Vychutnajte si leto s vylepšeným Xbox One

Vychutnajte si leto s vylepšeným Xbox One

 

Z leta nám ešte stále ostáva niečo vyše mesiaca a vychutnať si ho vám pomôže aj rada vylepšení, ktorých sa dočkala softvérová stránka Xbox One.

V prvom rade ide o novinky v rámci samotného hrania. Odteraz budú môcť hráči počúvať hudbu v pozadí samotnej hry vďaka rôznym partnerským aplikáciám. Prvou bude Pandora a nasledovať by ich mali aj iné služby poskytujúce hudbu. Lepšie ovládanie konzoly bude docielené Cortanou a nových príkazov sa ako prví dočkajú hráči zo Severnej Ameriky a Veľkej Británie. Skvalitnenie prináša možnosť zvoliť si akýkoľvek jazyk bez ohľadu na región, v ktorom sa nachádzate a Game Collection, herná knižnica, prešla rôznymi úpravami aby sa v nej dali rýchlejšie a jednoduchšie nájsť a spustiť hry. Čoskoro prebehne aj konvergencia obchodov Xbox a Windows a príde tak možnosť zjednodušene si nakupovať hry na oba platformy za tú najlepšiu cenu a bez zbytočnej straty času. Hry sa budú dať lepšie žánrovo rozdtriediť a takisto bude jednoduchší prístup k recenziám na jednotlivé tituly. Toto celé bude doplnené jesenným spustením programu Xbox Play Anywhere. Vďaka nemu bude možné kúpiť určité digitálne verzie hier raz a hrať ich bude možné aj na Xbox One aj na Windows 10.

Aby ste nemuseli hrať sami, bude možné prepojiť Xbox Live konto s Facebook účtom a vyhľadať tak rýchlo online priateľov a zlepší sa aj zdieľanie Xbox obrázkov, klipov a dosiahnutých achievmentov. Čo sa týka klipov, pri voľbe „veľmi vysoké“ bude aplikácia Xbox nahrávať herné video s 60 snímkami za sekundu prostredníctvom ovládacieho panelu Game Bar. Na Windows 10 dostane Windows Game Bar vyššiu podporu hier, ktoré bežia v režime celej obrazovky.

Na Xbox Live bude navyše vytvorených niekoľko Game Hubov zameraných na tie najväčšie PC tituly ako League of Legends a XCOM 2 a tak si o obľúbených hrách budete môcť pokecať kdekoľvek.

Leto s Xbox majú teda hráči ešte len pred sebou a to nielen vďaka týmto vylepšeniam, ale aj konzole Xbox One S 2TB, ktorá bude uvedená na trh 2. augusta a kúpiť si ju je možné za 384,99€.

Zdroj: TS

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk