Týždenník #81 – Ten o problémoch Microsoftu, finančných výsledkoch a dátumoch vydania

Týždenník #81 – Ten o problémoch Microsoftu, finančných výsledkoch a dátumoch vydania

 

Čo sa udialo v hernom svete za posledných 7 dní?

Nepríjemné prekvapenie od Starfieldu

Microsoft a Bethesda oznámili odklad svojich dvoch exkluzivít – Starfield a Redfall. Odklad sám o sebe nie je problémom, pretože sami nechceme pokazené vydania hier, no vytvára to pre Microsoft obrovský problém. V súčasnosti totiž nemá na rok 2022 naplánovanú žiadnu first-party hru, čo je celkom hanba vzhľadom na fakt, že v súčasnosti má k dispozícii 23 herných štúdií. 12. júna je naplánovaná Xbox prezentácia a tak sme zvedaví, či nám Microsoft napraví chuť.

Niekto sa má dobre, niekto o čosi horšie

Minulý týždeň bol týždňom finančných správ. Dozvedeli sme sa napríklad o tom, že Sony nestíha vyrábať PlayStation 5 podľa plánov, že Ubisoft má za sebou celkom slabé obdobie ale aj to, že Switch sa stále predáva ako teplé rožky. Bolo toho teda celkom dosť.

EA to je Star Wars, Need for Speed a Dead Space

EA má za sebou tiež rušný týždeň. Oficiálne aj neoficiálne. Oficiálne sme sa dozvedeli dátum vydania remaku Dead Space. Neoficiálne sme sa však dozvedeli, že EA má vo vývoji až šesť pretekárskych hier a že pokračovanie Star Wars Jedi: Fallen Order príde už čoskoro.

Koniec cross-gen?

Gotham Knights je prvou hrou, ktorá sa vzdala verzie pre PlayStation 4 a Xbox One v prospech lepšieho zážitku. Blížime sa teda do momentu, kedy už vývojári nebudú nútení vytvárať svoje hry na deväťročný hardvér? Vyzerá to tak. Na trhu je v súčasnosti približne 35 miliónov next-gen konzol a zdá sa, že toto číslo už zaujímavé.

Koniec FIFA

Séria FIFA skončila. Teda aby sme boli konkrétnejší, futbalová séria EA Sports pod názvom FIFA skončila. Dôvodom sú samozrejme peniaze. Organizácia sa však zastrája, že prinesie konkurenciu. Takže uvidíme.

RECENZIE

Podcast

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk