Prvé informácie z temného RPG Vampyr zaujmú milovníkov stealthu a zakrádania

Prvé informácie z temného RPG Vampyr zaujmú milovníkov stealthu a zakrádania

 

Z kyberpunkového Paríža si odskočíme do špinavého Anglicka na začiatku 20. storočia.

Je obdobie priemyselnej revolúcie, v uličkách číha Jack Rozparovač a krajinou sa šíri epidémia španielskej chrípky. Na rozdiel od skutočnej histórie sa tu po chladných nočných dlažbách ale pohybujú aj upíri. Ticho, nenápadne a obozretne. Pomôcť krajanom v núdzi prichádza vojenský lekár Jonathan E. Reid, ktorý ale dopláca na svoju vlastnú dobrotivosť a ostáva po útoku vampírom pohryzený. Zmena na seba nenecháva dlho čakať a Jonathan sa sám stáva tým nočným tvorom.

Hra, ktorú vyvíjajú tvorcovia zaujímavej akcie Remember Me a adventúry Life is Strange, bude klásť dôraz na dôkladné naplánovanie akcií hráča. Kľúčom k úspechu bude hlavne stealth, prenasledovanie a nikým nepovšimnutý výpad. Dá sa povedať, že sa hrateľnosť bude z časti podobať na sériu so 47-čkou v hlavnej úlohe. Hitman vo vampírskom prevedení? To rozhodne neznie zle. Aké by to už bolo moderné RPG, keby dôsledky hráčovho konania neovplyvňovali príbeh. Vampyr to všetko ponúkne.

Tvorcovia rovným dielom prezradzujú, že súbojový systém bude dynamický a v reálnom čase. Aj keď budeme upírom, nebude sa bojovať len na blízko, ale k slovu sa dostanú aj strelné zbrane. Misky váh na svoju stranu ale prevažujú nadprirodzené vampírie sily. V hre stretneme rôzne druhy nepriateľov, od iných druhov upírov cez zvláštne príšery až po lovcov upírov snažiaci sa vás dostať zbraňami, nástrojmi a pascami.

Zaujímavosťou tu bude, že životy a energia pre zvláštne schonpnosti budú mať jeden a ten istý ukazovateľ, čo znamená, že používaním skillov bude hráčovi uberať z počtu HP. V hre bude rovnako implementovaný aj crafting systém, umožňujúci používať "komponenty" z mŕtvol pre vytváranie rôznych vecí či zbraní.

Vampyr vyjde až v roku 2017 na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Zdroj: VG247, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk