• Redakčný výber hier, ktoré nutne potrebujú remake

  • RECENZIA: Fractal Design Meshify 2 Nano - Najmenší člen rodiny Meshify

  • Gamesite News 148 - Jeden herný odklad za druhým...

  • Na Rokfort si ešte počkáme: Hogwarts Legacy odložený na rok 2023!

  • Keighley sľubuje na Opening Night Live „cool prekvapenia“ a „veci, ktoré by sme neočakávali“

  • Microsoft radí Sony, ako má namiesto blokovania Xbox Game Pass vylepšiť PlayStation Plus

Race Injection - Recenzia

Je dnes málo hier, ktoré dokážu zalichotiť aj srdcu hráčov simulátorov. Kvalitných simulátorov je však ešte menej. Race Injection spĺňa prvú podmienku. Ako je to s tou druhou, sa dočítate ďalej v recenzii.

Aby som sa presnejšie vyjadril, Race Injection je spojením posledných 5 titulov od firmy Simbin. Je to presnejšie 5 titulov, ktoré už boli predtým vydané ako prídavne packy k RACE 07. Sú to: STCC2, Race 07: Formula Race Room, GTR Power Expansion, The Retro Expansion a WTCC 2010. V hre sa okrem toho vyskytne aj niekoľko nových, presnejšie 23 nových áut a 9 nových dráh.

Pretekať sa bude na svetových okruhoch, vrátane toho v Brne. Tie (dokopy) ponúkajú až 60 rôznych konfigurácií dráh. K tomu pôjde ruka v ruke 85 unikátnych áut v 43 separátnych triedach. Nájdete tu od retro Mini Cooper, na ktorých sa vozil Mr. Bean, cez moderné „sedmice“, Seaty Ibiza a mnoho ďalších. Okrem toho sa v hre vyskytnú aj formule. No a dokopy tieto autá budú mať okolo 450 rôznych potlačí a lakov, teda skinov. Len škoda, že v hre odpadá hocaká možnosť „customizácie“. Každopádne každý, kto je aspoň aký-taký matematik, si vie vypočítať, koľko možností v sebe hra nesie.

Herné módy budú 4. Základný pretek, v ktorom si vyberiete okruh, nastavíte okolnosti a podrobné preferencie ako počet súperov, počasie, výber auta... Potom je to klasický pohár. V tom sa môžete držať už preddefinovaných pohárov, alebo si vytvoriť vlastný, a tak si prebiť cestu svojej kariéry. Jazdiť sa bude dať aj na okruhoch proti „sebe“, teda budete sa snažiť dobehnúť svoj predošlí najlepší čas. Na konci ostáva multiplayer pre 25 ľudí. Ponuka je to, povedal by som, viac ako lepšia.

V čom však Race Injection exceluje (a čo je ťahúňom celej série) je jej vymykanie sa všeobecnému priemeru, ktorý sa dnes hráčom porciuje na tanier. Tým slovom je simulácia. Autá majú nasimulované deštrukčné modely a poruchy častí motora, jazdný model s dostredivými, odstredivými a zotrvačnými silami. Okrem toho je to aj celkový pocit z jazdy, ktorý je práve vďaka celému modelu správania sa auta komplexný, reálny a pre smrteľníka, zvyknutého na uletené racingy, doslova ťažký.

Slabšou stránkou je grafika. Hra má predsa len už 5 rokov a to sa teda odzrkadlilo na grafickej stránke. Okolie dráhy je asi najhorším príkladom, avšak pri rýchlosti, ktorou sa bude jazdiť a koncentrácií nad preraďovaním, pokiaľ niekto rád manuál, zamestná zmysli tak, že si hráč ani neuvedomí, ako dráha naokolo vyzerá. Okrem toho však v aute uvidíte krásne vymodelovaný interiér a k tomu vás prekvapí aj krásny exteriér. Vnútro kokpitu bude taktiež fungujúce a indikátory preradenia na volante budú vždy pomocou LED diód ukazovať, kedy je najlepší čas na preradenie. Volant sa bude otáčať po 180° ako to pri pretekárskych autách býva zvykom a v spätných zrkadlách si bude treba kontrolovať, kedy je najlepší čas na preradenie sa pred oponenta bez toho, aby ste skončili bez rozflákaných áut.

 

Záverečné hodnotenie

Je to super. Nie som veľký fanúšik pretekania, osobne moc týchto titulov ani nehrávam. Síce vás možno odrádza zlá grafika, náročnosť a celkový simulačný model auta, ale treba povedať, že Race Injection má gule a vie za ne chytiť aj vás. Síce sa hre budete venovať asi trocha dlhšie, dokým sa naučíte, ako vôbec správne zatáčať. Ale potom to bude už len a len o zábave. Skúste to sami. Ja som sa síce v hre nenašiel, ale naopak ma ani nenudila. To je na nehráča „racingu“ dobrý znak, nemyslíte?

jazdný model
počet áut
počet tratí
možnosti

grafika
škoda, že hra neobsahuje „customizáciu“
80%
ŽÁNER racing / simulácia
VÝROBCA Simbim
VYDAVATEĽ NA SLOVENSKU
Hypermax
HRU NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤ

Zaujala vás táto hra?

Kúpte si ju na www.brloh.sk

Už onedlho na www.gsshop.sk!

Korekcia: Lenka Macsaliová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk