Tekken Tag Tournament 2 - Recenzia

 

Známe bojové série sú prakticky vždy zárukou kvality. Inak tomu nie je ani pri najnovšom diele Tekken. Ten rovnako ako jeho starý brat, ktorý sa dostal na automaty pred trinástimi rokmi, je v čase vydania najväčším dielom série. Tekken Tag Tournament 2 je druhou veľkou udalosťou na poli bojoviek v tomto roku. Tou prvou sa stalo kvalitné skĺbenie tejto série s jej konkurenciou, Street Fighter, v podobe Street Fighter X Tekken. Ako bolo spomenuté, aj najnovší Tekken ponúka kvalitu a poteší každého fanúšika tohto žánru. Poďme sa teda pozrieť bližšie na to, prečo je tomu tak.

Podobne ako prvý diel série, ktorý vyšiel ešte v minulom storočí, aj aktuálny titul stavia najmä na takzvaných tagoch, čo vyplýva aj zo samotného názvu. Na rozdiel od klasického Tekkenu tu môžete bojovať aj v tíme po dvoch. Síce nie štýlom 2v2 naraz, boje sú stále 1v1, no môžete si počas nich prepínať medzi dvoma postavami. Prináša to tak nové možnosti a viac taktizovania, kedy vy sami musíte rozhodnúť, že je správne po výmene siahnuť (napríklad pri robení efektného komba alebo keď už hrozí, že vám jeden z vašich zverencov zomrie). Kolo totižto končí, keď niekto dostane KO a nedostanete vtedy možnosť pokračovať za druhú postavu, ale musíte skúsiť šťastie v kole druhom. V prípade, že neradi bojujete v dvojici, môžete stále používať len jednu postavu, no počítač bude proti vám vždy v dvoch, vďaka čomu získate viac sily a rýchlejšiu regeneráciu životov. No jednoznačne odporúčame každému možnosť tagov, ktoré ponúka tento nový štýl hrania.

Síce Tekken Tag Tournament 2 nedisponuje prakticky žiadnou príbehovou líniou, namiesto nej tu však máme Fight Lab. To je akési tréningové centrum, kde sa prevtelíte do kože Combota, ktorý ovláda všetky triky, kombá a útoky hry. Budete prechádzať mini levelmi, pričom v každom z nich sa naučíte niečo nové o ovládaní hry. Pre nových hráčov je to tak perfektný spôsob, ako sa oboznámiť s týmto štýlom hier, zatiaľ čo ostrieľaní hráči si budú môcť vyskúšať novinky, ktoré ponúka možnosť bojovať s dvojicou postáv. Celé je to urobené veľmi zaujímavou a zábavnou formou, s dobrými nápadmi, ako zaujať hráča a Fight Laby by si mal určite každý vyskúšať. Jediným mínusom môže byť to, že síce sa snaží byť k novým hráčom priateľský, no niekoľkokrát si pri ňom aj ponadávate, a to kvôli nedostatočnému vysvetleniu úkonov. Svoj účel ale určite spĺňa.

To, že autori prišli s akýmsi nástrojom, ktorý ukáže hráčom krok za krokom, ako hru ovládať, ale neznamená, žeby ju nejakým spôsobom uľahčili. Síce vás hra bude na začiatku viesť takpovediac za ruku, no keď si tréningom prejdete, stáva sa z nej ten nekompromisný Tekken, aký poznáme. Ak ste nový hráč, tak aj najľahší stupeň náročnosti bude pre vás jednoznačne výzvou, zatiaľ čo ostrieľaní veteráni sa bez pochýb zapotia na tom najvyššom. Rozhodne hra predstavuje výzvu pre každého hráča a pri každom zápase poriadne prevetráte svoje prsty. Navyše vďaka tag mechanikám na úplne novej úrovni. Možno to všetko môže nakoniec niektorých hráčov odradiť, ale ak sa cez to ale prebrodíte, odmenou vám bude skvelá porcia zábavy.

Užitočnou informáciou je tiež to, že prakticky každý zápas bude pre vás iný. A to preto, že Tekken Tag Tournament 2 prichádza s najväčším počtom postáv v histórii série. Ak zrátame aj tie z DLC balíčkov, dostaneme pekné číslo 59. Snáď netreba pripomínať, že každá postava je jedinečná, navyše teraz vďaka tag mechanike môžete utvárať rôzne dvojice, čo má za následok ešte väčšiu rozmanitosť. Každý zápas tak bude mať tak úplne iný priebeh. Navyše kým dostanete schopnosti vašej postavy na úplnú dokonalosť, zaberie to dosť času, no pocit zadosťučinenia bude stáť za to.

Audiovizuálne spracovanie je na solídnej úrovni. Grafika je ešte na vyššej úrovni, ako tomu bolo u Tekken 6. Autori sa pohrali s detailmi, všetko je to rýchle, čisté a štýlové. Animácie postáv sú zvládnuté na jednotku a pôsobia veľmi plynule. Prostredie, v ktorom sa bojuje, síce nedisponuje veľkou dávkou detailov, no to vôbec nevadí. Čo vás ale môže odradiť je menu, ktoré pôsobí, ako keby bolo ešte z pôvodného automatového dielu. Na to, že to je prvá vec, ktorú hráč uvidí, si s ním mohli autori dať viac práce. Každopádne samostatne musíme vyzdvihnúť zvukovú stránku hry. Na každom bojisku totižto hrá iná hudba, pričom si sami môžete zvoliť, akú chcete kde počuť. Melódie sú chytľavé a nabudia vás na tú správnu bojovú atmosféru.

Suma sumárum, máme tu opäť raz kvalitný počin, čo sa týka bojových hier. Tekken Tag Tournament 2 síce nejaké tie chyby má, ale ak ste fanúšikom tohto štýlu hier a hlavne tejto série, určite pre vás nebude táto investícia márna. Na druhú stranu ak ste sa s týmto žánrom ešte nestretli, práve tento titul by mohol pre vás byť bránou do tohto sveta. Musíte byť však ochotní tomu venovať dostatok času a miestami obetovať aj vaše drahocenné nervy.

skvelý gameplay
tag mechanika

pre niekoho príliš vysoká náročnosť
Fight Lab by potreboval dotiahnuť
85%
ŽÁNER Bojovka
VÝROBCA Namco Bandai
VYDAVATEĽ NA SLOVENSKU
Cenega
HRU NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤ
Zaujala vás táto hra? Kúpte si ju na www.gsshop.sk

  

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk