• Gamesite News 166 - Dátumy vydania Minecraft Legends a Redfall, prekvapujúce vydanie Hi-Fi Rush a nové Far Cry hry

  • Nominácie na GDC Awards 2023 vedú Elden Ring a Stray

  • Ubisoft údajne v súčasnosti vyvíja dvojicu Far Cry hier

  • Forza, Minecraft, Redfall a jedno veľké prekvapenie: Zhrnutie prvého Xbox Developer_Direct

  • Nová nádielka hier pre Xbox Game Pass odhalená

  • Forza Motorsport ohromila vizuálom, no stále nemá dátum vydania

Death Rally - Recenzia

Spomínate si na hru DeathRally z roku 1996? Ak áno, tak určite viete, že to je jedna z legiend v racingovom žánri. Teraz sa však pozrieme na remake tejto hry, ktorý si na paškál vzala opäť spoločnosť Remedy.

Za posledné roky sme tu mali viacero remakeov, no máloktoré sa považovali za kvalitné. Bude však táto hra výnimkou? Poďme pekne poporiadku. Hra DeathRally bola, a je výnimočnou, pretože som doteraz nenarazil na hru, ktorá by využívala rovnaké princípy. Štúdio Remedy vtedy dalo dohromady to, čo by v tej dobe asi nikomu nenapadlo. Kombinácia arkádového racingu, demolácie a strieľačky priniesla smrtiace preteky.

Príbeh? Iba menšie náznaky. Bezproblémová jazda autom sa zmení na policajnú naháňačku, ktorej sa nedá ujsť. Nie, fakt sa to nedá, ani keby ste sa pokúšali podvádzať. Policajti vás neposadia do chládku pod podmienkou, že za nich budete bojovať v pretekoch zvaných DeathRally. Príbehová časť sa skladá z pár pretekov, kde máte určené úlohy ako zničiť favorita preteku či vyhrať s vysokým náskokom. Nie je to však podstatná časť hry a o príbehový mód nemusíte vôbec zakopnúť.

Druhá časť hry sa skladá zo špeciálnych pretekov, kde začínate od nuly a postupne sa z vás stáva legenda. Na začiatku dostanete auto, ktoré vyzerá akoby bolo poskladané zo šrotu. Postupne ho vylepšujete a keď máte dostatok peňazí, môžete zainvestovať do nového vozidla. Za každý pretek dostávate istý počet peňazí a ich výška je určená podľa toho, na akom mieste ste sa umiestnili a koho ste vyradili. Po každom preteku máte na výber šesť ďalších pretekov, ktoré sa odlišujú náročnosťou a spôsobom preteku. Postupne sa vám odomykajú nové zbrane, trate a rôzne vylepšenia vášho tátoša.

Ak už v hre strávite väčší počet hodín, dostaví sa stereotyp, pretože je v hre málo tratí, a keď máte peniaze, porazíte aj toho najsilnejšieho protivníka. Raz za čas vám príde ponuka z druhej strany, ktorá vám za istý finančný obnos z výhry pomôže sabotovaním nepriateľského vozu. Toto však môžete odmietnuť, no môže sa stať, že sa to otočí proti vám a vaše auto bude sabotované. Druhá strana vám niekedy môže požičať nové auto na skúšku, no všetko stojí peniaze. Ďalším aspektom hry je multiplayer, ktorý vyzerá zábavne, no hrá ho veľmi málo ľudí a keďže sme ho nemali šancu otestovať, nebudeme sa mu venovať.

Graficky je hra oproti pôvodnému titulu ďaleko vopred, ale je to len tým, že pôvodná hra vyšla v 90. rokoch. Prostredia sú spracované celkom pekne, výbuchy dôveryhodne a je vidieť, že sa autori hrali s každým detailom. Po zvukovej stránke je hra tiež na dobrej úrovni, hlavne čo sa týka adrenalínových pesničiek počas pretekov. Zvuky áut neznejú ako len obyčajné hračky a zvuk streľby je tiež počúvateľný.

Smrtiace preteky určite nadchnú hráčov demolačných pretekov a hráčov, ktorí pri pôvodnej hre strávili hodiny voľného času. Hra je veľmi návyková, avšak často prichádza stereotyp, čo je veľká škoda. Je nutné podotknúť, že je to jeden z tých lepších remakov a pokojne by sa dal porovnať s pôvodnou hrou. Bohužiaľ, málo obsahu kazí celkový dojem z hry.

prijateľná cena
podarený remake
návykovosť

príbeh
málo obsahu
75%
ŽÁNER Akčná racingovka
Minimálne systémové požiadavky
OS:  Windows XP/ Vista / Windows 7
CPU: Pentium 4 2.4GHz / Athlon XP 2100+
RAM: 2GB
GPU: GeForce GT 120/ Radeon HD 5450 256MB
HDD: 600MB
VÝROBCA RemedyEntertainment
VYDAVATEĽ NA SLOVENSKU
Hypermax
HRU NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤ

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk