Nintendo v roku 2023

Nintendo v roku 2023

 

Šiesty rok konzoly Nintendo Switch.

Už o pár dní sa bude počítať šiesty rok konzoly Nintendo Switch, a to znamená, že životnosť konzoly je už ďaleko za jej polovicou. Nepochybujeme o tom, že v tomto japonskom gigante už dlho premýšľajú, čím zaujať ďalej a rozhodne to nebudú mať ľahké. Nintendo Switch sa stalo fenoménom, ktorý dodnes predal už takmer 115 miliónov kusov a chýba mu už len pár ďalších miliónov, aby dosiahol predaje legendárneho Game Boya. V celkovom ohľade momentálne patrí Switchu piate miesto v predajnosti konzol. Ak prekoná Game Boy, dostane sa pred PlayStation 4 a Game Boy na tretie miesto. Len pre zaujímavosť, prvé dva miesta okupuje Nintendo DS so 155 miliónmi a PlayStation 2 so 159 miliónmi.

Prečo som začal článok práve takto? Chcel som len poukázať na to, že aj keď Nintendo definitívne premýšľa nad pokračovateľom, budúci rok mu rozhodne patriť nebude. Čísla sú skvelé a stále rastú, a tak niet dôvod ich narušiť informáciami o novom systéme. Z toho dôvodu bude rok 2023 patriť predovšetkým hrám, ktorých bude celá kopa. A samozrejme nebudú chýbať ani exkluzivity, z ktorých sa nad všetkými týči The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Zároveň nás čaká veľmi nádeje pôsobiaci film Super Mario Bros. s úžasným CGI vizuálom. Tak si teda poďme zhrnúť, na čo sa môžu hráči Nintenda v roku 2023 tešiť. Len ešte upozorňujeme, že v zozname nie sú uvedené všetky hry, ktoré vyjdú budúci rok na Nintendo Switch, nakoľko sme sa zameriavali na tie najdôležitejšie tituly.

HRY S PRESNÝM DÁTUMOM VYDANIA

Január 2023

Persona 3 Portable / Persona 4 Golden
JRPG
ATLUS
19. január

Legendy žánru JRPG, ktoré vyšli pôvodne na PlayStation 2, respektíve PlayStation Portable, vyjdú prvýkrát na konzole od Nintenda. V prípade Persona 3 pôjde o prenosnú verziu vydanú na PSP, ktorá odstránila 3D prieskum prostredia a nahradila ho izometrickým štýlom, ktorý namiesto postavy preskúmavate in-game kurzorom. Dôvod, prečo sa Atlus rozhodol pre túto verziu namiesto pôvodnej, nie je známy. Persona 4 bude zase port verzie z PlayStation Vita, ktorý pred niekoľkými rokmi vyšiel na Steame.

Collosal Cave
3D adventúra
Cygnus Entertainment
19. január

Na Nintendo Switch vyjde v druhej polovici januára aj 3D remake kultovej textovej adventúry Collosal Cave Adventure, ktorá vyšla ešte v roku 1975. Na svedomí ho majú pôvodní zakladatelia dnes už zaniknutého štúdia Sierra On-line Ken a Roberta Williamsoví.

Fire Emblem Engage
**exkluzivita**
taktické RPG
Intelligent Systems
20. január

Hlavnou hrou januára bude bezpochýb najnovší diel Fire Emblem, ktorý sa na rozdiel od predchádzajúceho dielu The Three Houses vydá farebnejším, krikľavejším štýlom. Hlavnou novinkou v hrateľnosti bude možnosť hrať za hrdinov z predchádzajúcich dielov, vrátane obľúbeného Martha.

Február 2023

Theatrhythm Final Bar Line
rytmická hra
indieszero Corporation
16. február

Pokračovanie v celku úspešnej rytmickej hry Theatrhytm Final Fantasy z Nintendo 3DS. Tentokrát na nás bude čakať 385 skladieb z hier Final Fantasy, počas ktorých budeme prostredníctvom ťukania do rytmu bojovať proti príšerám a získavať nové herné postavy do partie.

Kirby’s Return to Dream Land Deluxe
**exkluzivita**
plošinovka
HAL Laboratory
24. február

Ide o grafický remake hry Kirby’s Return to Dream Land, ktorá vyšla v roku 2011 na Wii, a ktorej hlavnou devízou bolo kooperačné hranie. Hru budeme môcť aj sami, avšak s kamarátmi je všetko vždy väčšia sranda a túto hru budeme môcť hrať navyše až štyria. Okrem nového vizuálu prinesie remake aj nové schopnosti pre postavy a nové minihry.

Octopath Traveler 2
JRPG
Square Enix
24. február

Pokračovanie výborného, no nie tak celkom dotiahnutého predchodcu, má na to, stať sa jedným z najlepších JRPG vôbec. Krásny HD-2D grafický štýl tu bude sekundovať náročnej hrateľnosti pozostávajúcej z neľútostných ťahových súbojov.

Marec 2023

Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse
survival horor
Tecmo
9. marec

Začiatkom marca na Nintendo Switch vyjde temný ducharský survival horor Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse. Nejde o novú hru série ale o remaster rovnomenného titulu z roku 2011, ktorý vyšiel len na Wii a to exkluzívne len v Japonsku. Tentokrát si budeme môcť v poradí štvrtý titul série zahrať už aj my.

Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon
**exkluzivita**
akčná adventúra
Platinum Games
17. marec

Prvý z pripravovaných obskúrnych titulov z univerza Bayonetta. Zabudnite na šialenú akciu, Bayonetta Origins bude skôr pomalšiou hrou a početnými puzzle elementami a svojským kresleným vizuálom. Pravdepodobne nič pre hard-core fanúšikov Bayonetty, no hra sama o sebe zlá byť nemusí. Príbehovo bude tento titul zasadený pred prvý diel.

Apríl 2023

Mega Man Battle Network Legacy Collection Vol. 1
taktické RPG
Capcom
14. apríl

Aj keď je séria Mega Man úzko spätá s plošinovkami, pred mnohými rokmi vyšla séria Battle Network, ktorá previedla svet Mega Mana do ťahového RPG. Pripravovaná kolekcia bude obsahovať všetky hry hlavnej série Mega Man Battle Network.

Máj 2023

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
**exkluzivita**
akčná adventúra
Nintendo
12. máj

Nepochybne tá najočakávanejšia hra roka a to nie len na Nintendo Switch. The Legend of Zelda je jedna z najlegendárnejších sérií vôbec a každý nový diel je očakávaný s veľkými nádejami. Predchodca Breath of the Wild sa zaradil medzi najlepšie hry všetkých čias, a tak tvorcovia budú zo seba musieť dostať to najlepšie, ak nechcú sklamať netrpezlivých a náročných hráčov.

Júl 2023

Hogwarts Legacy
akčná adventúra
Avalanche Software
25. júl

Koncom júla na Nintendo Switch zavíta aj veľmi nádejne vyzerajúca akčná hra odohrávajúca sa v univerze Harryho Pottera. Čaká nás tvorba vlastného čarodejníka, otvorený svet, učenie kúziel, navštevovanie predmetov a plnenie rôznych questov. Nebude chýbať lietanie na metle, hoci metlobal prítomný nebude. Škoda.

HRY BEZ PRESNÉHO DÁTUMU VYDANIA

AEW: Fight Forever
wrestling
Yuke’s
február 2023

Rise of the Triad: Ludicrous Edition
FPS
Apogee Software
Q1

Final Fantasy Pixel Remaster
JRPG
Square Enix
Q1

Fae Farm
**exkluzivita**
life sim / RPG
Phoenix Labs
Q2

Nine Sols
plošinovka
Red Candle Games
Q2

R-Type Tactics I-II Cosmos
ťahová stratégia / shoot’em up
Granzella Game Studios
Q3

DNF Duel
bojovka
Arc System Works
2023Hollow Knight: Silksong
akčná plošinovka
Team Cherry
2023

Rune Factory 3 Special
**exkluzivita**
life sim / RPG
Neverland
2023

Story of Seasons: A Wonderful Life
life sim / RPG
Marvelous
2023

Dungeons 4
simulátor dungeonu
Realmforge Studios
2023

Flashback 2
akčná adventúra
Microids
2023

Metal Slug Tactics
taktické RPG
Leikir Studio
2023

Minecraft Legends
akčná stratégia
Mojang Studios
2023

Pikmin 4
**exkluzivita**
real-time stratégia
Nintendo
2023

The Settlers: New Allies
real-time stratégia
Ubisoft
2023

SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake
plošinovka
Purple Lamp
2023

Suikoden 1 & 2 HD Remaster Gate Rune and Dunan Unification Wars
JRPG
Konami
2023

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk