Kinect Rush: A Disney/Pixar Adventure - Recenzia

 

Mami, tati, mám nových kamarátov. Je s nimi veľká zábava, a keď budete poslúchať, tak vám ich možno predstavím. Len sa musíte najskôr naučiť po anglicky.

Joj, milí moji, ja mám toľko skvelých priateľov. Nedávno sme boli v Disneylande a veľmi sa nám to páčilo. Síce každý na nás hovoril po anglicky, ale aspoň som sa naučil cudzí jazyk. V živote to určite využijem. A dovtedy som to už zúročil, keď som sa spoznal s novými priateľmi. Chodili divno oblečení a mávali takými svietiacimi mečmi. Boli s nimi aj divné potvory, jedna taká prehnane chlpatá. Naťahovali sme mu chlpy, lebo to nemal rád. Tí ľudia stále spomínali hviezdy a vojny, ale dobre sa mi s nimi tancovalo, najmä s nejakým Hanom.

Títo noví kamaráti sú však lepší. Je s nimi väčšia zábava. Pozvali ma do zábavného parku, ktorý je venovaný rozprávkam od Pixaru. Tie sú najviac super, dokonca aj mojej mame sa páčia a aj tatko, ktorý je obvykle strašný suchár, sa párkrát pousmial. V Pixar parku som videl veľa zaujímavých vecí – postavičky z rozprávok The Incredibles, Ratatouille, Up!, Cars a Toy Story. Joj, výborné rozprávky sú to a som rád, že som spoznal kopu ďalších deciek, ktorým sa tieto filmy tiež páčili.

Park bol pekne rozložený do jednotlivých sekcií a všade bolo veľa detí. Boli veľmi priateľské. Len tak som prišiel k jednému dievčatku , a to mi hneď začalo hovoriť príbeh zo sveta Áut. Videlo, že počúvam, tak sa ma spýtalo: „Budeš sa so mnou hrať?“ Páčila sa mi, nemohol som povedať, že nie...

Stačilo prozaického úvodu. Podaktorí z vás si domysleli, že Kinect Rush: A Disney/Pixar Adventure je ďalšia hra pre pohybový senzor Kinect. Podobne ako Disneyland Adventures, aj táto hra je teoreticky zameraná najmä na mladšie publikum. Filmy od Pixaru sú však obľúbené aj medzi starším publikom, takže si značíme pozitívny bod do kolónky „pokúsiť sa motivovať rodičov k spoločnému hraniu.“ Päť rozprávok je rozdelených do piatich samostatných svetov. Každý z nich obsahuje 3 samostatné epizódy, ktoré majú vlastný minipríbeh a odohrávajú sa v príslušnom svete. Dizajn herného sveta, ako aj zápletky v ňom, je výborný – deti sa potešia, že sa môžu prevteliť do svojich obľúbených postavičiek a zápletka upúta ich pozornosť, čo dodá celej, mierne stereotypnej, hrateľnosti zmysel.

Tú stereotypnosť však berte s určitou rezervou. Môžeme povedať, že prakticky všetky Kinect hry sú na jedno kopyto. Náplň sa čiastočne obmieňa, herné princípy ostávajú nezmenené. Pre túto platformu však ide o výbornú casual zábavu a Kinect Rush dokazuje, že so šikovným dizajnom herného sveta môže vzniknúť aj výborná a zábavná hra.

V hre nájdete spolu 15 epizód. Tri pre každý svet. Nakoľko hrateľnosť v rámci jednotlivých svetov sa veľmi nemení, určitému stereotypu sa nevyhnete. Za negatívum považujeme aj kratšiu hernú dobu, resp. prvé kolo hrania. Epizódy stihnete s trochou šikovnosti prejsť do troch hodín. Motiváciou k opätovnému hraniu je množstvo odomykateľných bonusov, niektoré z nich čiastočne upravujú hrateľnosť a ponúkajú hráčovi výhody.

Samotné hranie je veľmi zábavné (na pomery Kinect hier). S výnimkou Áut sú všetky svety čiastočne rôznorodé a kombinujú viacero herných aktivít. V Autách však budete iba s vystretými rukami jazdiť a zbierať mince a iné roztrúsené artefakty, v rámci hernej úrovne. Okrem toho sa však pripravte na klasické skákanie, mávanie rukami, pádlovanie a nevyhnete sa ani behu. Potešili nás aj časti, kde je potrebné vyrovnávať rovnováhu. Z hľadiska samotného hrania chválime aj reakcie Kinectu, ktoré sú na pomerne dobrej úrovni. Čiastočné problémy sme mali iba s natáčaním našej postavičky, ktorá sa niekedy počas toho aj rozbehla. Okrem toho, že si jednotlivými epizódami môžete prebehnúť ako jednotlivec, podporované je aj hranie vo dvojici. Ako sme už v úvode naznačili, jednou z nevýhod je chýbajúca lokalizácia, celá hra na vás hovorí po anglicky, titulky je však možné zapnúť.

Kinect Rush nás oslovil aj pobavil. Hoci titul neprináša z hľadiska hrateľnosti nič nové, kombinácia sveta rozprávok od Pixaru, veľmi dobrý dizajn herných úrovni a z času na čas rôznorodé úkony, ktoré musíte pred televízorom predvádzať, dokážu zaujať pozornosť mladších aj starších hráčov. Z hľadiska casual hier – súborov minihier, ide o jednu z najlepších hier, ktoré si môžete pre Kinect zaobstarať.

prostredie
rôznorodosť úkonov
zaujme starších aj mladších hráčov

chýbajúca lokalizácia
čiastočný stereotyp
kratšia hracia doba
75%
ŽÁNER Casual
VÝROBCA Asobo Studio
VYDAVATEĽ NA SLOVENSKU
Microsoft
HRU NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤ

Zaujala vás táto hra?

Kúpte si ju na www.brloh.sk

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk