Týždenník #15 – Opäť ten o Cyberpunku, no aj o Star Wars a Indiana Jonesovi

Týždenník #15 – Opäť ten o Cyberpunku, no aj o Star Wars a Indiana Jonesovi

 

Čo prinieslo posledných 7 dní v hernom priemysle?

Január sa nám teda rozbehol poriadne zostra. Ani sme nestihli dooslavovať príchod nového roka a hneď sme boli zahltení novými informáciami, odkladmi a ďalšími drobnosťami. A v centre pozornosti opäť nechýbal Cyberpunk 2077, ktorý má stále problémy sám so sebou. Takže, čo sa udialo za posledný týždeň?

Ospravedlnenia, sľuby a klamstvá: To je Cyberpunk 2077

Obzvlášť plodný týždeň zažila hra Cyberpunk 2077. Hneď na začiatku týždňa sme sa dozvedeli, že sa na tempo patchovania hry pozrie už aj poľská vláda a ak bude neuspokojivé, tak štúdiu hrozí celkom vysoká pokuta. Následne sme sa dočkali neoficiálnych informácií o multiplayeri a zárobkoch hry v decembri a týždeň táto hra zavŕšila oficiálnym ospravedlnením štúdia a pohľadom do zákulisia od Jasona Schreiera.

10 rokov prešlo a EA stráca exkluzivitu na Star Wars. To však nie je všetko

Disney tento týždeň oznámila vznik hernej divízie Lucasfilm Games, ktorá bude mať za úlohu spolupracovať s rôznymi štúdiami na tom, aby priniesli svetu hry na motívy Disney značiek. A tých je požehnane. Takže. Najprv sme sa dozvedeli, že MachineGames pracujú na Indiana Jones hre a následne sme sa dozvedeli, že Star Wars hru vyvíja štúdio Massive Entertainment. Znamená to taktiež, že EA stráca exkluzívnu licenciu na vývoj Star Wars hier, ktorú drží od roku 2013. A údajne to nie je všetko...

A opäť tie odklady...

Tak, ako analytici predpovedali, tak rok 2021 bude v hernom priemysle rokom odkladov. A to sa napĺňa prakticky od prvého dňa. A aj tento týždeň sme sa dočkali hneď niekoľkých. Odklad oznámilo napríklad štúdio Avalanche, ktoré vyvíja hru Hogwarts Legacy zo sveta Harryho Pottera a odklad oznámil aj Ubisoft pri svojej hre Riders Republic. A určite to nebudú posledné hry.

Codies smerujú k EA

Tak asi to už inak nebude. Britské „pretekárske“ štúdio Codemasters smeruje do rúk Electronic Arts. Take-Two totiž stiahlo svoju ponuku na odkúpenie tohto štúdia a EA tak zostalo v boji osamotené. Ponuka? 1,2 miliardy dolárov. Už len niekoľko podpisov a je hotovo...

A, ako tradične, tak ani tento týždeň nezabudnite na náš podcast...

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk