Microsoft chystá dve nové verzie konzoly XBOX One. Jedna má mať lepší výkon ako PlayStation 4.5

Microsoft chystá dve nové verzie konzoly XBOX One. Jedna má mať lepší výkon ako PlayStation 4.5

 

Server Kotaku včera vyrukoval s ďalšou zaujímavou informáciou ohľadom konzolových vylepšení. Tá sa tentoraz týka platformy od Microsoftu.

Podľa ich zdrojov má Microsoft pracovať na dvoch verziach konzoly XBOX One. Dnes na povrch vyplávali ďalšie informácie, ktoré toto tvrdenie približujú viac k realite. Poďme sa teda pozrieť čo sa šušká.

V prvom rade je to príchod menšej verzie pôvodnej XBOX One konzoly. Táto Slim verzia by mala byť o 40% menšia ako originál verzia. Z technického hľadiska by mala byť schopná prehrávať video v 4K rozlíšení a predovšetkým lepšie upscalovať rozlíšenie pri hrách. Je teda dosť možné, že sa mierne zvýši aktuálny výkon. Konzola by mala prísť na trh už v auguste a jej odhalenie je na pláne budúci mesiac počas E3 konferencie Microsoftu.

Táto správa nepôsobí nijak prekvapivo, avšak v kuloároch sa hovorí ešte o jednej verzii XBOX One. Tá by mala niesť označenie XBOX One-Two a jej hardvér by mal zvládnuť výkon 6TFLOPS! Čo je oproti súčasným 1,32TFLOPS skoro štvornásobný nárast. 

Ak si zoberieme do úvahy, že terajší PlayStation 4 zvláda 1,84TFLOPS, a toľko omieľaný PlayStation 4.5 (NEO) zas údajne ráta s výkonom 4,14TFLOPS, tak z pripravovaného XBOX One-Two by sa pravdepodobne stala najvýkonnejšia konzola. 

Je otázne, či chce skutočne Microsoft atakovať takúto výkonnostnú hranicu, keďže toto by bol zásadný skok. Navyše nedávno predstavené nové grafické karty od NVIDIA GTX 1070 a GTX 1080 rátajú s výkonom v rozmedzí 6,5 – 9TFLOPS. Ak ide o príchod XBOX One-Two na trh, tak tam je predpoklad niekedy v priebehu budúceho roka.

V každom prípade sú to veľké veci a bude zaujímavé sledovať čo by to všetko znamenalo pre herný priemysel.

Zdroj: Kotaku, The Verge

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk