Chystá sa Microsoft úplne zmeniť konzolové hranie? Budeme rozširovať hardvér Xboxu!

Chystá sa Microsoft úplne zmeniť konzolové hranie? Budeme rozširovať hardvér Xboxu!

 

Pred pár týždňami prebehla Microsoft akcia určená novinárom, ktorá priblížila chystané plány tohto giganta zamerané predovšetkým na XBOX a Windows 10. Dnešným dňom padlo embargo a tak novinári môžu zdieľať všetky zásadné informácie. Aj my sme vás počas dňa informovali o chystanej špeciálne edícii Forza 6 s podnázvom Apex, určenú pre Windows 10 a vedzte, že to nie je všetko.

To, že má Microsoft v pláne viac podporovať PC hranie sme počuli už niekoľkokrát. Nie len v minulosti v rámci neúspešného programu Games for Windows, ale predovštkým v súčinnosti s konzolou XBOX One. O svojom by vedeli rozprávať fanúšikovia chystanej akcie od Remedy s názvom Quantum Break. Tí sa pred pád dňami dozvedeli, že v rovnakom dátume, ako na konzolu XBOX One, vychádza hra aj pre majiteľom PC, konkrétne ako Windows Store aplikácia.

Ďalším faktom, je určite aj priama podpora streamovaného hrania z konzoly na PC so systémom Windows 10, kde sa dočkáme aj opačného garde. A určite by som nemal zabudnúť ani na náznaky príchodu pripravovaného štvrtého pokračovania Gears of War na Windows 10.

Avšak po dnešnom embargu chce Microsoft zájsť ešte ďalej. Phil Spencer, šéf XBOX divízie sa rozhovoril o plánoch v rámci možností hardvérového rozširovania samotnej XBOX One konzoly! Chcú tým dosiahnúť dlhší cyklus životnosti a predovšetkým umožniť hráčom, aby svoje herné zážitky prežívali v lepšom kabáte.

„Na iných platformách, či už mobiloch alebo PC, vidíme kontinuálne inovácie, ktoré sa len zriedka dostanú na konzoly. Zamknete na nich hardvér a softvér na začiatku generácie, potom táto generácia funguje po dobu siedmych rokov alebo tak nejak, zatiaľ čo iné ekosystémy sú stále, lepšie a silnejšie. A vy zas čakáte na ďalší veľký krok, aby ste mohli pridať nové veci,“ uviedol v rozhovore Spencer pre server Polygon.

Následne hráčom odkázal, aby sa nečudovali, ak budú chcieť hrať nové hry, nezostane im iná možnosť, ako pristúpiť na rozšírenie ich XBOX One konzoly. To je v podstate rovnaká situácia, ako v prípade mobilného segmentu a PC. Problém, ale nastáva predovšetkým v možnosti rozširovania. Posledné generácie konzol sú jednoducho nastavené na uzatvorenú platformu a hráči sú na tento fakt dlhé roky zvyknutí.

No zdá sa, že súčasná 8. generácia, bude znamenať prelomové riešenia, minimálne ak pôjde o systémy Microsoftu. Bolo by minimálne hlúpe ignorovať fakt, že dnešný svet tvoria systémy, ktoré aspoň v určitých aspektoch nenasledujú momentálne trendy.

Ako si Spencer predstavuje možnosti rozširovania aktuálnej revízie XBOXu v rozhovore neuviedol. Tu sa mi, ale tlačí na jazyk otázka, čo vlastne bude znamenať konzola pre hráčov v stave, aký si predstavujú v Microsofte. Keď si z pohľadu hráča predstavím fakt, že chystané XBOX One exkluzivity sa postupom, alebo v rovnakom čase dostanú aj na Windows 10, tak prečo by som mal mať dve platformy, keď mi stačí jedna? A taktiež si neviem dobre predstaviť hardvérové rozširovanie XBOX One konzoly. Dostane sa k nám revízia, ktorá bude pripravená na chystaný boost?

Jedno sa musí nechať, vízie Microsoftu sú určite zaujímavé, len je potrebné správne pripraviť hráčov na chystané kroky. Ja osobne si tiež myslím, že súčasné konzoly jednoducho hardvérovo strácajú dych oveľa rýchlejšie, ako v predchádzajúcej generácii.

To ako sa nastavila latka teraz, je síce dobrý krok, no na druhej strane čakať zázraky po ďalších povedzme piatich rokoch je prinajmenšom absurdné. A čo vy? Myslíte si, že Microsoft smeruje konzolu XBOX One a systém Windows 10 v rámci hrania správnym smerom, alebo by ste radšej zostali pri uzatvorenejšom systéme?

Zdroj: theverge.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk