Nintendo v roku 2020 - Dôraz na stabilnú ponuku hier

Nintendo v roku 2020 - Dôraz na stabilnú ponuku hier

 

Nintendo nechystá v novom roku veľké veci, skôr sa zameria len na upevňovanie pozície Switchu.

Nintendo trafilo po neúspešnom Wii U so Switchom presne do čierneho a konzola sa aj po takmer troch rokoch od vydania teší stále stúpajúcemu záujmu. Za čas, za ktorý je konzola s nami, sme sa dočkali celej plejády skvelých hier, niekoľkých absolútnych legiend, celkovo jednoducho kopca zábavy.

Spoločnosť ale nezaháľa a aj na rok 2020 chystá pre Switch celú plejádu nových hier. Pre sprehľadnenie celej problematiky som do článku vybral predovšetkým len tie najvýznamnejšie a najočakávanejšie hry, hoci aj nádejným menším hrám som dal priestor. V prvej časti sú vypísané prichádzajúce exkluzivity a v druhej zasa multiplatformové hry.

Posledných pár mesiacov sa šuškáva, že by malo Nintendo pracovať na novej verzii Switchu s výrazne vyšším výkonom, no doteraz nepadol ani jeden priamy dôkaz potvrdzujúci tieto fámy. A ani samotné Nintendo za sebou nezanecháva žiadne podprahové správy, ktoré by mohli evokovať ich snahu o novú konzolu, čiže najskôr ide fakt len o zbožné prianie, než skutočnosť. V roku 2020 sa skôr očakáva obohatenie online služby o nové tituly z kolekcií konzol NES a SNES, pričom by do hry mohli eventuálne zasiahnuť aj ďalšie konzoly ako Gameboy/Gameboy Advance či Nintendo GameCube.

Na záver ešte dodám, že mnoho z očakávaných peciek ešte nemalo upresnený rok vydania. Je teda možné, že sa toho roku možno dočkáme pokračovania The Legend of Zelda: Breath of the Wild alebo aj Shin Megami Tensei V. Vo vzduchu už totiž visí nový Nintendo Direct a ten môže priniesť nejdno odhalenie. Na druhej strane zatiaľ skutočne neočakávame Metroid Prime 4, či novú hru s Mariom, tie vyjdú najskôr až niekedy v budúcom roku.

Exkluzivity pre Nintendo Switch na rok 2020

Tokyo Mirage Sessions ♯FE Encore
[RPG | 17. január 2020]

Tento exkluzívny titul Wii U sa dostáva vo vylepšenej forme aj na Switch. Tvorcovia si zrejme pomysleli, že práve táto hra by si z nie veľmi obľúbenej konzoly zaslúžila druhú šancu a tak sa ju znova rozhodli predstaviť publiku. Tokyo Mirage Sessions je crossover medzi sériami Fire Emblem a Shin Megami Tensei a jej najväčšími kladmi sú fantasticky nadizajnované dungeony a prepracovaný súbojový systém s poriadnou hĺbkou. Ak vám nevadia spievajúce japonky a téma šoubiznisovej agentúry bojujúcej proti démonom, hra by vás mala zaujať.

Aviary Attorney: Definitive Edition
[adventúra | 30. január 2020]

Aviary Attorney môže naznačovať, že ide o spin-off ku slávnej sérii Ace Attorney, no obe hry majú spoločné len to slovo v názve. Aviary Attorney je z určitého pohľadu experimentálna hra spájajúca unikátny karikartúristický artštýl umelca J. J. Grandvilla a hudbu francúzskeho romantika Camilla Saint-Saënsa, aby hráčom doručila podmanivý audiovizuálny zážitok obohacujúci adventúrnu hernú náplň zaoberajúcu sa vyšetrovaním viny/neviny obvinených počas prebiehajúcej revolúcie.

Animal Crossing: New Horizons
[simulácia života | 20. marec 2020]

Jedna z najobľúbenejších exkluzívnych sérii Nintenda Animal Crossing sa prvýkrát predvedie na Switchi v dieli nazvanom New Horizons. Hráči dostanú k dispozícii opustený ostrov, na ktorom si budú môcť vybudovať svoje malé impérium, rozvíjať svoje schopnosti, stretávať a spoznávať nových obyvateľov, pestovať si zeleninu, vyrábať si pracovné nástroje a celkovo sa starať o svoj vlastný virtuálny domov.

Bravely Default 2
[RPG | 2020]

Bravely Default je moderná JRPG séria tešiaca sa záujmu hráčov už od čias Nintendo 3DS. Prvý stret Bravely Default s Nintendo Switch sa uskutoční tento rok a bude to práve druhý diel, ktorý toto zariadenie poctí. A to aj napriek tomu, že to v poradí bude vlastne už tretia Bravely Default hra. Aj keď séria vzišla zo slávnej Final Fantasy, konkrétne z hry Final Fantasy: The 4 Heroes of Light, okamžite sa jej podarilo získať svoj vlastný špecifický štýl a svoju vlastnú tvár.

Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise
[survival horor | 2020]

O pokračovaní hororovej legende vyvíjanej len pre Nintendo Switch stále toho veľa nevieme, no to azda patrí k samotnému štýlu série, ktorá dáva veľký dôraz na tajomno a nepoznané. Tentokrát sa dostaneme do New Orleans, kde budeme riešiť desivý prípad sériového vraha terorizujúceho miestne okolie.

Sports Story
[akčné športové RPG | 2020]

Aj keď spojenie RPG a športu nie je niečo, čo by sme ešte nevideli (veď spomeňte na futbalovú Inazuma Eleven), Sports Story predsa len posunie tento žáner ešte o kúsok ďalej. Na rozdiel od jedného športu tu budeme môcť športovať vo viacerých, budeme môcť študovať na tenisovej akadémii, venovať sa golfu, ale taktiež preskúmavať dungeony a nebude dokonca chýbať ani stealth. Ide o priame pokračovanie Golf Story.

No More Heroes 3
[akčná hra | 2020]

Pre fanúšikov vývojára Gojči Sudu ikonická séria No More Heroes sa v tretej časti vracia po 10 rokoch od vydania druhého dielu. Hráči môžu čakať všetko bláznivé, čo je pre No More Heroes tak typické a vráti sa aj otvorený svet, aspekt, ktorý v dvojke chýbal. Tvorca uvádza, že ovládanie bude klásť veľký dôraz na pohyb Joy-Conmi, hoci hra sa bude dať hrať aj normálnym gamepadom, respektíve nepohybovným štýlom.

Xenoblade Chronicles: Definitive Edition
[RPG | 2020]

Definitívna verzia legendárneho RPG Xenoblade Chronicles, ktoré vyšlo ešte pred rokmi na Nintendo Wii prinesie vylešpené aspekty hrateľnosti a výrazný grafický posun vpred čerpajúc zatiaľ posledného dielu série Xenoblade Chronicles 2. Mohutné RPG dobrodružstvo presahujúce 100 hodín vyšlo svojho času aj ako port na New Nintendo 3DS.

Rune Factory 5
[RPG | 2020]

Ani finančné problémy štúdia Neverland nakoniec nezabránili tomu, aby sa fanúšikovia nedočkali piateho pokračovania RPG simulácie Rune Factory. Spomínané štúdio dnes síce už vonia fialky odspodu, no iní vývojári zo štúdia Marvelous vzali tvorcov série pod svoje krídla, aby spolu pripravili nový diel. O hre nemáme prakticky žiadne informácie a tak sa trocha bojíme, či sa tohto titulu v tomto roku vôbec dočkáme. Tvorcovia ale avizovali vydanie na rok 2020.

Multiplatformové hry vychádzajúce na Nintendo Switch v 2020

To The Moon - adventúra, 16. január 2020
Oddworld: Stranger's Wrath HD - FPS, 23. január 2020
The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics - taktická stratégia, 4. február 2020
Final Fantasy Chrystal Chronicles Remastered Edition - RPG, 2020
Darksiders Genesis - hack and slash, 14. február 2020
Devil May Cry 3: Special Edition - hack and slash, 20. február 2020
Mega Man Zero/ZX Legacy Collection - akčná plošinovka, 25. február 2020
Two Point Hospital - simulácia nemocnice, 2020
Trials of Mana - akčné RPG, 24. apríl 2020
Axiom Verge 2 - akčná plošinovka, 2020
Doom 64 - FPS, 20. marec 2020
Doom Eternal -  FPS, 2020
The Outer Worlds - akčné RPG, 2020
Lego Star Wars: The Skywalker Saga - akčná adventúra, 2020
Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers - hack and slash, 2020
Little Nightmares 2 - plošinovka, 2020
Minecraft Dungeons - dungeon crawler, april 2020
Digimon Survive - taktické RPG, 2020

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk