• Klasika v podaní Microsoftu: Ich Smart Delivery je zbytočnosť a sladké marketingové reči

  • „Playstation 5 Pro a Xbox Series XL sú veľmi nepravdepodobné,“ tvrdí bývalý člen vedenia Xboxu

  • Microsoft má pre vývojárov a vydavateľov jasný odkaz: Upgrade na next-gen by mal byť zdarma

  • Microsoft chystá do služby Xbox Game Pass veľkú AAA hru tesne po jej vydaní. Bude to Cyberpunk 2077?

  • Mafia: Definitive Edition presunutá, no na zábery z hry sa pozrieme už onedlho

  • Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning ohlásené: Vyjde v septembri a dostane aj novú expanziu

Špecifikácie konzoly Project Scorpio predstavené

Špecifikácie konzoly Project Scorpio predstavené

Najsilnejšia konzola všetkých čias.

Microsoft dnes prostredníctvom Digital Foundry konečne prezradil hardvérové špecifikácie (nájdete ich na konci článku) konzoly Project Scorpio a tá sa podľa všetkého skutočne stane tou najsilnejšou konzolou v histórii doteraz. Digital Foundry sa necháva počuť, že proti PS4 Pro je Scorpio posunom vpred v každom jednom ohľade a cenu zariadenia odhaduje na 499 dolárov, nakoľko Microsoft sa o cene zatiaľ nevyjadril.

Na Scorpio bola prezentovaná ForzaTech, stres test verzia racingovky Forza Horizon 6, ktorá bežala v v plnom 4K rozlíšení, 60 fps, s maximom počte áut a dynamickým počasím, pričom táto ukážka konzolu vyťažila na 60 až 70%. Pre porovnanie, pôvodný Xbox One pri rovnakom nastavení, no s rozlíšením 1080p, bol vyťažený až na 90%. Grafické nastavenia boli následne zvýšené na maximálne PC nastavenia Forza Motorsport Apex a konzola sa ani vtedy ani len nezapotila.

ForzaTech bežiaca na Project Scorpio

Microsoft sa necháva počuť, že konzola bude dávať na výber, v akom rozlíšení budú môcť hráči hrať hry. Ak budú mať TV s rozlíšením 1080p, konzola sa im buď prispôsobí a hru pustí v 1080p, alebo využije technológiu supersamplingu, a vyrenderuje hru v 4K, no obraz "stlačí" do rozlíšenia 1080p, čo spraví hru krajšou, hladšou a jemnejšou. Zároveň máme potvrdené, že všetky hry z XONE pôjdu aj na Scorpio a každá jedna z nich bude bežať vďaka vyššiemu výkonu konzoly lepšie, či už budú mať dodatočné patche alebo nie. Týka sa to stabilnejšieho frameratu, odstránenia tearingu, najvyššieho možného rozlíšenia, krajších textúr a rýchlejších loadingov.

Pozrime sa teda na samotné špecifikácie, ktoré Digital Foundry porovnalo s Xbox One a PlayStation 4 Pro. Project Scorpio má teda pôsobivú silu, len ju teraz bude musieť Microsoft aj zručne pretaviť do hier. Predpokladáme, že tie budú predstavené na E3 2017.

Špecifikácie Project Scorpio
 Project ScorpioXbox OnePlayStation 4 Pro
Procesor 8 jadier x86 taktovaných na 2,3 GHz 8 jadier Jaguar taktovaných na 1,75 GHz 8 jadier Jaguar taktovaných na 2,1 GHz
Grafika 40 výpočtových jednotiek pri 1172 MHz 12 výpočtových jednotiek pri 853 MHz 36 výpočtových jednotiek pri 911 MHz
Pamäť 12 GB GDDR5 8GB DDR3/32MB ESRAM 8 GB GDDR5
Priepustnosť pamäte 326 GB/s DDR3: 68GB/s, ESRAM max 204GB/s 218 GB/s
Harddisk 1 TB 500GB/1TB/2TB 1 TB
Optická jednotka 4K UHD Blu-ray Blu-ray Blu-ray
 
Zdroj: Gematsu, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk