Herný rok 2021 odpáli nájomný vrah a nadprirodzené sily

Herný rok 2021 odpáli nájomný vrah a nadprirodzené sily

 

Pomalší rozbeh.

Január iba málokedy ponúka nabitý zoznam plánovaných hier a začiatok roka 2021 v tomto prípade určite nebude výnimkou. Hier bude pomenej, no predsa len sa chystá niekoľko zaujímavých titulov, ktoré by vám nemali uniknúť. Aké to budú? To sa dozviete v zozname.

King Arthur: Knight’s Tale

  • Dátum vydania: 12. január

  • Platformy: PC

Taktické RPG zo sveta Kráľa Artuša určite neznie na zahodenie. A keď si k tomu prirátame aj fakt, že za vývojom stojí štúdio, ktoré prinieslo svetu The The Incredible Adventures of Van Helsing a Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr, tak sa určite máme na čo tešiť.

Štúdio NeocoreGames nám sľubuje ovládanie viacerých hrdinov naraz. Tí sa totiž vydajú na nebezpečnú cestu s cieľom zabiť zombie verziu Kráľa Artuša. Z neho sa totiž po znovuzrodení stalo monštrum a jeho likvidácia je jedinou možnosťou.

Hra však bude vydaná vo forme Early Acces, takže ak čakáte vyladený zážitok, tak si musíte ešte chvíľu počkať.


Scott Pilgrim vs. the World: The Game – Complete Edition

  • Dátum vydania: 14. január

  • Platformy: PC, Xbox One, Xbox Series X/S, Playstation 4/5, Stadia, Switch

Aj keď hra Scott Pilgrim z roku 2010 nikdy nezberala ocenenia najlepšej hry roka, tak si získala veľké množstvo priaznivcov, ktorí roky prosili Ubisoft, aby túto hru preniesol na súčasné platformy. A ten ich vypočul a v septembri oznámil svetu, že Scott Pilgrim sa pozrie na PC, súčasné Xbox a Playstation konzoly, Nintendo Switch a Google Stadia.

Tešiť sa tak môžeme na kompletnú hru vrátane dvoch vydaných DLC a rôznych zlepšení hlavne po stránke vizuálu. Vzhľadom na to, že hra nikdy nebola technologicky najpokročilejšia sa však na ňu bude nepochybne dobre pozerať aj dnes.


Hitman 3

Čo dodať. Agent 47, jasný cieľ a čo najtichšia a kreatívna likvidácia. Na tretí pokus. Legendárna séria Hitman sa chystá na svoj odpočinok a tretí diel má byť vyvrcholením ságy, ktorá dostala názov World of Assassinations. Obeťami budú tentokrát členovia tajného spolku Providence.

Vývojári sľubujú rôznorodé lokality (napríklad Čchung-čching a Anglický vidiek), množstvo misií, výziev a taktiež aj vylepšené verzie všetkých lokalít z jednotky a dvojky. Pôjde teda o ultimátny balíček pre všetkých, ktorí sú fanúšikovia holohlavého Agenta a chcú sa s ním vybrať na poslednú spoločnú cestu na veľmi dlhú dobu.


Stronghold: Warlords

  • Dátum vydania: 26. január

  • Platformy: PC

Stronghold je strategická séria, ktorú určite fanúšikom žánru nemusím predstavovať. Sprevádza nás od roku 2001 a dočkali sme sa už takého množstvo rôznych edícií a nových dielov, že už v nich ani nemáme prehľad.

Firefly Studios si pre nás pripravuje presun do Východnej Ázie, Warlords so špecifickými schopnosťami a hlavne množstvo strategických možností, ako sa dostať k víťazstvu.


The Medium

  • Dátum vydania: 28. január

  • Platformy: PC, Xbox Series X/S

Poľské štúdio Bloober Team nám v ich chystanej hre The Medium sľubuje unikátny a patentovaný koncept rozdelenej obrazovky, ktorá nám dokáže ukázať reálny svet a duchovný svet zároveň.

Čaká nás hororové dobrodružstvo plné nadprirodzených síl proti entite The Maw, pričom celou hrou nás bude sprevádzať hudba legendárneho skladateľa Akiru Yamaoku. Ide prakticky o prvú hru, ktorá bude dostupná iba na next-gen konzoly od Microsoftu, pretože podľa slov tvorcov by inovatívne mechaniky stará konzola nezvládla.

Hra je navyše dostupná v predplatnom Xbox Game Pass.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk