Microsoft má v tom jasno: Rise of the Tomb Raider je pre Fallout 4 rovnocenným súperom

Microsoft má v tom jasno: Rise of the Tomb Raider je pre Fallout 4 rovnocenným súperom

 

10. novembra 2015 nastane zrážka Titánov, vzplanie súboj na život a na smrť, z ktorého môže vyjsť len jeden víťaz.

V ten deň totiž vychádzajú dve hry, dva nové tituly dvoch kultových sérií s nekonečným zástupom fanúšikov a uctievateľov. Na jednej strane ringu stojí Microsoft so svojou Xbox One exkluzivitou Rise of the Tomb Raider, na strane druhej Bethesda s očakávaným postapokalyptickým RPG Fallout 4. Kto bude mať navrch a kto pohorí? Podľa Aarona Greenberga z Microsoftu sa môže nová Lara Croft bez obáv postaviť proti Fallout 4, no zároveň dúfa, že si ľudia kúpia obe hry. Šľachetné.

Microsoft s Crystal Dynamics ale nemali veľmi na výber. Aaron podotýka, že keby s hrou prišli o týždeň neskôr, stál by proti nim Star Wars: Battlefront, ak by prišli o týždeň skôr, stáli by proti Call of Duty: Black Ops 3, a ak by prišli o dva týždne skôr, súperom by bolo zase Halo 5: Guardians. Ani jedna z týchto hier nie je, samozrejme, žánrový konkurent, no predsa sú to všetko veľké hry s miliónovými rozpočtami a to netreba brať na ľahkú váhu. Ak by Rise of the Tomb Raider vydali až po všetkých menovaných, hrozilo by, že by ľuďom už na ich kúsok nezvýšili peniaze.

Rise of the Tomb Raider vychádza 10. novembra 2015 na Xbox One. PC verzia vyjde začiatkom budúceho roka a hráči PlayStation 4 sa jej dočkajú až niekedy na prelome jesene a zimy 2016.

Zdroj: VG247

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk