Microsoft po siedmich rokoch končí s Kinectom

Microsoft po siedmich rokoch končí s Kinectom

 

Po siedmich rokoch, troch konzolách a stovkách hier sa spoločnosť rozhodla výrobu Kinectu zrušiť.

Alex Kipman (tvorca Kinectu) a Matthew Larsen (Generálny manažér Xbox marketingu) to oznámili v interview pre Co.DesingMicrosoft bude pokračovať v podpore hráčov, ktorí si Kinect zakúpili, no nie je známe, ako to bude s podporou od vydavateľov.

Prvý Kinect bol vyrobený v roku 2010 pre Xbox 360. Mal za úlohu zmeniť "fádnosť" hry pomocou hĺbokových senzorov a zabudovanému mikrofónu. Pomocou nich mohol hráč ovládať Xbox a hry hlasom alebo pohybmi tela. Vďaka tomu hráči mali nové možnosti v hrách, postavili sa z gauča a dosiahli tak nový, interaktívny zážitok. 

V roku 2013 prišiel Kinect 2.0, ktorý bol ale už napevno "spojený" (bol súčasť balenia) s Xbox One a zároveň tak bral výkon konzole, ktorá ho už vtedy mala málo, nehovoriac o vyššej cene. Hráčov to pobúrilo, a tak Microsoft čoskoro ustúpil a Xbox One sa dal kúpiť bez Kinectu, ktorý sa dal však dokúpiť samostatne.

Dnes sa píše rok 2017 sa nákupy zariadenia zmenšili na minimum. Tento rok boli vydané len 3 Kinect hry (celkovo pre túto verziu len 21 hier).

Toto je síce koniec Kinectu ako doplnku, každopádne, technológia stvorená s ním bude žiť ďalej: softvér v podobe Cortany, osobnej asistentky alebo Windows' facial ID system či Microsoft HoloLens Project.

Zdroj: ign.com, Video: YouTube.com/Xbox

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk