Týždenník #19 – Ten o veľkých problémoch CD Projekt RED o znovuzrodení E3 a budúcnosti Anthem

Týždenník #19 – Ten o veľkých problémoch CD Projekt RED o znovuzrodení E3 a budúcnosti Anthem

 

Čo prinieslo posledných 7 dní v hernom priemysle?

Je február. Vonku je zima a v hernom svete horúco. Prvá veľká herná nádielka sa akosi nekoná a tak čakáme na rôzne ohlásenia a podujatia, ktoré by nám mohli povedať, akých hier sa v tomto roku dočkáme. A hlavne, akých podujatí, kde sa dočkáme ohlásení sa dočkáme. Korona stále plieni svet a tak to bude aj v tomto roku komplikované. No jedna „show“ už túži po návrate.

E3 sa chce vrátiť. No chceme, aby sa E3 vrátila?

V roku 2020 sa E3 nekonala. A aj keď možno nie každému vyhovovalo, že herné podujatia sa roztiahli po celom lete, tak ultimátne sa asi zhodneme, že E3 vydavatelia nepotrebujú. Nie bytostne. No nostalgia je silná a na túto strunku bude určite chcieť zahrať aj ESA. No, budeme mať aj Summer Game Fest...takže otázka je kto z koho.

Na pos*aného aj záchod spadne. Alebo CD Projekt RED...

Možno poznáte anglickú frázu „they can’t catch a break?“ Tak presne táto fráza vystihuje CD Projekt RED v posledných mesiacoch. Začalo to menej ako vydareným vydaním hry Cyberpunk 2077 o ktorej sa toho už popísalo veľa. A keď už sa zdalo, že o štúdiu sa bude hovoriť iba v súvislosti s patchovaním hry, tak sa objavili hackeri, ktorí získali prístup na servery spoločnosti a získali veľmi citlivé informácie. A aby toho nebolo málo, tak tieto informácie vydražili na dark webe.

#IBelieveInAnthem

EA malo minulý týždeň rozhodnúť o budúcnosti prepracovania looter hry od BioWare, Anthem. Tá je totiž stále v procese pomalého redizajnu a štúdio BioWare Austin potrebuje na plnohodnotnú podporu hry oveľa viac vývojárskej sily. No, to musí schváliť manažment. Podľa informácií Jasona Schreiera videl manažment EA nový build hry, no zatiaľ o osude Anthem nerozhodol. A fanúšikovia zatiaľ rozbehli hashtag #IBelieveInAnthem.

Milióny a milióny

V poslednom týždni odprezentovali svoje finančné výsledky hneď niekoľkí vydavatelia na čele s Take-Two a Ubisoftom. A všetci žiaria spokojnosťou. Koronavírus a vydanie nových konzol pokropili herný priemysel živou vodou a padá jeden rekord za druhým.

RECENZIE

...a nezabudnite na náš podcast...

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk