• Gamesite News 153 - Stadia končí, E3 sa vracia a Skull & Bones bol odložený

  • Ďalšia akvizícia v hernom priemysle bude asi pochádzať z ropných peňazí

  • Xbox predstavil ochudobnenú ponuku hier zdarma pre Xbox Live Gold predplatiteľov na október

  • Google oznámil, že Stadia je mŕtva. Teraz však už naozaj

  • Nový datadisk do World of Warcraft pod názvom Dragonflight k nám príde už 28. novembra

  • Nová Need for Speed hra bude mať údajne názov Unbound a príde v decembri

World of Tanks - Recenzia PC

World of Warcraft je určite fenoménom. Mesačne táto hra priťahuje milióny ľudí aby si platili za svoju online hru. Naopak od nej však sú aj iné MMO, tie poväčšine menej kvalitné a menej stabilné. No ich výhodou je, že sú úplne zadarmo. Našťastie sa tento trend v poslednej dobe mení a kvalita rastie.

Okrem Company of Heroes: Online totiž bola vydaná aj ďalšia beta hry World of Tanks. Zasadnite teda do tanku a vydajte sa premieňať ostatné tanky na kus horiaceho kovu.
Ako v každej MMO hre sa najprv tvoria postavy, tak ani vo World of Tanks tomu nie je inak. Na počiatku však vašu postavu, váš tank, vyfasujete a to bude nemecký traktor a malý ruský tank. Samozrejme, v hre žiadny tutoriál nie je čiže prvé kroky povedú rovno do singleplayer zápasu. Po jeho dohratí, či už výhre alebo prehre hráč dostane istý počet hernej meny. Tá môže byť následne minutá na nákup nových tankov, samohybných diel alebo samohybného delostrelectva. Ako to však býva, vždy je čo zlepšovať, preto sa v hre vyskytuje možnosť meniť tank.
Preto sú do hry implementované napríklad pásy ktoré zlepšujú nosnosť tanku, vďaka čomu sa dá doňho narvať stále viacej a viacej vybavenia. Pásy však tiež nejdú samé od seba a rýchlosť ich rotácie závisí od motora, preto je v hre možnosť do tanku pridať silnejší motor čím sa zvýši jeho celková rýchlosť. Čo je trocha na škodu, tanky budú týchto vylepšení mať len zopár, poväčšine 2-3. Čo je síce reálne, lebo tank z tigra by asi do Panzer III nikto nemontoval, no odpadáva istá možnosť vytvoriť si svoj čo najšpecifickejší tank.

{gallery}/recenzie/WorldOfTanks.PC.H.A.W.K/1/{/gallery}

Okrem toho však autori mysleli že k jednotlivým komponentom treba priradiť aj obsluhu. Veliteľ tanku bude zlepšovať jeho mušku, vodič rýchlosť, nabíjač rýchlosť nabíjania...Tento personál do každého tanku bude zadarmo a časom stráveným v bitkách bude naberať stále viac a viac skúseností. Posádka, ako som vravel bude zadarmo, no len tá najzákladnejšia. Ak chcete pokročilejšiu bude si ju treba kúpiť za reálne peniaze, lepšie povedané za hernú menu ktorú bude možné získať len nákupom za reálne peniaze. Okrem posádky sa za ňu budú dať kúpiť aj iné druhy munície, tanky, ktoré síce nebudú vôbec najsilnejšie, no ich cena s ostatnými exemplármi na ich úrovni bude neporovnateľne nižšia.
A nakoniec, by bol asi dobré popísať aj bojisko. Hrá sa na 2 mixované tými (nemci a rusi dokopy) každý až do 15 ľudí. Pred zápasom si treba vybrať tank potom už len obsadiť súperovu základňu alebo zničiť všetky jeho tanky. Nanešťastie, v hre nie je implementovaný balistický model, preto bude skôr pri zásahu súperovho tanku zohrávať hlavnú úlohu hrúbka panciera a nie podmienky okolia. Celá hra sa hrá z 1st/3rd person pohľadu. Autoaim nie je zakomponovaný, preto treba občas strieľať po vzdialenom cieli aj trocha dopredu. Ak sa však nepodarí a nepriateľ je rýchlejší váš tank môže byť ľahko zničený. Respawnu sa samozrejme nedožijete, musíte čakať dokým sa dohrá hra. Potom čo sa dostanete do menu je ho treba opraviť a dokúpiť, už raz spomínanú, muníciu.

{gallery}/recenzie/WorldOfTanks.PC.H.A.W.K/2/{/gallery}

World of Tanks je nepochybne skvelá MMO. V prvom rade lobby sú vždy plné a nájsť hru problém nie je. Horšie je už len keď chcete hrať s priateľom a pri rýchlostí plnení hry sa kamarát ani nemusí stihnúť napojiť. Ďalej keď si domyslíme výhody tých, čo si platia zistíme že tí neplatiči nie sú skoro vôbec znevýhodnení. Síce sa grafika a efekty neradia medzi top, povedať o nich že sú škaredé by bol hriech. Fakt neviem čo napísať, ponúka sa nám skvelá hra zadarmo ktorú si môže každý vyskúšať. Tak načo ešte čakáte?!

Nulová cena
Grafika
Hrateľnosť
Neuveriteľné množstvo obsahu

Nervy pri zničení tanku
85%
ŽÁNER MMO
VÝROBCA Wargaming.Net

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk