Šéf Microsoft štúdií: Nové štúdia nebudeme nútiť do multiplayerových hier

Šéf Microsoft štúdií: Nové štúdia nebudeme nútiť do multiplayerových hier

 

Jedným z najväčších oznámení na E3 2018 bol ohlásenie Microsoftu, že vytvárajú jedno nové a kupujú štyri ďalšie štúdiá. Čo však tie štúdiá pripravujú?

Novým štúdiom je The Initiative pod vedením bývalého šéfa Crystal Dynamics Darrella Gallaghera. Okrem toho Microsoft kúpil Playground Games (Forza Horizon), Ninja Theory (Enslaved, Hellblade), Compulsion Games (We Happy Few) a Undead Labs (State of Decay).

Je zrejmé že Playground pracujú na Forze Horizon 4 a okrem toho aj na reštarte série Fable a podľa všetkého Undead Labs budú po úspechu State of Decay 2 pracovať na pokračovaní. Čo však s ďalšími?

Šéf Microsoft štúdií Matt Booty sa vyjadril, že štúdiá budú mať úplnú voľnosť v tom, čo budú chcieť robiť. Nebudú nútené pracovať na multiplayerových hrách a nebudú nútené využívať špeciálne ovládače ako svojho času Rare, ktoré pripravovalo hry na Kinect.

„Treba si priznať, že ľudia majú radi oba typy hier. Pre nás je dôležité aby sme to videli. Vidíme ľudí, ktorí milujú hry pre jedného hráča a preto môžete hrať Forzu sólo, ale taktiež vidíme, že hranie je čoraz viac o komunitách a my to chceme nasledovať. Keď za nami prídu Ninja Theory, Compulsion alebo Initiative, že chcú robiť na hre pre jedného hráča a nechcú tam mať multiplayer, tak OK. Chceme aby tímy pracovali na hrách o ktorých si myslia, že sú správne.“

Tak uvidíme, ako nakoniec dopadne nákup týchto štúdií a na aké hry sa môžeme tešiť.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk