Na Xbox One X si možno zahráme aj s klávesnicou a myšou

Na Xbox One X si možno zahráme aj s klávesnicou a myšou

Správa nie je oficiálne potvrdená, ale objavila sa na Microsoft Poland a zrejme predčasne, nakoľko o pár hodín ju stiahli zo stránky.

Sú tri druhy hráčov. Niekto uznáva konzoly, niekto zas hranie na počítačoch. Klávesnica s myšou, proti hernému joistiku - ovládaču. Sedenie za stolom alebo v pohodlí gauča. Proti gustu žiaden dišputát, samozrejme. Medzi týmito skupinami občas vznikne nejaká roztržka, čo je lepšie: či investovať viac peňazí do kvalitného herného počítača a užívať si hry vo veľkom rozlíšení a maximálnom nastavení detailov, alebo za tri-štyri stovky kúpiť konzolu a jednoducho sa hrať. 

Microsoft si zrejme tento boj všimol, pretože prišla správa, aj keď nie je ešte potvrdená a objavila sa len na chvíľu, že Xbox One X bude mať podporu klávesnice a myši. Tým pádom by bolo na hráčovi, či ku konzole zvolí ovládač alebo príslušenstvo k PC. Svoje výhody by to určite malo, najme pri strieľačkách z pohľadu prvej osoby, kde konzolisti mali vždy trošku hendikep. 

Neostáva nám nič iné, len čakať, kedy a či vôbec sa tejto inovácie dočkáme. Pokiaľ sa ale ukáže, že je to pravda, bude zaujímavé sledovať ako sa k tomu postaví herná komunita a hlavne aj večný rival Sony s ich Playstation 4 Pro.

Na internete sa objavil aj screenshot (fotka obrazovky) s článkom z Microsfot Poland, takže kto má záujem a vie niečo málo po anglicky, môže si to pozrieť a prečítať na tejto stránke.

Zdroj: ing.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk