Týždenník #17 – Ten o ďalších chystaných herných nákupoch, o GaaS hrách a o úspechu Hitmana

Týždenník #17 – Ten o ďalších chystaných herných nákupoch, o GaaS hrách a o úspechu Hitmana

 

Čo prinieslo posledných 7 dní v hernom priemysle?

Prvý mesiac roka 2021 je oficiálne za nami. A musíme uznať, že na to, že je to „iba Január“ tak sa toho udialo celkom dosť. Hromada herných odkladov, zaujímavých ohlásení a ďalších informácií, o ktorých vás pravidelne informujeme. Teraz prichádza zhrnutie posledného týždňa.

Miliarda sem, miliarda tam...ďalšie nákupy prichádzajú

Minulý rok bol v znamení konsolidácie herného priemyslu. Veľkí hráči požierajú tých malých a to primárne kvôli tomu, že v hernom biznise je čoraz viac peňazí a do budúcnosti treba ísť poriadne vyzbrojení. V prvom rade tu máme Tencent, ktorý začiatkom týždňa kúpil tvorcov Don’t Starve – štúdio Klei Entertainment a koncom týždňa zas investoval do francúzskeho štúdia Dontnod Entertainment. A pozadu asi čoskoro nebude ani Microsoft...

GaaS je cesta...pre niektorých

Warner Bros. minulý rok uvažoval o predaji svojej hernej divízie, no nakoniec si to rozmyslel a dúfa v komerčný úspech svojich chystaných hier. A ten majú zabezpečiť nie len predaje ale aj veľký dôraz na mikrotransakcie a live service prvky. No pozadu nie je ani Sony, ktoré spravilo z Destruction All Stars svoj prvý pokus v GaaS hrách. A Sea of Thieves? Ten sa vybral cestou Plunder..ehm Battle Passu. 

Tomb Raider alebo Avengeri? To je dilema...

Po tom, čo je Marvel’s Avengers zatiaľ komerčným neúspechom bude zaujímavé sledovať, ako to ovplyvní plány štúdia na budúcu podporu hry. Počas posledného týždňa však už štúdio Crystal Dynamics stihlo ohlásiť, že začína práce na vývoji novej Tomb Raider hry, čo smeruje ku skepse fanúšikov Avengerov, no nakoniec sme sa dočkali aj jednej dobrej správy z tohto sveta – Hawkeye prichádza.

Hitman 3 je úspech...no v najlepšom treba skončiť

IO Interactive to odpálilo skutočne štýlovo. Nie len že Hitman 3 potešil všetkých fanúšikov kvalitou, ale potešil aj samotné štúdio, ktoré pokrylo výdavky na vydanie hry hneď v úvodný týždeň predajov. Čo teda ďalej? Expanzia, James Bond a oddych od Agenta 47.

A už tradične nezabudnite na náš podcast...

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk