Nintendo v roku 2021 - Stále čakáme na tie najväčšie ohlásenia

Nintendo v roku 2021 - Stále čakáme na tie najväčšie ohlásenia

 

Vytasí konečne Nintendo všetky triumfy?

Nepovedal by som, že by malo Nintendo za sebou nejako obzvlášť vydarený rok. Myslím to v tom zmysle, že sa určite neopakoval rok 2017, kedy vyšlo Nintendo Switch a hneď dve exkluzivity, ktoré sa okamžite zaradili medzi úplnú špičku najlepšie hodnotených hier všetkých čias (The Legend of Zelda: Breath of the Wild a Super Mario Odyssey). Tento rok, ktorý už o pár dní bude našťastie minulosťou, bol len akýmsi štandardom. Výraznejšou hrou bol azda len veľmi úspešný Animal Crossing: New Horizons. A aj keď tu boli síce hry, ktoré mali na viac, než nakoniec dosiahli – ako napríklad Super Mario 3D All-Stars – z pohľadu fanúšika firmy nešlo o nijak výnimočný rok.

Čo ale pre nás Nintendo chystá na 2021? Nuž, môžeme očakávať niekoľko pekných hier, avšak keďže Nintendo ani na prichádzajúci rok nepotvrdilo vydanie tých najväčších peciek, ktoré hráči očakávajú už nejaký ten piatok, tak v tomto zozname nenájdete ani pokračovanie Breath of the Wild, ani Bayonetta 3 a ani Metroid Prime 4. Zároveň sa chcem taktiež vyhnúť špekuláciám nad prípadnou vylepšenou verziou Switchu. Aj keď sa všetko z toho môže v priebehu najbližších mesiacov ešte samozrejme zmeniť, v tomto článku sa zameriam na to, čo bolo pre rok 2021 definitívne potvrdené do dnešného dňa.

Tak poďme na to.

Pillars of Eternity II: Deadfire

Žáner: RPG
Dátum vydania: Q1 2021
Výrobca: Obsidian Entertainment

Parádne RPG klasického strihu síce na PC vyšlo ešte v máji 2018, no Nintendo Switch muselo čakať takmer 3 roky, než sa dostane na rad aj on. Hru vytvorilo štúdio Obsidian, tak ako aj predchádzajúci diel, a to sa v pokračovaní zameralo hlavne na pirátsku tématiku – hoci okultno samozrejme nechýba – a pridalo aj námorné bitky. Deadfire ale sklamal predajmi, čiže na tretí diel asi budeme musieť zabudnúť. Ibaže by predaje na Switchi prekvapili.

Super Mario 3D World + Bowser’s Fury

Žáner: plošinovka
Dátum vydania: 12. február 2021
Výrobca: Nintendo EAD Tokyo

V polovici februára sa dočkáme vydania fantastickej plošinovky, pôvodne Wii U exkluzivity, Super Mario 3D World. Switch verzia bude obohatená o nový herný obsah v podobe novej expanzie Bowser’s Fury a upravených prvkov v hrateľnosti – postavy sa budú pohybovať o 30% rýchlejšie oproti pôvodnej hre.

Persona 5 Strikers

Žáner: hack 'n' slash musou
Dátum vydania: 23. február 2021
Výrobca: Omega Force

Pôvodné JRPG Persona 5 síce na Nintendo Switch nie je, no koncom druhého mesiaca roku 2021 sa na konzole objaví ale aspoň akčný spin-off Strikers, ktorý sa bude v mnohom podobať na nedávno vydaný Hyrule Warriors. Pôjde o klon Dynasty Warriors.

Bravely Default II

Žáner: JRPG
Dátum vydania: 26. február 2021
Výrobca: Claytechworks

Asi tou najočakávanejšou hrou prvého kvartálu bude pokračovanie úspešného 3DS JRPG Bravely Default. Oproti starším bratom síce dvojka nebude veľmi experimentovať, no k tradičnej hrateľnosti pridá krásnu grafiku s detailnými prostrediami a nádhernou mapou sveta. Nové „finálne“ demo dáva vedieť, že oproti prvému demu tvorcovia zapracovali nové pvky na základe feedbacku hráčov.

Monster Hunter Rise

Žáner: akčné RPG
Dátum vydania: 26. marec 2021
Výrobca: Capcom

Presne o mesiac po Bravely Default II vyjde nový diel Monster Hunter Rise. Rise prinesie do série Monster Hunter vertikálny pohyb po prostredí (nielen šplhanie ale dokonca beh), čo dodá hrateľnosti úplne nový rozmer. Hra taktiež ponúkne kooperáciu pre štyroch hráčov.

Balan Wonderworld

Žáner: plošinovka
Dátum vydania: 26. marec 2021
Výrobca: Balan Company

Tak trocha čiernym koňom medzi hrami v úvode roka bude plošinovka Balan Wonderworld, ktorá ako keby vypadla klasickým 3D plošinovkám z konca 90. rokov ako Spyro, Monsters Inc. alebo Rayman 3. Za hrou stoja bývalí tvorcovia hier so Sonicom, ktorí so svojim štúdiom Balan Company patria pod korporát Square Enix.

Lego Star Wars: The Skywalker Saga

Žáner: akčná adventúra
Dátum vydania: Q2 2021
Výrobca: Traveller’s Tales

Jedinou hrou z druhého kvartálu, ktorá stojí za zmienku, je nová Star Wars LEGO hra The Skywalker Saga. Tentokrát bude hra zameraná priamo na osudy Luka známe z doteraz deviatich vydaných filmov. Zaujímavosťou je, že na rozdiel od iných podobných hier, nebude tento diel striktne lineárny, nakoľko si budeme môcť vybrať poradie hrania celkovo deviatich epizód nachádzajúcich sa v hre.

Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin

Žáner: JRPG
Dátum vydania: Q3 2021
Výrobca: Capcom

Pred pár rokmi vyšlo na 3DS prekvapivo celkom pekné JRPG Monster Hunter Stories, ktoré zaujalo hráčov svojim vrúcnym pojatím a iným pohľadom na hlavnú sériu Monster Hunter. Po stránke hrateľnosti – obzvlášť teda súbojov – bolo čo zlepšovať, tak dúfame, že Wings of Ruin sa z chýb predchodcu poučilo.

Disgaea 6: Defiance of Destiny

Žáner: taktické JRPG
Dátum vydania: Q3 2021
Výrobca: Nippon Ichi Software

Séria Disgaea je základným kameňom väčšiny fanúšikov JRPG žánru. Je síce svojská a typicky „japonsky“ uletená, no pod tým jej zvláštnym zovňajškom drieme tvrdá stratégia. Zatiaľ čo Switch verzia vyjde až v druhej polovici 2021, majitelia PS5 si hru budú môcť zahrať už začiatkom marca.

Ys IX: Monstrum Nox

Žáner: akčné JRPG
Dátum vydania: Q3 2021
Výrobca: Nipon Falcom

Na Switchi sa budúci rok objaví aj už v poradí deviaty diel série Ys, ktorej korene siahajú až do roku 1987. Nejde ale o exkluzivitu konzoly, nakoľko táto hra vyjde o niekoľko mesiacov skôr aj na PlayStation 4 a PC. Switch verzia by mala byť priamym portom bez bonusových prídavkov.

Digimon Survive

Žáner: taktické JRPG, survival game
Dátum vydania: 2021
Výrobca: Witchcraft

Že by sme sa napokon predsa len konečne dočkali vydania Digimon Survive? Táto zaujímavá kombinácia taktického JRPG a survivalu obohatená o smutný príbeh s post-apokalyptickým nádychom môže byť trefou do čierneho a nová klasika žánru.

No More Heroes III

Žáner: hack 'n' slash
Dátum vydania: 2021
Výrobca: Grasshopper Manufacture

Jedenásť rokov po vydaní No More Heroes II sa k šťastiu fanúšikom objaví budúci rok na Switchi konečne aj tretiw pokračovanie tejto mimoriadne obľúbenej akčnej hry od vývojára Suda51.

Rune Factory 5

Žáner: simulácia života, JRPG
Dátum vydania: 2021
Výrobca: Marvelous

Séria Rune Factory síce nikdy nedosiahla lesku takého Animal Crossing, no to, že je medzi hráčmi dosť obľúbená, hovoria aj dva fakty. Prvým je, že ide už v poradí o piaty diel série a druhým je, že tento diel sa podarilo dokončiť aj napriek tomu, že pôvodné vývojárske štúdio Neverland Co. zbankrotovalo ešte v roku 2013. Aj z toho dôvodu táto hra vyjde až deväť rokov po vydaní Rune Factory 4.

Shin Megami Tensei III: Nocturne HD Remaster

Žáner: JRPG
Dátum vydania: 2021
Výrobca: ATLUS

V roku 2003 vyšla temná hra, ktorá sa okamžite stala kultom – Shin Megami Tensei III: Nocturne, ktoré bolo u nás nazvané Shin Megami Tensei III: Lucifer’s Call. Budúci rok sa dočkáme HD remasteru, ktorý prenesie hru do vyššieho rozlíšenia a vylepší mnoho textúr.

Shin Megami Tensei V

Žáner: JRPG
Dátum vydania: 2021
Výrobca: ATLUS

Je potvrdené, že budúci rok sa dočkáme prvej z veľkých exkluzivít. O piatom Shin Megami Tense nie je ani po troch rokoch od ohlásenia veľa informácií, teda praktick žiadne, preto očakávame, že Nintendo začne s mediálnym prezentovaním hry čoskoro.

Subnautica a Subnautica: Below Zero

Žáner: akčná adventúra, survival game
Dátum vydania: 2021
Výrobca: Unknown Worlds Entertainment

Zatiaľ nevedno kedy, no isté je že to bude v priebehu budúceho roka, kedy sa na Switch konečne dostane aj uznávaná exploračná akcia odohrávajúca sa kompletne pod vodou Subnautica. Na Switch bude v tom istom roku vydané aj pokračovanie nazvané Below Zero.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk