Herný august bude určite stáť za to

Herný august bude určite stáť za to

 

Už sa to na nás začína valiť.

Herné leto má vo väčšine prípadov značku nízkotučnosti. Hier síce zopár vždy vychádza, no až na zopár výnimiek nejde o nejaké veľké očakávané pecky. August však už rozbieha tradičnú hernú jeseň a inak tomu nie je ani v tomto roku. A to aj napriek tomu, že Covid nám veľké množstvo hier odložil.

Čo nás teda čaká v mesiaci august?

Hades

Jedna z najoceňovanejších hier minulého roka si konečne zacielila Xbox a PlayStation konzoly ako miesto, kde sa objaví. A bolo už na čase. Zatiaľ čo prívrženci PC a Nintenda si ju už plnými dúškami užívajú, tak zelení a modrí museli čakať. No je zrejmé, že to čakanie bude stáť za to. A ešte viac v tábore Xboxu, pretože hra pristane v deň vydania v predplatnom Xbox Game Pass.


Humankind

4X stratégie na štýl Civlization sú obľúbeným žánrom pre PC publikom a preto je hra Humankind v hľadáčiku mnohých. V hre budeme viesť našu civilizáciu naprieč šiestimi veľkými érami ľudskej civilizácie s počiatkom v Nomádstve. Za hrou stojí štúdio Amplitude, ktoré je známe primárne vďaka svojim strategickým hrám Endless Space.


12 Minutes

  • Dátum vydania: 19. august

  • Platformy: PC, Xbox

Jeden z najoriginálnejších herných projektov za veľmi dlhú dobu je hra 12 Minutes za vývojom ktorej stojí jeden jediný vývojár – Luis Antonio. Napriek tomu však projektu prepožičali hlasy herci ak James McAvoy, Daisy Ridley a Williem Dafoe. Ide o top-down hru v ktorej má hráč 12 minút na to, aby vyriešil drámu, ktorá sa má v jeho dome odohrať. Samozrejme, prejdenie celej hry zaberie asi viac času, no na to budeme potrebovať opakované pokusy.


Ghost of Tsushima: Iki Island

Ghost of Tsushima sa chystá na next-gen konzolu od Sony a okrem toho si štúdio Sucker Punch pripravilo pre hráčov aj nové príbehové rozšírenie, ktoré zavedie hráčov na nový ostrov a prinesie hodiny nového obsahu, nových nepriateľov a nové schopnosti. Pre fanúšikov pôvodnej hry jasná voľba.


Aliens: Fireteam Elite

Svet hráčom dlhuje solídnu akčnú Aliens hru po katastrofe s názvom Aliens: Colonial Marines. Hororoví fanúšikovia série si užili Alien Isolation a tí akčnejšie ladení stále čakajú. Ďalší pokus príde v podobe kooperatívne ladenej hry od štúdia Cold Iron Studios, ktorá nám hádam umožní sekať Xenomorfov bez toho, aby sme sa cítili pri hraní trápne.


Psychonauts 2

  • Dátum vydania: 25. august

  • Platformy: PC, Xbox a PlayStation 4

Raz sa vracia v pokračovaní kultovej hry od štúdia Double Fine, Psychonauts 2. Naša hlavná postava sa pozrie do základne Psychonauts a zistí, že nie všetko je tam s kostolným poriadkom a ťarcha všetko napraviť padá práve na jeho plecia. Čaká nás výlet plný šialených miest a ešte šialenejších úloh.


New World

  • Dátum vydania: 31. august

  • Platformy: PC

Pôsobenie spoločnosti Amazon pri vývoji hier je jednou veľkou katastrofou. No zdá sa, že sme sa konečne dočkali svetla na konci tunela. Ich MMORPG hra New World totiž prešla testovaním o ktoré bol extrémne veľký záujem a zdá sa, že na vydanie sú pripravené milióny hráčov. Čo však aj finálny produkt bude tak kvalitný, ako sa zdá byť beta, to sa dozvieme už čoskoro.

 
 

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk