte párkrát o hre budeme počuť a určite aj vidieť.
Niekedy v priebehu roka môžeme očakávať aj hru Little Nightmares 2. Nejde síce o AAA hru, no po jednotke ide o vytúžené pokračovanie, pretože spracovanie, námet a pointa titulu bola perfektná. Ak ste LN náhodou nehrali, naozaj nič nepokazíte, ak aj v tomto momente sadnete za playko a kúpite si to. Nenájde sa hádam nik, kto by to ľutoval. Taktiež nepoznáme dátum vydania hry System Shock, ktorý zaujme aj napriek tomu, že sa jedná o remake hry z roku 1994.

Finále roka pre seba ukradne práve PlayStation 5. Počas roka nám bude Sony určite so železnou pravidelnosťou masírovať oči, uši aj mozgy s ich novou konzolou a práve počas zimných prázdnin by mala prísť na trh. Nevieme ako bude vyzerať, koľko bude stáť, aký presný bude výkon a podobne, no už teraz je kopa ľudí, ktorá napriek tomu čaká, kedy si ju budú môcť predobjednať. Ešte si pár týždňov asi počkáme, no určite to bude úžasné vyvrcholenie roka a parádny vstup do novej dekády, pretože si zrejme konečne budeme môcť zahrať hry v 4K a nech nikto neskúša ani nahlas povedať, že by na to nemali fungovať tituly z PS4.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk