Herný marec bude nezvyčajne slabý: Asi budeme hrať next-gen verzie starých hier

Herný marec bude nezvyčajne slabý: Asi budeme hrať next-gen verzie starých hier

 

Niekoľko odkladov a je to fuč.

Herný marec býva vo väčšine rokov zakončením prvej sezóny veľkých herných vydaní. Lenže bohužiaľ, situácia je taká, aká je a ničoho takého sa v tomto roku nedočkáme. Očakávaných veľkých hier je minimum, no portov a upgradov na next-gen konzoly je celkom požehnane. Takže, čo nás čaká?

Yakuza: Like a Dragon

Posledná časť populárnej japonskej série Yakuza sa nám ukázala ešte počas minulého roka na starej generácii konzol a získala si relatívne výborné hodnotenia. Microsoft si však „zakúpil“ časovú exkluzivitu na novú generáciu konzol a tak sa hra v novembri objavila iba na Xbox Series X/S. Tá sa však v marci skončila a vývojári môžu pokojne vydať na Playstation 5. Ak teda máte novú konzolu od Sony a táto hra vám chýba v zbierke, tak po nej siahnite.


Mortal Shell: Enhanced Edition

Viac ako kompetentný klon Soulsborne hier od štúdia Cold Symmetry nás potešil ešte v priebehu minulého roka, no ak ste si takúto hru chceli vychutnať na konzole v 60FPS, tak váš čas nastal až teraz. Prichádza totiž port pre nové konzoly a ten budú mať majitelia pôvodnej hry zdarma.


Apex Legends

  • Dátum vydania: 9. marec

  • Platformy: Nintendo Switch

Apex Legends asi nemusím mnohým predstavovať. Extrémne populárna Battle Royale hra totiž očarila a stále ju hrávajú milióny hráčov denne. A presne táto hra mieri po dvoch rokoch konečne aj na Nintendo Switch.


Stronghold: Warlords

  • Dátum vydania: 9. marec

  • Platformy: PC

Strategická séria Stronghold je známa pre mnohých. Sprevádza nás od roku 2001 a dočkali sme sa už takého množstvo rôznych edícií a nových dielov, že už v nich ani nemáme prehľad. Firefly Studios si pre nás pripravuje presun do Východnej Ázie, Warlords so špecifickými schopnosťami a hlavne množstvo strategických možností, ako sa dostať k víťazstvu.


Monster Energy Supercross: The Official Videogame 4

Oficiálna hra šampionátu motokrosu je tu po roku opäť a opäť od talianskeho štúdia Milestone. Čakajú nás zablatené prilby a motorky, hľadanie si cestičky po zradnom teréne a efektné skoky pri jazde rameno-na-rameno.


Crash Bandicoot 4: It’s About Time

Štvrtý Crash sa po svojom úspešnom vydaní na staré konzoly koncom minulého roka konečne pozrie aj na tie nové a to s plnohodnotnou podporou. 4K rozlíšenie, 60FPS...všetko, čo si prajete. A aby toho nebolo málo, tak hra príde v rovnaký deň aj na platformu Nintendo Switch a v priebehu tohto roka sa jej dočkajú aj hráči na PC.


Marvel’s Avengers

Next-gen portu sa dočkajú aj superhrdinovia z komiksov Marvelu. Napriek počiatočnému neúspechu hry totiž Square Enix a Crystal Dynamics ostávajú hre verní a next-gen port s podporou 60FPS je tak úplnou samozrejmosťou. A k tomu nám štúdio pridá aj novú hernú postavu, Hawkeya.


Balan Wonderworld

Prvá hra od spoločnosti Balan Company k nám príde v podobe platformovky Balan Wonderworld a vývojári v nej budú kombinovať zbieranie kostýmov s prvkami hudby a to všetko v originálnom vizuálnom štýle. Dočkáme sa aj rôznych minihier, quick-time eventov a ďalších prvkov, ktoré by mali zabezpečiť, že sa počas hrania nebudeme nudiť.


It Takes Two

Iba málokto má v hernom priemysle také veľkohubé vyhlásenia ako Josef Fares a preto si dávame špeciálny pozor na každý jeho herný projekt. A ďalším z nich je hra It Takes Two. Kooperatívna akčná adventúra s prvkami platformoviek v ktorej sa chopíme postáv Cody a May, ktorí boli kúzlom zmenení na bábky. Musia tak nájsť spôsob, ako sa premeniť na ľudí a zároveň napraviť svoj vzťah.


Monster Hunter Rise

Monster Hunter je najpopulárnejšia séria spoločnosti Capcom a po extrémnom úspechu hry Monster Huter World sa od Rise čakajú veľké veci. Exkluzivitu na hru sa podarilo zaistiť spoločnosti Nintendo, takže táto akčná RPG hra príde v tomto roku iba na Switch, no v budúcom roku by sa jej mali dočkať aj hráči na PC.

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk