Tieto hry pozorne sledujte! Na tieto sa na budúci rok tešíme najviac

Tieto hry pozorne sledujte! Na tieto sa na budúci rok tešíme najviac

 

Keď sa ich však v roku 2021 dočkáme.

Rok 2021 bude v hernom svete komplikovaný. Mnoho vrcholových predstaviteľov totiž predpovedá, že až na budúci rok uvidíme plný dopad pandémie COVID-19 na herný svet a rýchlosť herného vývoja. Prísť teda so zoznamom očakávaných hier na rok 2021 bola veľmi veľká výzva. A tak sme sa o to pokúsili a toto sme "vyčarovali."

Peter Bagoňa

Platformy: Playstation 4, PC

 1. Dying Light 2 - časy, kedy sme mali zombie hry, filmy a seriály na každom rohu sú už zanamy, no mňa chodiace mŕtvoly stále neomrzeli. Odkedy som videl prvé zábery pokračovania Dying Light, získala si u mňa hra miesto. Okrem grafiky, combatu a craftenia ma zaujali aj možnosti nelineárneho postupu v hre a to, ako rozhodnutia v Dying Light 2 budú môcť zmeniť výzor celých miest, kde sa hra odohráva. Dúfal som, že sa do co-op dobrodružstva budem môcť dostať už tento rok, no snáď sa to nepredĺži a hry sa dočkáme už budúci rok. 
 2. Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 - pôvodné Bloodlines bola moja prvá veľká RPG hra na PC. Dovtedy som hrával iba JRPG na PS1 a tak to bol pre mňa úplne nový svet. Hra ponúka mnoho možností, ako sa vysporiadať s prekážkami a myslím si, že do dnešného dňa má čo ponúknuť. Síce po grafickej stránke zaostáva, po príbehovej je stále na vrchole a práve tie možnosti postupu v deji, tým sa len máločo vyrovná. Bloodlines 2 ako pokračovanie tejto legendy je tak hra, ktorá má zatiaľ presviedča o tom, že ju musím zapnúť hneď v deň vydania.
 3. Biomutant - mám rád akčné RPG s rýchlym a zábavným combatom, zvieracích hrdinov a zaujímavý nápad. Biomutant kombinuje všetky tieto prvky. Farebný svet pôsobí na prvý pohľad lákavo a neviem inak než hltať každú novinku o tejto hre. I keď sme ju tu mali mať už dávno, stále som toho názoru, že keď raz vyjde, nesmiem si ju nechať ujsť. 
 4. Resident Evil 8: Village - po nedávnych remakoch RE2 a RE3 som znova na vlne survival horrorov a nový Resident Evil si rozhodne nenechám ujsť aj napriek tomu, že o hre neviem takmer nič. Resident Evil 7 bol super, remaky boli skvelé a tak vkladám dôveru do rúk vývojárov, že ani tentokrát nesklamú a neurobia značke Resident Evil hanbu po tom, čo sa jej podarilo takto pekne vstať z mŕtvych. 
 5. Prince of Persia: The Sands of Time remake - Prince of Persia je jedna z úplne prvých hier, ktoré som hral. Sands of Time ma priviedlo k moderným PC dobrodružstvám a strávil som s touto hrou desiatky hodín a aj  tak ma neomrzela. K neskorším dielom som si ale nikdy nenašiel cestu. Toto bude prvý veľký remake od Ubisoftu a ak im to vyjde, bez zaváhania vstúpim do sveta Sands of Time znova. 


Ľuboš Duraj

Platformy: Xbox Series X

 1. Senua's Saga: Hellblade 2 - Na piedestál najočakávanejšej hry roka 2021 pokladám pokračovanie oceňovanej hry Hellblade: Senua's Sacrifice. Hra z roku 2017, vyvíjaná Britským herným štúdiom Ninja Theory, priniesla kombináciu výbornej interpretácie príbehu, hollywoodskych hereckých výkonov a nezameniteľných hádaniek. Stretol som sa už s názorom, že hra je nezaujímavá a chýba jej akčnosť, no myslím si, že jej tvorcovia vedeli čo chcú hráčom ponúknuť a to aj docielili. Štúdio sa mimochodom v roku 2018 pripojilo ku Xbox Games Studios a tak sa prípadných časových exkluzivít pre konkurenčné platformy báť nemusím. Bohužiaľ o pokračovaní s názvom Senua's Saga: Hellblade 2 zatiaľ toho veľa nevieme, no ja pevne verím, že sa Senui znova dočkáme už budúci rok.
 2. Akvizícia ZeniMaxu - Na druhé miesto som nemohol dať jednu hru, pretože s príchodom nového roka sa naskytuje veľa otázok. Otázok ohľadom akvizície Microsoftu a spoločnosti ZeniMax. Ak vám to nič nehovorí, celé vysvetlenie nájdete na našich stránkach a ja tu len načrtnem, že spoločnosť ZeniMax je vlastníkom vydavateľstva Bethesda. To znamená 8 vývojárskych štúdií, ktoré stoja za značkami ako napríklad DOOM, The Elder Scrolls, Starfield a mnoho ďalších. No a týchto 8 vývojárskych štúdií aj s ich exkluzívnymi značkami budú od budúceho roka (po dokončení transakcie) patriť výhradne pod Microsoft. Čo to bude ale znamenať pre konzolu PS5 alebo prípadne Switch, nevieme. Rôznorodé vyjadrenia viacerých predstaviteľov spoločností Microsoft a ZeniMax len dopomohli celkovej neistote a nezostáva nič iné, len čakať na predstavenia hier, kde uvidíme aj podporované platformy.
 3. The Medium - Nie som veľkým fanúšikom hororov a to hlavne takých, kde sú naskryptované scény, ktoré majú hráča zdvihnúť zo stoličky a náplň hry je nepodstatná. Keď ale existuje hra, ktorá prináša niečo nové a naozaj sa v nej hrám, vtedy zvyknem prižmúriť jedno očko a nálepku horor prehliadam. Na mysli mám hry ako Hellblade alebo Resident Evil, no a k týmto titulom sa dúfam pripojí aj nová hra The Medium. Jej experimentovanie s dvomi svetmi ma nenechalo chladné, takže čakanie necelých dvoch mesiacov vyplním dákym tech-noirovským svetom a na konci januára ideme na to.
 4. Nová Forza Horizon/Motorsport - Tento zoznam bude asi silno ovplyvnený mojím prechodom na konzolu od Microsoftu. Nechce sa mi tu nejak obšírnejšie vysvetľovať dôvod prechodu, takže zostaneme len pri výbere hier. Aj keď som bol dlhoročným užívateľom konzoly od Sony, pri otázke aká je podľa mňa najlepšia hra s autami, môj zrak sa vždy upieral na značku Forza. Či už arkádový Horizon s výbornou atmosférou alebo realistický Motorsport, vždy som túžil ponoriť sa do sveta tejto slávnej značky. Z toho môže byť všetkým jasné, že po príchode domov s novým Series X som samozrejme neodolal a dvojročný Horizon som okamžite dal sťahovať. Hra vyzerala úchvatne a splnila moje očakávania, takže preto sa neviem dočkať, čo nám vývojári z Xbox Game Studios naservírujú budúci rok.
 5. Elden Ring - Cítim sa až komicky, keď musím hru Elden Ring znova zakomponovať do môjho zoznamu najočakávanejších hier budúceho roka. A viete prečo? Pretože pri písaní tohto istého zoznamu minulý rok, som bol viac než presvedčený o tom, že novej IPčky z dielne slávneho From Softwaru sa konečne tento rok aj dočkáme. Nielen, že sme sa nedočkali samotnej hry, my sme sa nedočkali ani len žiadnych oficiálnych informácií o hre a jej prípadnom vydaní. Takže aktivujem svoje oceľové nervy, ktoré mám samozrejme zo všetkých Souls hier a budem netrpezlivo vyčkávať ďalej.


Maroš Goč

Platformy: PC/Nintendo Switch

 1. Final Fantasy XVI - “I’m just a dreamer” spieval svojho času Ozzy a hej, uznávam, som v prípade tejto hry snílek. Vec sa ale má tak, že o tejto hre po prekvapivom odhalení vie, že je vo vývoji už niekoľko pekných rokov, a že na nej pracuje tím, ktorý nepracuje na remaku Final Fantasy VII. To znamená, že hry by sme sa mohli dočkať niekedy koncom roka a to myslím úplne vážne. Square Enix určite nechce, aby sa opakovala situácia s Final Fantasy XV a Final Fantasy VII Remake, ktoré vyšli niekoľko rokov po ohlásení.
 2. Resident Evil: Village - Načo by som chodieval okolo horúcej kaše, keď všetci vieme ako parádne vyzerá a pôsobí ôsmy diel hororového Resident Evil. Hra pokračuje v experimentálnom duchu sedmičky, čo znamená, že ani teraz nečakajte zombie a americké veľkomesto. Village sa bude odohrávať v zasneženom Rumunsku a bude plná vampírov a iných legendárnych príšer.
 3. Baldur’s Gate III - Ja ako RPG hráč si nemôžem priať nič iné, len návrat milovaných sérií ako Baldur’s Gate, Neverwinter Nights alebo Icewind Dale. Tretí Baldur’s Gate je momentálne v EA a ľudia si hru zatiaľ pochvaľujú, čiže ak pôjde všetko ako má, plná verzia vyjde budúci rok. Larian Studios je stávka na istotu, no aj keď hra stále trocha pripomína Divinity: Original Sin, už som sa zmieril s novými pravidlami hrania a možnosťami, ktoré vychádzajú aj z ich vynikajúcej RPG série. Tretí diel je po tak nekonečnom čakaní (a už jednej zrušenej trojky The Blood Hound) už predo dvermi a mne sa to celé stále zdá ako sen!
 4. Hogwarts Legacy - Ako dieťa som Harryho Pottera miloval, no aj keď ma posledné časti nechali chladným, mágiu a atmosféru tohto univerza milujem dodnes. Ak mi hra ponúkne možnosť vytvoriť si svojho vlastného čarodejníka, umožní mi absolvovať sedemročné stúdium presne podľa môjho výberu (fakulta, pozícia v metlobalovom družstve, výber predmetov) a dovolí mi bez obmedzení skúmať ako Rockfort, tak prírodu navôkol, budem doslova v nirváne.
 5. Mass Effect: Legendary Edition - BioWare má nôž na krku a úplne realisticky mu hrozí, že ak pokazí aj remastery prvých troch Mass Effect hier, môže to okamžite a navždy zabaliť. Ja som veľkým fanúšikom tejto série a nesmierne sa teším, až konečne zočím všetky tie legendárne levely, legendárne postavy a legendárne situácie v modernej grafike. K tomu sa pripravuje úplne nová hra, hoci na tú si počkáme ešte niekoľko rokov.


Ján Schneider

Platformy: PC/PlayStation 5

 1. God of War: Ragnarok - zatiaľ asi len pracovný názov pokračovania v sérii God of War, ktorá v roku 2018 zažila úspešný reštart. Aj keď môj osobný odhad je, že hra dorazí aj na predchádzajúci generáciu PlayStationu, tak pevne verím, že to hre nijak neuškodí a pokračovanie si užijem.
 2. Little Nightmares II - jednotka bola veľkým prekvapením a zaujala ma takmer v každom aspekte. Hororovo ladená záležitosť, ktorá si svojím osobitým štýlom získala srdcia mnohých hráčov. Pokračovanie je zbožné prianie, ktoré sa naplní už začiatkom februára 2021.
 3. Hogwarts Legacy - neviem prečo, ale táto hra si získava moje sympatie čoraz viac. Aj keď veľmi neverím, že hra stihne rok 2021, ktorý sľubuje úvodný trailer, ale samotná hra svojím zasadením a žánrom hrá na moju obľúbenú strunu. A to univerzum okolo Harryho Pottera nie je moja šálka kávy.
 4. Resident Evil Village - jednoducho Resident Evil, ktorý by som určite nemal vynechať. Po vydarených remakoch k nám zavíta ďalšie pokračovanie, ktoré sľubuje hutnú atmosféru a poriadnu dávku strachu.
 5. Battlefield 6 - zatiaľ je asi isté len to, že ďalší Battlefield k nám v roku 2021 dorazí, a ostatok je vo hviezdach. Podľa posledných neoverených správ by mal byť ďalší Battlefield úplne iný než by sme čakali, takže som zvedavý čo nám EA vlastne nakoniec prinesie.


Richard Mako

Platformy: Playstation 5/PC

 1. Horizon: Forbidden West - Horizon vo mne zanechal tak silný zážitok, že som ho nechcel prestať hrať. Mám more otázok čo sa stalo pred hrou, po hre, chcem viac. Hral sa skvelo, vyzeral ešte lepšie a myslím si že je to favorit pre moju hru roku 2021
 2. S.T.A.L.K.E.R 2 - ani hviezdy netušia či sa toto stane naozaj skutočnosťou, no ak áno, tak sa neviem dočkať. STALKER je jednoznačne jedna z mojich najobľúbenejších hier v živote a vrátiť sa do Zóny v roku 2021 v modernom prevedení... niečo ako malý splnený sen
 3. Nový Mass Effect - nevieme síce ešte ani názov, ani dátum vydania, no moju nádej že si ho zahrám už budúci rok mi nikto nemôže zobrať! Aj keď Andromena nebola všetkým čo sme čakali, nikto nemôže povedať že bola zlá. Dúfam že sa Bioware poučilo a budu si chciet svoju reputáciu napraviť. 
 4. The Elders Scrolls VI - Síce nie je isté čí sa dočkáme už najbližší rok, no už by som si naozaj po dlhej dobe zahral poriadne open-world RPG. Radšej by som prijal nový Fallout, no kym budem čakať tak si to rad vyplním TES 6, snáď nie exkluzívne pre Xbox/PC po kupení Bethesdy Microsoftom. 


Róbert Gabčík

Platformy: Playstation 5/Xbox Series X/Nintendo Switch/PC

 1. Horizon: Forbidden West - U mňa jedna z najočakávanejších hier za posledné roky. Po odohratí prvej časti sa neviem dočkať pokračovania. V podstate od minulého roka napätý čakám na ohlásenie a konečne som sa dočkal. Budem rád, ak to kvôli súčasnej situácii neodložia, pretože to je v poslednej dobe celkom móda. Každopádne, nový otvorený svet, nové roboty, noví nepriatelia a príbeh, ktorý verím, že odhalí tento zaujímavý svet ešte o kúsok viac.
 2. Ratchet & Clank: Rift Apart - Čo k tomuto povedať? Jednotka bola veľmi zábavná adventúra. Áno, viem, že išlo o remake už existujúcej hry, no bol zvládnutý výborne. Na pokračovanie sa ale teším aj z dôvodu, že pôjde o skutočnú PS5 exkluzivitu, ktorá by mala využiť potenciál konzoly na plné gule a to je zrejme niečo, čo nás najbližšie roky nečaká.
 3. Little Nightmares 2 - Väčšina hier je pokračovanie už zabehnutej značky. Ono sa nie je čomu diviť, pretože som (teda aspoň ja) nezaznamenal mnoho zaujímavých nových IP. Je pravda, že tam určite niekde budú a keď si ich zahrám, tak si ich zamilujem, no musia počkať. LN je úžasný titul, ktorého pokračovanie som nečakal vzhľadom na koniec. Nepúšťam si žiadne trailery, takže netuším o čom bude dvojka, no teším sa ako malé hladné dieťa...
 4. Hogwarts Legacy - Ako správny fanúšik HP je toto titul, ktorý si nenechám ujsť. Je pravda, že mobilnú hru som nehral, no ja nie som zrovna fanúšik hier na telefóne a tých čo ma baví je ozaj málo a púšťam ich zriedka. Tu sa ale bavíme o plnohodnotnom titule, ktorý je zasadený do obdobia pred slávnou trojkou a preto ma ešte viac zaujal, nakoľko to bude nový príbeh a ja nebudem vedieť, ako to skončí!
 5. Halo Infinite - Okolo nového Halo boli rôzne kontroverzie, ktorým sa moc nechcem venovať. Je pravda, že posledná časť ma až tak nebavila a nevychutnal som si ju tak, ako napríklad trojku, no verím tomu, že sa štúdio vráti naspäť a vypočuje svojich fanúšikov, opraví, čo má byť opravené a ja si po recenzii, ktorú napíše niekto z našej redakcie (zdatnejší, čo sa tohto univerza týka) Infinite s radosťou kúpim.


Martin Rácz

Platformy: Playstation 4/Playstation 5/PC

 1. Far Cry 6 - Ako dlhoročný fanúšik série nemôžem dopustiť, aby chýbal na mojom zozname najočakávanejších titulov práve šiesty Far Cry. Aj keď musím pripustiť, že sága miestami v poslednej dobe stráca dych, veľmi dobrým impulzom pre sériu by mohlo byť práve angažovanie známej tváre do role antagonistu. Dlhé roky som si myslel, že postavu Vassa v roli záporného hrdinu nemôže nič prekonať, avšak ak existuje niekto, kto by to mohol dokázať, tak je to práve Giancarlo Esposito.
 2. Hitman 3 - Notoricky známy sériový vrah s čiarovým kódom na hlave je mojou srdcovkou už od detských čias, keď sme hrávali Blood Money. K sérii Hitman som sa po rokoch opäť vrátil v roku 2016 s rebootom s rovnomenným názvom. Agent 47 sa rozhodol naskočiť na starú-dobrú zabehnutú koľaj a topornú koridorovú akciu nechal upadnúť do zabudnutia. Chvalabohu!
 3. Dying Light 2 - Celé sa to začalo, keď sme pred rokmi s kamošom narazili na akčné FPS RPG Dead Island a utopili sa na ostrove zamorenom zombíkmi na desiatky hodín. Riptide nás tiež neobišiel, ale tam sa naše hranie Dead Island skončilo. Čakať na pokračovanie už snáď stráca zmysel. Aspoň, že naše post-apokaliptické chúťky drží stále pri živote Dying Light. Prvý diel som hral dvakrát. Najprv na PS4 základnú verziu a potom neskôr už - ako sa patrí - v 120 FPS na PC. Tam som si užíval hlavne doplnok The Following. Druhé pokračovanie by snáď mohlo vyjsť budúci rok a je to pre mňa jeden z horúcich herných adeptov.
 4. Harry Potter: Hogwarts Legacy - Wingardium Leviósa! Ó áno, moje čarodejnícke srdce poskočilo radosťou ako keby naň niekto použil zaklínadlo. Cez moje tetovanie okuliarov s bleskom na ľavej ruke akoby prebehol tajomný záblesk. Alebo sa mi to len zdalo? Oznámenie tohto titulu ma naozaj úprimne potešilo. Harry Potter je moja srdcovka od útleho veku - nečudo, veď sme spolu vyrastali. Ak bude RPG hra z Harry Potter sveta naozaj taká dobrá, ako sa javí, tak môj má šéf vážny problém!
 5. GTA VI - Keďže už neviem, čo by som do môjho rebríčka pridal, tak sem zaradím šieste pokračovanie GTA. To vyjde pravdepodobne v roku, v ktorom sa odohráva Cyberpunk ja viem, ale oznámiť by ho budúci rok hádam mohli. 


Ľubomír Čelár

Platformy PC/ Playstation 4

 1. Far Cry 6 - Popravde, rok 2021 bude pre mňa podobný roku 2020. Kopec ohlasených hier, ktoré ma akosi za srdce nechytili. Našťastie pre mňa, sa na trhu objaví pár titulov, ktoré už roky vyhľadávam. Jedným takým je aj pokračovanie Far Cry. Niekto môže namietať - “veď to je stále to isté” a možno má aj pravdu. No možno aj preto, ma táto séria stále tak baví.
 2. Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 - Prvý diel si pamätám, ešte ako obrovské RPG, v ktorom svojho času šlo spraviť takmer všetko. A dúfam, že v pokračovaní tomu bude rovnako. Teda - že bude ohúrený tak, ako som bol kedysi pri prvom Bloodlines. A nech si ma vývojári neprajú, ak tomu tak nebude!
 3. Alex Kidd in Miracle World DX - Prvého Alexx Kidd si ešte matne vybavujem, ako som ho hral na staručkej SEGA konzole. A pokračovanie vyzerá snubne! Teda, bude to taký starý dobrý Alexx v novučičkej koži s rešpektom k minulosti. Uf, to je teda veta!
 4. Stray - Mačka v hlavnej úlohe! Kto by si takúto videohru nezahral? Annapurna Interactive prichádza so zaujímavou adventúrou a ja im v tom držím palce! Veď inovácie a novinky vo svete videohier sú potrebné, no nie?
 5. Hitman III - Séria Hitman ma bavila najmä vo svojich začiatkoch. Prvý Hitman 47 bol pre mňa zázrak či už po grafickej stranke, alebo po hrateľnosti. Reboot tejto série bol taký nemastný neslaný, no práve tretie pokračovanie vyzerá byť podľa dostupných informácii pekným návratom ku klasike.


Dominik Farkaš

Platformy: Xbox Series X/PC

 1. Halo Infinite - Priznám sa, že po júlovom „gameplayi“ Halo Infinite som ostal úplne rozpoltený. Na jednej strane sa mi hra z hľadiska hrateľnosti veľmi páčila. No ten vizuál...no, nebolo to ideálne. Nie žeby som nemal rád, že Halo sa vizuálnym štýlom vracia k pôvodným hrám. Problémy boli skôr technického rázu. Preto som bol celkom rád, že Microsoft mal „gule“ na to, aby hru odložil na 2021. Hlavne po tom, keď sme na príklade Cyberpunku videli to, čo znamená vydať hru silou-mocou napriek tomu, že nie je pripravená. Nutne už potrebujem nejakú hru, ktorú by som mohol hrávať každý deň (multiplayer). Destiny je príliš PvE zameraný a zvyšok herného sveta mi nevie poskytnúť balans, ktorý potrebujem. Tak hádam Infinite bude tým pravým orechovým.
 2. Deathloop - Kto ma pozná vie, že Arkane je pre mňa štúdio, ktoré spĺňa tie najdôležitejšie parametre pri tom, aby uspokojil moje hráčske potreby. A aj keď Deathloop je vo vývoji v B-čkovom štúdiu tohto štúdia (tým nemyslím kvalitatívne ale skôr všeobecne) v Lyone (to hlavné sídli v americkom Austine) tak stále je to lepšie ako 85% produkcie zvyšku herného priemyslu. Preto sa na Deathloop teším, aj keď si ho vďaka hlbokým vreckám Sony budem musieť zahrať na PC namiesto mojej preferovanej platformy. Kombinácia širokého sandboxu so zaujímavou premisou je niečo, čo určite chcem zažiť.
 3. Hogwarts Legacy - O poriadnej hre zo sveta Harryho Pottera som sníval už veľmi dlhú dobu. Vlastne odkedy som sa prvýkrát ponoril do kníh (a to bolo veľmi dávno). No namiesto toho nám väčšinou EA servírovalo filmové hry, ktoré sa vo väčšine prípadov nedali nazvať inak ako zlými hrami (a to som veľmi diplomatický). Teraz je však všetko inak. Štúdio v Utahu Avalanche Software totiž pracuje na ultimátnom spracovaní čarodejníckeho sveta. Otázne však okrem kvality je aj to, či som už ja z tohto sveta nevyrástol...
 4. Everwild - Sea of Thieves nebol moja šálka kávy. Na to bola hra príliš zameraná na co-op. Doslova by som povedal, že pre jedného hráča ide o nudný zážitok. A preto čakám so zatajeným dychom na Everwild. Vizuálny štýl ma dostal do kolien už od začiatku a podľa doterajších informácií to vyzerá tak, že hra bude oveľa vhodnejšia pre jedného hráča. Tak dúfam že Rare ukáže, že Sea of Thieves nebol náhodou a že štúdio je späť vo forme. A aj keď nie je isté, že hra príde na budúci rok, tak nejaké tušenie, že to tak bude mám.
 5. Senua’s Saga: Hellblade II - Hellblade patril k tým hrám, ktoré som nepustil, pokiaľ som ich nedokončil. A to samo o sebe hovorí o jej kvalitách. Lebo takých hier už v mojej hernej knižnici nie je veľa. Preto mám od pokračovania extrémne vysoké očakávania. Nie len z hľadiska príbehu a hrateľnosti, ale aj z hľadiska vizuálu. Nikde nie je potvrdené, že hra príde v 2021, no pri pohľade na zvyšok hier v roku 2021 sa mi chce trochu plakať a dúfam, že NT to stihne.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk