Už dnes sa uskutoční PlayStation Showcase - uvidíme nové ohlásenia a dátum vydania Spider-Man 2

Už dnes sa uskutoční PlayStation Showcase - uvidíme nové ohlásenia a dátum vydania Spider-Man 2

 

Známe, neznáme a prekvapenia.

Už dnes od 22:00 sa po viac ako roku a pol dočkáme nového PlayStation Showcase. Vyše hodinová šou nám ukáže nové first-party a third-party hry pre PlayStation 5 a PlayStation VR2. 

Nižšie nájdete naše predpovede, čo na podujatí uvidíme a čo asi budeme musieť oželieť. 

Čo určite uvidíme

Marvel’s Spider-Man 2

Vzhľadom na to, že Insomniac stále tvrdí, že vydanie pokračovania Spider-Mana plánuje na jeseň tohto roka (špekuluje sa o septembri), tak absolútne nepochybujeme o tom, že hru na podujatí uvidíme. A to aj so zábermi z hrania a hlavne s finálnym dátumom vydania.

The Last of Us multiplayerová hra

Neil Druckmann, jeden zo šéfov Naughty Dog ešte minulý rok prezradil, že multiplayerová The Last of Us hra bude oficiálne predstavená v tomto roku. A asi neexistuje lepšie miesto na predstavenie tejto hry, ako Showcase.

Čo tam pravdepodobne uvidíme

Final Fantasy

Či už finálny trailer pred vydaním Final Fantasy XVI alebo prípadne nový pohľad na Final Fantasy VII: Rebirth, úlohou Sony je ukázať, že PlayStation je „domovom“ značky Final Fantasy a preto predpokladáme, že niečo z týchto hier na prezentácii uvidíme.

Metal Gear Solid 3 Remake

Už dlho sa hovorí o tom, že štúdio Virtuous pracuje na remaku Metal Gear Solid 3 po tom, čo sa Konami po rokoch rozhodlo o návrat do herného priemyslu. K tomu si prirátajte špekulácie, že Sony si zabezpečilo istú formu exkluzivity (marketingovú, alebo časovú) a je viac-menej isté, že hra sa na prezentácii objaví.

Silent Hill 2

O tom, že Sony má na remake Silent Hill 2 od Bloober Team časovú exkluzivitu vieme už nejaký ten piatok, no nakoľko hra má prísť na trh v priebehu tohto roka, no dátum vydania stále nevieme, tak predpokladáme, že ten sa dozvieme práve na tomto podujatí.

Liiiiive service

Sony plánuje v najbližších troch rokoch vydať až 10 live service hier. A preto je najvyšší čas začať ich ukazovať. Na takýchto hrách pracuje napríklad Naughty Dog (The Last of Us multiplayerová hra), Guerrilla Games (Horizon Online), Firesprite (údajne pracujú na Twisted Metal hre), Haven (neznámy projekt), Firewalk (neznámy projekt) či London Studio. Nepochybne niektoré z nich uvidíme, no hádať ktoré z nich to budú, to sa neodvážime.

Third-party exkluzivity

Sony je známe tým, že míňa solídny balík peňazí na to, že si zabezpečí časovú exkluzivitu na väčšie third-party hry. A nečakáme, že teraz to bude inak a okrem Metal Gear Solid 3 Remake čakáme ohlásenie v tomto duchu.

Mortal Kombat 1

Insideri naznačujú, že počas PlayStation Showcase uvidíme nový Mortal Kombat od NetherRealm s názvom Mortal Kombat 1.

Death Stranding 2

Hra už bola oficiálne ohlásená a aj napriek tomu, že dátum vydania zatiaľ nevieme, tak tušíme, že hru na podujatí aj s dátumom uvidíme.

Veľká neznáma

Wolverine

Teoreticky by dávalo zmysel hru ukázať, nakoľko sa vynorili špekulácie o vydaní v roku 2024. No na druhej strane predpokladáme, že Sony sa možno bude chcieť sústrediť na marketing okolo Spider-Man 2 a Wolverina od Insomniacu si možno nechajú na neskôr.

Novinky od Sucker Punch a Bend Studio

Od vydania Ghost of Tsushima ubehli už takmer tri roky a preto by sa pýtalo odhalenie novej hry od tohto štúdia. Aj keď nikto to oficiálne nepotvrdil, viacero pracovných ponúk naznačovalo, že štúdio pracuje na priamom pokračovaní tejto hry. Takže je realistické očakávať prítomnosť štúdia na prezentácii. Jeff Grubb z webu GiantBomb však prezradil, že hra na Showcase odhalená nebude. 

Pri Bend Studio to tak pozitívne nevidíme. Sony totiž odmietlo návrh štúdia na vývoj dvojky, následne Bend chvíľu pôsobilo ako podporné štúdio a až v roku 2021 im bol schválený nový projekt. A to sa nám zdá ako krátka doba na vytvorenie novej hernej značky do podoby, aby mohla byť predstavená. Iba že by sa Sony uchýlilo k CGI (čo nepredpokladáme).

Bluepoint

Majstri remakov pracujú po vydaní Demon Souls (2020) na úplne novej hre (čiže nie remaku) a tak je ťažko predpokladať, ako rýchlo sa štúdio dokáže adaptovať na fakt, že už nepracujú na remaku. Takže sme skeptickí, no možno budeme prekvapení.

Nová IP od Sony Santa Monica

Okrem toho, že SSM vydalo minulý rok nový God of War, pracuje režisér reštartu série Cory Balrog na úplne novej hre. Jej stav a pripravenosť na odhalenie je absolútnou neznámou.

Čo pravdepodobne neuvidíme

Bungie

Napriek tomu, že Sony kúpilo štúdio Bungie v roku 2022, to funguje ako samostatná entita a ide si vlastnou cestou. Preto nepredpokladáme, že na PlayStation Showcase uvidíme odhalenie poslednej veľkej expanzie pre Destiny 2 s názvom The Final Shape. Jedinou možnosťou účasti Bungie by bolo to, že štúdio je pripravené predstaviť jeden zo svojich ďalších, non-Destiny projektov, no túto šancu nevidíme veľmi reálne.

Housemarque

Fínske štúdio vydalo Returnal v roku 2021 a preto nepredpokladáme, že už majú pripravené odhalenie ďalšej hry.

Polyphony Digital

To isté platí aj o tvorcoch Gran Turismo 7. Hre sa dostáva pravidelná nádielka nového obsahu a tak od nich nový projekt tak skoro nečakáme.

Media Molecule

Štúdio iba nedávno oznámilo ukončenie podpory hry Dreams a aj keď oznámili práce na novom projekte, tak nepredpokladáme, že ten projekt je v stave na odhalenie.

Naughty Dog

Odhliadnuc od The Last of Us multiplayerovej hry (ktorú na podujatí s najväčšou pravdepodobnosťou uvidíme) neočakávame, že sa dočkáme ohlásenia novej hry štúdia. Z rozhovorov s vedením Naughty Dog totiž vyplýva, že štúdio sa iba predčasom rozhodlo, čo vlastne chce po The Last of Us: Part II robiť a preto nepredpokladáme, že je ich projekt pripravený na odhalenie.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk