Toto je 10 dôvodov, prečo by sme v čase „koronakrízy“ mali ostať doma a hrať sa videohry

Toto je 10 dôvodov, prečo by sme v čase „koronakrízy“ mali ostať doma a hrať sa videohry

 

Obsah článku

Slovné spojenie „sociálny odstup“ sa v posledných týždňoch skloňuje čím raz viac. A vy si s tým neviete poradiť? Ale prosím vás, veď ste hráči!

10. Plná videoherná knižnica

Poznáte to - v Steam knižnici vám svieti zakúpených cez 300 hier a v skutočnosti ste hrali 10. Z nich dve aj tak hráte neustále dookola. A aj tie sú „free-to-play“ tituly. Tak prečo to nezmeniť práve teraz? Získali by ste kopec achievmentov, prebádali nepoznané a možno si našli aj nový obľúbený žáner, ktorý by vás zabavil. A samozrejme, nezabúdajte na ďalšie služby ako GOG, Origin, či Uplay - aj tam môžeme nájsť skryté poklady.


9. Na jar vyšlo kopec zaujímavých videoherných titulov

Apríl bol na hry bohatý. Tento mesiac si budeme môcť toho zahrať naozaj veľa. Resident Evil 3, Final Fantasy VII: Remake, Predator: Hunting Grounds, Snowrunner a mnoho ďalších. Už tak preplnenú videohernú knižnicu treba vždy doplniť, pretože len keď praská vo švíkoch je to „tá pravá“.


8. Čo tak sa naučiť programovať videohry?

Hrať sa hry je jedna vec, no naučiť sa ich vytvárať druhá. Ak chcete byť majstrom videohier, určite vám odporúčame aspoň to vyskúšať. Na internete je kopec platených kurzov, no nájdeme aj také, ktoré nás to naučia zadarmo. Na základy vám istotne odporúčame vyskúšať webovú stránku CodeCombat, kde sa zábavnou cestou naučíte programovať. A ak si už budete svojimi skúsenosťami istí, vyskúšajte skúšobnú verziu programu GameMaker. Ten ponúka množstvo návodov zadarmo a možno vás táto cesta nadchne ešte viac, ako samotné hranie hier.

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk