Týždenník #14 – Ten o herných odkladoch, predajoch hier na Slovensku a baterkách v Xbox ovládačoch

Týždenník #14 – Ten o herných odkladoch, predajoch hier na Slovensku a baterkách v Xbox ovládačoch

 

Čo prinieslo posledných 7 dní v hernom priemysle?

Prvý regulérny pracovný týždeň v novom kalendárnom roku bol v znamení pomalšieho rozbehu. Ako to už teda v prípade herného priemyslu na začiatku januára býva. Žiadne bombastické ohlásenia, žiadne veľké udalosti. To však neznamená, že sa neudialo vôbec nič. Však?

Xbox a exkluzivity

Nakoľko kúpa Bethesdy Microsoftom stále nie je právne dokončená, tak ohľadom exkluzivity Bethesda hier pre Xbox konzoly je stále ticho. Šéf Xbox divízie Phil Spencer však považuje Bethesdu za veľmi dôležitú pre budúcnosť Xboxu a to by nám malo povedať všetko. A do exkluzívnej partie si Xbox pozval aj S.T.A.L.K.E.R. 2

COVID už opäť odkladá hry

Tento rok sa môžeme pripraviť na kvantum herných odkladov. Tak ďakujeme COVID. A dokázal nám to aj prvý týždeň nového roka. A pre Microsoft znamená COVID rovno zrušenie hry Minecraft Earth.

To najpredávanejšie z najpredávanejšieho

V spolupráci s obchodom Progamingshop.sk sme si pre vás pripravili sériu článkov o najpredávanejších hrách na Slovensku za kalendárny rok 2020. Takže ak ste niektorý z nich zmeškali, tak nižšie nájdete prehľad.

Baterky v Xbox ovládačoch?

Počas tohto týždňa sme sa dozvedeli celkom zaujímavú pikošku. Zástupca spoločnosti Duracell prezradil, že Xbox ovládače používajú AA batérie kvôli dohode práve s týmto výrobcom batérií. Microsoft to však poprel a argumentuje možnosťou voľby pre svojich hráčov. Ktovie, kde je pravda...

Recenzie

Pod odklade spôsobenom technickým stavom konzolových verzií Cyberpunk 2077 sa nám konečne podarilo vydať recenziu, takže ak ste ju zmeškali, tak nižšie nájdete odkaz.

A taktiež nezabudnite na náš podcast...

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk