Herný február bude v podaní nacistických zombíkov, svižnej akcie a portov

Herný február bude v podaní nacistických zombíkov, svižnej akcie a portov

 

Rozbeh roka 2020 je skutočne pomalý.

Nedá sa povedať, že by zastihol začiatok roka 2020 herný biznis pripravení. Ten sa v posledných týždňoch viac venoval odkladom hier ako vydávaniu a preto sa rok začal skôr v podaní menších hier a remasterov. A to isté bude aj v druhom mesiaci roka, aj keď niekoľko zaujímavých hier sa určite nájde.

Zombie Army 4: Dead War

Rebellion bol v posledných rokoch známy hlavne vďaka svojej Gory X-Ray kill cam, ktorá vám v spomalenom zábere ukazuje ničiacu silu guliek vystrelených z vašej zbrane. A túto kill cam implementovali nie iba do svojej hlavnej série, Sniper Elite, ale aj do spin-offu, kooperatívnej série Zombie Army v ktorej bojujete proti hordám nacistických zombíkov. A vlastne, to isté budete robiť aj v štvorke. Nič viac, nič menej.


Monster Energy Supercross 3

Blato a škriekanie motoriek, to sú asi sprievodné znaky Supercross série v ktorej sa poriadne zašpiníte. A oficiálnu hru tejto pretekárskej série má na starosti štúdio Milestone, ktoré má s motorkárskymi hrami bohaté skúsenosti. A to aj v cestnej a aj v tejto „zablatenej“ sekcii. Očakávania od hry sú vďaka licencii jasne dané a preto dúfame, že minimálne fanúšikovia športu si hru užijú.


Yakuza 5

  • Dátum vydania: 11. február
  • Platformy: Playstation 4

Séria Yakuza je dobre známa prakticky všetkým milovníkom japonskej kultúry a kvalitného herného príbehu. A séria je spätá s konzolou Playstation a inak tomu nie je ani v prípade piateho dielu, ktorý pôvodne vyšiel ešte v roku 2012 na Playstation 3. Autori sa však rozhodli o prerábku na aktuálnu konzolu od Sony a tá už v Japonsku vyšla v júni 2019. K nám sa dostáva až vo februári, no tí ktorí sa tešia môžu očakávať kvalitu. Hra má na Metacritic priemer 83/100.


Darksiders Genesis

Trochu netradične sa nový Darksiders objavil najprv na PC a Google Stadia a až po niekoľkých mesiacoch zamieri aj na konzoly. Je to totiž aj netradičný Darksiders, ktorý sa zo žánru akčnej metroidvanie presunul smerom k sérii Diablo. A aj keď určite nejde o dokonalý zážitok, tak fanúšikovia série a aj fanúšikovia žánru ho určite ocenia. Viac však už nižšie v našej recenzii.


Dreams

Dlho vyvíjaný projekt od štúdia Media Molecule (Little Big Planet) síce nepatrí medzi blockbuster exkluzivity Playstation 4, no o to väčší potenciál má. Hra je už niekoľko mesiacov v Early Access a už sme mali možnosť vidieť, čo všetko sú hráči schopní vo svete Dreams vytvoriť. Doslova nám z toho padala sánka. Ak teda patríte medzi tvorivých ľudí a vlastníte Playstation 4, tak asi nemáte nad čím váhať.


Bayonetta and Vanquish 10th Anniversary Bundle

Iba zriedka nájdete na hernom trhu balíček takýchto kvalitných hier, no presne takýto balíček si pre nás pripravila Sega a štúdio Platinum Games. Tí totiž pri príležitosti 10. výročia od vydania zabalili do jednej škatuľky dve svoje vysokohodnotené a oceňované hry. Sexi Bayonetta si to rozdá s nebeskými silami, zatiaľ čo Sam v špeciálnom obleku sa bude predierať hordami robotov.


Two Point Hospital

Skvelo hodnotená manažmentovka v ktorej je vám do rúk zverená starostlivosť o fungovanie nemocnice si už pred rokom a pol získala srdcia PC hráčov a štúdio sa stalo tak známym, že ho rovno kúpil vydavateľ Sega. Konzolový port bol síce plný odkladov a problémov, no február by mal byť tým mesiacom, kedy sa hry dočkáme. A to vrátane všetkých doterajších expanzií.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk