Rybárčenie vo Final Fantasy XV bude slúžiť ako zábava a zároveň ako užitočná činnosť

Rybárčenie vo Final Fantasy XV bude slúžiť ako zábava a zároveň ako užitočná činnosť

Final Fantasy alebo Final Fishing?

Zábavné minihry nie sú pre sériu Final Fantasy žiadnou veľkou neznámou. Aj keď v prvých hrách chýbali, alebo sa objavovali len sporadicky, prakticky od slávneho siedmeho dielu sú tieto zábavné odreagovania sa vítaným spestrením pre fanúšikov. Teraz už vieme, že ani Final Fantasy XV nebude výnimkou, pretože tvorcovia ohlásili prvú (a verme, že nie jedinú) minihru, ktorej náplňou je rybolov.

Aj keď môžeme povedať, že najrozšírenejšie minihry v sérii sú práve kartové, s rybárčením sme už mali tú česť vo Final Fantasy XII. S prižmúrením oka taktiež môžeme povedať, že niečo podobné obsahovala aj Final Fantasy IX, no namiesto rýb ste tam chytali žaby a namiesto rybárskeho prútu ste používali svoje vlastné ruky. Vo Final Fantasy XV bude rybárčenie ponúkať rôzne typy udíc, na ktoré budeme môcť chytať ryby rôznych typov, aby sme ich v kempe spracovali a získali nejaké podporné efekty.

V hre nebudú chýbať odvážni operenci Chocobovia, ktorí budú môcť byť prenanajtí na 30 dní. Bohužiaľ, presun na ich chrbtoch bude ich jedinou funkciou. Nebudeme ich môcť krížiť ani šľachtiť, čím by sme dosiahli nové druhy s novými schopnosťami (spomeňte na to, ako ste sa snažili získať summon Knights of the Round vo Final Fantasy VII).

Zdroj: Gematsu, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk