Štúdio 343 potvrdzuje, že Halo 6 je vo vývoji

Štúdio 343 potvrdzuje, že Halo 6 je vo vývoji

Počas relácie Inside Xbox predstavilo štúdio 343 nový projekt z tohto univerza. Halo: Fireteam Raven je arkádová verzia Halo. Potenciál hry však zatienili obavy komunity, že tento titul len odoberá čas a prostriedky z očakávaného Halo 6 projektu, o ktorom prakticky všetci vieme, že existuje.

Všetky tieto obavy sa pokúsil adresovať komunitný šéf 343 Industries Brian Jarrard prostredníctvom série tweetov, kde objasňuje, že Fireteam Raven je síce Halo projekt, no na jeho príprave sa členovia štúdia priamo nepodieľajú. Situáciu prirovnal k tomu, keď sa pripravuje kniha z prostredia populárneho univerza, alebo séria figúrok. 343 síce udeľuje licenciu a spolupracuje, no priamo na príprave sa nepodieľa.

Tým taktiež potvrdil, že nový titul v FPS sérii je v príprave, okrem toho, že štúdio tvrdo pracuje na Xbox One X vylepšeniach pre Master Chief Collection. Vzhľadom na blížiacu sa E3 je možné, že už dlho na ohlásenie nebudeme musieť čakať, aj keď osobne si myslím, že vydanie pre tento rok je veľmi nepravdepodobné.

A čo sa týka aktualizácie pre Master Chief Collection, autori sľubujú vylepešnia UI, zlepšenie matchmakingu a aj novú funkciu, tzv. inteligentné dodanie, kedy si nebudete musieť nutne sťahovať všetky hry v kolekcii (iba pripomínam, že Master Chief Collection obsahu Halo: Combat Evolved, Halo 2: Anniversary, Halo 3, Halo 3: ODST a Halo 4), ale budete si môcť ktoré súčasti hry chcete do konzoly stiahnuť, čo určite ušetrí priestor na disku.

Okrem toho sa v záplave informácií v Inside Xbox objavila aj informácia o novej sezóne HCS (Halo Championship Series). Konkrétne o tom, že nová sezóna sa začne už čoskoro a prvé podujatie bude od 13. do 15. júla v New Orleans s odmenami vo výške 250 000$ a po ňom bude nasledovať LAN podujatie v Londýne v dňoch od 14. do 16. septembra s odmenami vo výške 135 000$. Najväčšou zmenou je však to, že MLG, ako usporiadateľ podujatí sa rozhodol spojiť podujatia Gears of War ligy a HCS do jedného veľkého podujatia. 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk