Canon predstavuje nové objektívy, foťáky, šikovnú tlačiareň, či cloudové riešenie

Canon predstavuje nové objektívy, foťáky, šikovnú tlačiareň, či cloudové riešenie

 

Značku Canon asi nie je potrebné predstavovať, keďže ide (nielen medzi profesionálnymi fotografmi) o pojem spájaný s kvalitou a nie iba jednoduchým zachytávaním spomienok. Predstavovať však už treba nové produkty a riešenia z pera tejto spoločnosti. Preto sme sa boli osobne pozrieť, čo za novinky si na tento rok prichystali pre profíkov, úplných amatérov a všetkých ľudí medzi týmito dvoma extrémami.

Nová profi bezzrkadlovka Canon EOS R5

Ako prvé padlo do oka nové poňatie profesionálneho bezzrkadlového fotografického systému s označením EOS R5, ktoré ponúka podporu nahrávania videa až v rozlíšení 8K. Canon pri vývoji fotoaparátu EOS R5 vychádzal z požiadaviek a postrehov zákazníkov a v neposlednom rade aj z potrieb trhu. Fotoaparát ponúka bezkonkurenčnú rýchlosť, vysoké rozlíšenie, 8K video a špičkovú stabilizáciu obrazu. Fotografom a filmárom dáva priestor posúvať tvorivé hranice a zachytiť akciu lepšie ako kedykoľvek predtým.

Pri fotení predstavuje EOS R5 výrazný výkonnostný skok s rýchlosťou 12 snímok za sekundu pri použití mechanickej uzávierky a 20 snímok za sekundu s elektronickou uzávierkou. V spojení s mimoriadne účinnou technológiou stabilizácie obrazu a bleskurýchlou elektronickou komunikáciou medzi objektívom a telom fotoaparátu sa určite stane ideálnou voľbou pre každého od svadobných až po wildlife fotografov. Po stránke nahrávania videa je EOS R5 ideálnym prístrojom pre tých, ktorí chcú svojimi snímkami a videami vyniknúť nad konkurenciou. Umožňuje záznam videa v rozlíšení 8K v kinematografickej kvalite v širokom spektre filmových situácií ako odpoveď na stúpajúci dopyt po kvalitnom videozázname s vysokým rozlíšením. Prístroj ponúka štvornásobné rozlíšenie oproti dnešnému štandardu 4K. To umožňuje tvorcom točiť video v plnom rozlíšení 8K a podľa potreby orezávať výstup na 4K.

Keď srdce stále prahne po zrkadlovke - Canon EOS 850D

Ďalšia novinka od spoločnosti Canon je fotoaparát EOS 850D. Ide o ľahkú, všestrannú a bezdrôtovo komunikujúcu digitálnu zrkadlovku postavenú na rýchlom a výkonnom obrazovom procesore Canon DIGIC 8. Canon EOS 850D je vynikajúci univerzálny prístroj pre nadšencov, ktorí chcú zmodernizovať svoje vybavenie a dať väčší priestor svojej kreativite. Snímač Dual Pixel CMOS APS-C s rozlíšením 24,1 milióna bodov umožňuje zachytiť nielen zachytiť dokonale prekreslené snímky s veľkou mierou kontroly nad hĺbkou ostrosti, ale zvládne aj pôsobivé videonahrávky v rozlíšení 4K.

Z profesionálneho radu prístrojov Canon prevzal model EOS 850D systém automatického ostrenia (AF) s inteligentným sledovaním objektu (ITR), ktorý je postavený na meracom snímači RGB + IR s rozlíšením 220 000 bodov. ITR si s AF snímačom odovzdáva dáta o automatickej expozícii s vysokým rozlíšením, čím celý systém dosahuje rýchlu odozvu a vysokú presnosť. Zdokonalený dizajn, ľahké telo a rozšírené možnosti konektivity prispievajú k jednoduchosti používania. Canon EOS 850D je preto vynikajúcou voľbou pre fotografických nadšencov, ktorí potrebujú prístroj, ktorý ich bude inšpirovať a poskytovať tvorivú slobodu.

Canon EOS 850D sa do predaja dostane v apríli tohoto roku a odporúčaná koncová cena novinky je 899 eur za samotné telo.

Čo by to bolo za nové foťáky bez nových objektívov?

Kvalitný foťák ešte nezaručuje skvelé fotky či videá. Aj preto Canon predstavuje nové objektívy typu RF pre rok 2020. Objektív RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM bol predstavený už teraz, no Canon pripravuje ešte uvedenie objektívu RF 100-500mm f/4.5-7.1 L IS USM a extenderov RF 1.4x a RF 2x. To by malo potešiť všetkých nadšencov fotografovania. A komu by to nestačilo, ten privíta správu, že Canon tento rok predstaví ešte päť ďalších objektívov RF, čím sa ponuka RF radu rozrastie na celkovo deväť modelov.

RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM je ľahký, kompaktný a univerzálny objektív ideálny pre fotografických nadšencov, ktorí radi cestujú. Svojím širokým rozsahom ohniskových vzdialeností predstavuje jedinečnú kombináciu flexibility a hmotnosti vo svojej kategórii, pričom umožňuje pokryť široké spektrum fotografických situácií v mimoriadnej obrazovej kvalite. S hmotnosťou iba 395 gramov a rozmermi 88,8 x 76,6 milimetrov je tento objektív ideálny pre fanúšikov všestranných skiel, ktorí nemajú vo fotografickej brašne mnoho miesta, prípadne chcú maximálne znížiť záťaž.

Fotky sú pofotené, videá natočené, kam s nimi teraz?

Odpoveďou na otázku vyššie je, samozrejme, cloud. Pripojiť sa, zdieľať a ukladať svoje fotografie môžu po novom ľudia na stránke image.canon. Spoločnosť Canon Europe oznámila spustenie online služby image.canon na bezplatný prenos fotografií a videonahrávok z fotoaparátov do iných zariadení a internetových služieb. Tvorcom obrazového obsahu ponúkne od začiatku apríla 2020 aj bezplatné cloudové úložisko, automaticky dostupné z fotoaparátov a kamier Canon. Služba image.canon však nie je obyčajné úložisko. Používateľom prístrojov značky Canon ponúka jednoduchý spôsob, ako spravovať čokoľvek od snímok z rodinnej dovolenky až po profesionálnu prácu. Stránka image.canon nahráva automaticky alebo manuálne fotografie z fotoaparátov Canon prostredníctvom Wi-Fi do centrálneho úložiska, odkiaľ je možné ich jednoducho preposielať do digitálnych zariadení a online služieb ako Google Drive, Flickr alebo YouTube. Integrácia so službami Adobe a Google bude k dispozícii od júna 2020.

Netreba sa dokonca báť ani presiahnutia limitov úložiska či potreby platiť veľké sumy pri nepredvídaných situáciách, keďže image.canon ponúka dočasné zálohovanie súborov vrátane snímok vo formáte RAW a videí v 4K bezplatne, a to po dobu až 30 dní. Tí, ktorí radi a rýchlo stláčajú spúšť, budú teda mať dostatok času, aby si svoje snímky stiahli do iného zariadenia alebo presunuli do svojej obľúbenej online služby.

V neposlednom rade - novinka z radu kompaktných SELPHY tlačiarní

Najnovší model z obľúbenej série kompaktných fototlačiarní SELPHY sa pýši menom SQUARE QX10 a vďaka štvorcovým fotopapierom Canon XS-20L je tak kompaktný, že sa pohodlne vojde do kabelky, batohu, prípadne väčšieho vrecka. Je výborným doplnkom pre tvorivých nadšencov alebo zapálených instagramerov, ktorí môžu po prepojení s bezplatnou aplikáciou Canon SELPHY Photo Layout tlačiť zábery priamo zo smartfónu alebo tabletu.

Vďaka prevádzke na batériu a pripojeniu cez Wi-Fi je tlač fotografií naozaj jednoduchá a štvorcový fotografický papier Canon XS-20L so samolepiacou zadnou stranou ponúka v súčasnosti obľúbený vzhľad fotografií s okrajom, na ktorý možno ručne pripisovať poznámky. Ochranná vrstva fotografie chráni pred rozmazaním, vlhkosťou, nečistotami a roztrhnutím.

Tlačiareň SELPHY SQUARE QX10 nepotrebuje atramentové kazety ani podávač papiera a dokáže tlačiť suché a vysoko kvalitné snímky za 43 sekúnd. Využíva sublimačnú technológiu tlače, ktorá zachováva kvalitu fotografií a odoláva vplyvu starnutia po dobu až 100 rokov.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk