Microsoft prezrádza množstvo noviniek o multiplayeri v Halo 5: Guardians

Microsoft prezrádza množstvo noviniek o multiplayeri v Halo 5: Guardians

 

Keďže do vydania Halo 5: Guardians zostáva už iba 9 dní, prichádza Microsoft s ďalšími novinkami, tentokrát ohľadom multiplayeru. Dozviete sa tak, ža čo môžete dostať ban, za čo budete odmenení a podobne.

Prostredníctvom novej zákazovej politiky Halo 5 budú vývojári v snahe "zachovať kvalitu zážitkov Arény a posvätnosť súťaživosti" prísne sledovať nasledujúce správanie:

  • Odchádzanie zo zápasov.
  • Zrady alebo zabíjanie vlastných.
  • AFK.
  • Zámerné samovraždy.
  • Nadmerné odpájanie sa z hry.

Hráči, ktorí budú opakovane vykonávať niektorú zo spomínaných akcií, dostanú dočasný zákaz, ktorý im nedovolí sa zúčastniť sa zápasu v Aréne.

Ďalej sa pozrieme na systém bodovania kompetetívnych zápasov tzv. Competitive Skill Ranking (CSR) a symboly jednotlivých hodností. V Halo 5 môžete získať hodnosti Bronze, Gold, Platinum, Diamond, Onyx a Champion. Po tom, čo získate svoju začiatočnú hodnosť, jedinou možnosťou, ako sa presunúť do vyššej hodnosti, je vyhrávať kompetetívne zápasy bez ohľadu na váš individuálny výsledok v týchto zápasoch. Každá z hodností ma ešte 6 radov. Po dosiahnutí najvyššieho radu postupujete do ďalšej hodnosti. Hodnosti Onyx a Champion fungujú na bodovacom princípe, keď sa v tabuľke objaví iba 200 najlepších.

V hre sa ďalej môžeme tešiť aj na získavanie vyznamenaní a medailí.

Do Halo 5 sa opäť vráti oceňovanie hráčov medailami. Každé získanie medaily v móde Warzone vám zvýši váš level. Nebudú chýbať klasické medaily ako napríklad Killing Spree, Double Kill, Stuck a podobne. Pribudnú však aj úplne nové, ako napríklad Ground Pound (za zabitie nepriateľa novou abilitou). Tvorcovia tvrdia, že chceli zachovať "pocit získavania medailí, avšak chceli im dať nový dizajn". To, či sa im táto zmena podarila, si môžete prezrieť na obrázku nižšie.

Halo 5: Guardians prichádza exkluzívne pre Xbox One už o 9 dní, 27. októbra. Ďalšie informácie o tejto očakávanej hre vám prinášame v našich článkoch.

Ďalšie novinky o prichádzajúcom titule Halo 5: Guardians odhalené na fotografiách

Ako vyzerá a čo všetko obsahuje HALO 5: Guardians v číslach?

Zdroj: gamespot.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk