Herný október ponúkne luxusnú nádielku nových hier

Herný október ponúkne luxusnú nádielku nových hier

 

 Pre každého niečo...

Mesiace október a november sú už tradične vyvrcholením herného roka a pri pohľade na kalendár je zrejmé, že tomu inak nebude ani teraz. Situácia bola dokonca taká, že niektoré hry sa z októbra odsunuli, aby ich iné veľké vydania nezatienili svojou prítomnosťou.

The Lamplighters League

  • 3. október/PC, Xbox

Ak vám v živote chýba taktická hra, tak o slovo sa hlási The Lamplighters League od tvorcov Shadowrun hier. Táto hra nás zavedie do 30-tych rokov 20. storočia do alternatívnej minulosti, kde musíte zostaviť tím, ktorý zastaví pradávny kult Banished Court, ktorý chce ovládnuť celý svet. Hra bude dostupná v predplatnom Xbox Game Pass.


Assassin’s Creed Mirage

Ak ste zástancom toho, že séria Assassin’s Creed sa potrebuje vrátiť ku svojim koreňom, tak Mirage bude presne pre vás. Priama inšpirácia z jednotky, jedno mesto (Bagdad) a priamočiara hrateľnosť bez „RPG balastu.“ Uvidíme, či sa Mirage podarí zaujať.


NHL 24

Športová nádielka od EA Sports pokračuje hokejom, pričom tento ročník je už v tradičnom znamení jemných posunov vpred. Revolúciu tak určite nečakajte.


Forza Motorsport

Veľmi dlho sa čakalo na nový diel Forza Motorsport. 6 rokov sa štúdio Turn 10 venovalo prekopávaniu enginu a príprave novej hry, no výsledok už budeme mať čoskoro v rukách. A čo nás čaká? Dynamické striedanie dňa a noci a aj počasia, čo sa deje prvýkrát v sérii. Zlepšenie vizuálu a fyziky a úplne nová kampaň. Málo toho teda nebude. Hra príde v deň vydania do predplatného Xbox Game Pass.


Total War: Pharaoh

  • 11. október/PC

Známa séria Total War pokračuje aj napriek problémom štúdia Creative Assembly. Tentokrát sa vyberieme do starého Egypta, kde nás čaká nie len veľa piesku, ale aj rôznorodé frakcie, taktická hrateľnosť a úplne nové prvky.


Lords of the Fallen

Nový Lords of the Fallen, ktorý má rovnaký názov ako ten starý. Ide však o kompletne novú hru od nového štúdia s unikátnym systémom dvoch svetov. Inak by však malo ísť o štandardnú souls-like hru, takže fanúšikovia žánru už nepochybuje vyčkávajú.


Hot Wheels Unleashed 2: Turbocharged

Po masívnom úspechu prvej Hot Wheels hry prináša štúdio Milestone aj pokračovanie, ktoré sa riadi známym pravidlom – väčšie, lepšie, odladenejšie. Čakajú nás teda nové autá, nové biómy, nové preteky, nové zážitky a nové herné mechaniky.


Marvel’s Spider-Man 2

Očakávané pokračovanie superhrdinskej hry od štúdia Insomniac GAmes taktiež nasleduje „väčšie, lepšie“ štylizovanie. New York bude väčší, hrdinovia budú dvaja, pribudnú noví nepriatelia a nové prekážky a Miles a Peter sa budú musieť spojiť, aby ich zdolali.


Super Mario Bros. Wonder

Prvá 2D Super Mario hra od roku 2012. Cesta konzoly Nintendo Switch sa pomaly končí a Wonder bude reprezentovať rozlúčku Nintenda so skvelým rokom z pohľadu first-party hier. Nič iné, ako klasický Mario zážitok neočakávame spolu s možnosťou hrania za rôzne ikonické postavy tejto série.


Alan Wake 2

  • 27. október/PC, Xbox Series X/S, PlayStation 5

Po 13 rokoch sa na trh vracia tak trochu nestabilný spisovateľ Alan Wake, ktorého trápia nové problémy. Po jeho stopách sa zas vydá agentka Saga Anderson a spolu vytvoria zaujímavý duálny naratív, ktorý sa však určite nebude musieť hanbiť ani za audiovizuálne spracovanie.


EA Sports UFC 5

Oficiálna UFC hra sa opäť vracia, tentokrát však už iba na nové konzoly a ako prvá postavená na Frostbite engine. To by malo mať za následok zlepšenie vizuálnej prezentácie, ktorá je pri športových hrách kľúčová. Uvidíme, čo to však bude stačiť.


Jusant

  • 31. október/PC, Xbox Series X/S, PlayStation 5

Netradičná horolezecká hra, ktorá nám dá čas na pokojné vychutnávanie prostredia v kombinácii s komplikovanosťou horolezectva. Uvidíme, či toto unikátne spojenie prinesie solídny zážitok. Hra príde v deň vydania do Xbox Game Pass.


Ďalšie zaujímavé hry

 
 

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk