Ako tieto týždne zabaviť svoje deti? Máme pre vás tipy na tie najlepšie hry!

Ako tieto týždne zabaviť svoje deti? Máme pre vás tipy na tie najlepšie hry!

 

Tak a máme to tu. Svetová zdravotnícka organizácia potvrdila, že vo svete zúri pandémia a ľudia radšej ostávajú doma. Niektorí musia, iní zas dobrovoľne v rámci prevencie. A ako v najbližších dvoch týždňoch zabaviť svoje ratolesti doma? To sa isto pýtajú mnohí rodičia a my máme odpovede.

Spoločenské hry

Jednou z najlepších zábav vôbec, ktorú môžete s celou rodinou podniknúť, sú istotne spoločenské hry. Tých je na svete celá kopa od základných ako Človeče nehnevaj sa až po rôzne komplikovanejšie. A že tých komplikovanejších je a dokážu zabaviť na celé hodiny! Určite si nenechajte ujsť hru Dobble, v ktorej pretrénujete svoju vnímavosť a reflexy, či hru Dixit, v ktorej pre zmenu využijete svoju predstavivosť.

Obe spomínané hry sú vhodné už od 6 a 8 rokov. Čo však v prípade, že máte doma mladších špuntov? Dobble má aj „Junior“ verziu od 3 rokov, hra Príšerky zo skrine dokáže zabaviť rovnako staré deti. No a pre tých starších je vo svete spoločenských hier naozaj veľká hŕba. Ticket to Ride je skvelá hra pre milovníkov vlakov, Monopoly pozná hádm každý a séria Timeline celú rodinu poučí o rôznych udalostiach v našich dejinách. Nemôžeme zabudnúť ani na sériu hier Carcassone, ktorá má naozaj veľa rozšírení a zabaví sa pri nej celá rodina.

Mimochodom, niektoré spoločenské hry nájdete aj vo virtuálnej forme ako napríklad Carcassone (PC, Nintendo Switch a ďalšie platformy):


Pohybové hry: Čo tak vytiahnuť staré Nintendo Wii alebo Kinect?

Máte doma na poličke staré zaprášené Nintendo Wii, alebo na vás smutne pozerá Kinect z Xboxu? Dva týždne strávené doma môžu zamávať s ručičkou na vašej osobnej váhe a pohyb je tak dobrý nielen pre vaše ratolesti ale aj pre vás! Čo môže byť lepšie ako kombinácia pohybu a videohier? A že si je z čoho vyberať! Na Nintendo Wii neustále vychádza séria Just Dance a na Kinect vyšlo niekoľko titulov, ako sú napríklad Kinect: Disneyland Adventures, Kinect Joy Ride, alebo Kinect Adventures.


Knowledge is Power!

Na PlayStation 4 prednedávnom vyšla rodinná hra ako vyšitá. Volá sa Knowledge is Power, v obchode PlayStation Store stojí 19,99 eur a ide o zábavu pre celú rodinu. Navyše, hra je v českej lokalizácii, čo znamená, že otázkam budú rozumieť všetci! Na vedomostné otázky odpovedá každý člen rodiny cez svoj mobilný telefón a iba jeden z vás sa môže stať kráľom vedomostí. Kto to bude?


Minecraft

Väčšie deti by možno chceli už hrať nejakú tú hru aj samostatne. Určite neodporúčame deťom násilné hry, no taký Minecraft je skvelou vecou najmä pre ich predstavivosť, ktorú vedia pretaviť do virtuálnych výtvorov. Postaviť si vlastný hrad či dom nie je žiaden problém. Navyše, ak si kópiu hry Minecraft zakúpite aj vy, môžete spoločne postavať oveľa viac. V Minecrafte sa dokonca dá naučiť aj programovať.

Minecraft nie je výsadou iba PC a konzol, ale dá sa zakúpiť aj na mobilné zariadenia. Pre smartfóny a tablety Android stojí 6,99 eur (pre Apple zariadenia rovnako) a tak sa na spoločné dobrodružstvá v „kockatom“ svete môžete vybrať aj pomocou telefónu.


LEGO hry

Zo sveta LEGO hier už máme na svete naozaj množstvom titulov. Nájdeme tu témy ako Harry Potter, Jurassic World, Marvel, či dokonca Star Wars. Dá sa naozaj z čoho vyberať a ak vás očarí čo i len jedna LEGO hra, ostatné budete chcieť mať vo svojej zbierke tiež. Navyše LEGO hry sú „optimalizované“ na to, aby ste sa zabavili celá rodina a nie iba jeden člen.

Výbornou zábavou je aj titul LEGO Worlds, ktorý v podstate kopíruje Minecraft a jeho úspech. Z LEGO kociek tu budete stavať svoj vlastný svet, budete používať rôzne nástroje a žiť v kockovanom virtuálnom svete. Ak vám teda Minecraft neučaroval, čo tak tento titul?


Mario Kart 8 a Super Mario Maker 2

V redakcii milujeme Mario Kart 8 Deluxe pre Nintendo Switch. A to najmä preto, že si v nej môžeme všetci spoločne zapretekať. Nintendo Switch je konzola ako ušitá na rodinné hranie a preteky v podobe postavičiek zo sveta Super Maria sú naozaj veľmi zábavné.

A čo tak si vyrobiť vlastné úrovne v hre Super Mario Maker 2 a nechať členov rodiny trápiť sa pri prechádzaní pekelných úrovní? Aj to je možné na konzole Nintendo Switch. Okrem rozvoja predstavivosti zabavíte seba a aj celú rodinu.


Animal Crossing

Výbornou hrou pre deti, ale aj dospelákov je hra Animal Crossing. Ide o tzv. „sociálny simulátor“. V hre sa vžijete do úlohy bežného človiečika, ktorý bude rybárčiť, chytať chrobákov či starať sa o rôzne zvieratká. Hra sa stala naozaj obľúbenou už v roku 2001 a preto niet divu, že neustále vychádza aj na nové konzoly. Vaše deti ju budú milovať a vy tiež!


Naučte vaše deti programovať - Škola hrou

Samozrejme, dva týždne bez rozmýšľania nie je dobrou vecou a preto deti treba neustále vzdelávať. A čo tak ich naučiť programovať hravou formou? Na webe je kopa stránok, ktoré deťom svet programovania predstavia. Programovať sa môžeme naučiť napríklad vďaka stránke www.tynker.com, či webu CodeCombat.com. Ten programovanie predstavuje nenásilnou a naozaj zábavnou formou. Naučíte sa vďaka nemu jazyk ako Python či JavaScript. A práve to sa deťom v živote bude naozaj hodiť.


Assassin's Creed Origins Discovery Mode

Do Assassin's Creed Origins vývojári pridali tzv. Discovery Mode, v ktorom si môžete zopakovať históriu a popozerať sa, ako kedysi vyzerali pyramídy, či ako ich v danej dobe stavali. Tento mód je naozaj skvelým spestrením a náučným vstupom do dávnej histórie.


Mobil ma každý a mobilné hry sú zadarmo

V dnešnej dobe má mobil s Androidom alebo iOS systémom už takmer každý a deti nie sú výnimkou. Keďže mobilné hry teraz hýbu svetom, určite tento fenomén neprehliadnite. V obchode Google Play Store v kategórii „Rodinné hry“ nájdeme zábavu na dlhé hodiny. Či už ide o matematické hry, hry na vývoj reakcii, alebo klasické hry - mobilné tituly v dnešnej dobe ponúkajú takmer všetko. A ktoré hry či aplikácie by sme vám poradili? MathGames prevetrá vašu matematiku, vo Find The Difference budete musieť byť pozorní a sledovať rozdiely, a v Diggy's Adventure od slovenského štúdia Pixel Federation zas potrénujete logiku pri všakovakých hádankách.

Máte ďalšie nápady? Dajte nám ich vedieť do komentárov. Predstavivosti sa medze nekladú a rodičia by si mali pomáhať, je to tak?

Zdroj: Internet

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk