• Hry desaťročia, do ktorých sme sa zaľúbili: Dragon Age: Inquisition

  • V hre Mafia 4 si prispôsobíte autá na štýl GTA, a nebude chýbať tona oblečenia

  • Fortnite vám v roku 2020 ponúkne možnosť celoročného predplatného

  • Aspoň v niečom Playstation Vita boduje: PornHub zverejnil herné štatistiky za rok 2019

  • Bethesda pokazila Fallout 76...opäť

  • Skvelú RPG Wasteland 2 môžete získať úplne zdarma

Špecifikácie konzoly Project Scorpio predstavené

Špecifikácie konzoly Project Scorpio predstavené

Najsilnejšia konzola všetkých čias.

Microsoft dnes prostredníctvom Digital Foundry konečne prezradil hardvérové špecifikácie (nájdete ich na konci článku) konzoly Project Scorpio a tá sa podľa všetkého skutočne stane tou najsilnejšou konzolou v histórii doteraz. Digital Foundry sa necháva počuť, že proti PS4 Pro je Scorpio posunom vpred v každom jednom ohľade a cenu zariadenia odhaduje na 499 dolárov, nakoľko Microsoft sa o cene zatiaľ nevyjadril.

Na Scorpio bola prezentovaná ForzaTech, stres test verzia racingovky Forza Horizon 6, ktorá bežala v v plnom 4K rozlíšení, 60 fps, s maximom počte áut a dynamickým počasím, pričom táto ukážka konzolu vyťažila na 60 až 70%. Pre porovnanie, pôvodný Xbox One pri rovnakom nastavení, no s rozlíšením 1080p, bol vyťažený až na 90%. Grafické nastavenia boli následne zvýšené na maximálne PC nastavenia Forza Motorsport Apex a konzola sa ani vtedy ani len nezapotila.

ForzaTech bežiaca na Project Scorpio

Microsoft sa necháva počuť, že konzola bude dávať na výber, v akom rozlíšení budú môcť hráči hrať hry. Ak budú mať TV s rozlíšením 1080p, konzola sa im buď prispôsobí a hru pustí v 1080p, alebo využije technológiu supersamplingu, a vyrenderuje hru v 4K, no obraz "stlačí" do rozlíšenia 1080p, čo spraví hru krajšou, hladšou a jemnejšou. Zároveň máme potvrdené, že všetky hry z XONE pôjdu aj na Scorpio a každá jedna z nich bude bežať vďaka vyššiemu výkonu konzoly lepšie, či už budú mať dodatočné patche alebo nie. Týka sa to stabilnejšieho frameratu, odstránenia tearingu, najvyššieho možného rozlíšenia, krajších textúr a rýchlejších loadingov.

Pozrime sa teda na samotné špecifikácie, ktoré Digital Foundry porovnalo s Xbox One a PlayStation 4 Pro. Project Scorpio má teda pôsobivú silu, len ju teraz bude musieť Microsoft aj zručne pretaviť do hier. Predpokladáme, že tie budú predstavené na E3 2017.

Špecifikácie Project Scorpio
 Project ScorpioXbox OnePlayStation 4 Pro
Procesor 8 jadier x86 taktovaných na 2,3 GHz 8 jadier Jaguar taktovaných na 1,75 GHz 8 jadier Jaguar taktovaných na 2,1 GHz
Grafika 40 výpočtových jednotiek pri 1172 MHz 12 výpočtových jednotiek pri 853 MHz 36 výpočtových jednotiek pri 911 MHz
Pamäť 12 GB GDDR5 8GB DDR3/32MB ESRAM 8 GB GDDR5
Priepustnosť pamäte 326 GB/s DDR3: 68GB/s, ESRAM max 204GB/s 218 GB/s
Harddisk 1 TB 500GB/1TB/2TB 1 TB
Optická jednotka 4K UHD Blu-ray Blu-ray Blu-ray
 
Zdroj: Gematsu, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk